999 rezultate për

taci

"Barçagate", policia katalanase bastis zyrat e Barcelonës Zyret e Barcelonës janë bastisur sot nga Policia katalonase në kërkim të informacioneve që kanë lidhje me "Barçagate
Tomini flet për skenaret e Komitetit Teknik: Mund të shtrëngohen masat! Eugena Tomini, zëvendësministrja e Shëndetësisë, gjatë një interviste për Abc News tregoi dy nga skenarët e mundshëm që
Luftë mutacioneve të COVID-19, ky shtet do të testojë 2 herë në javë popullsinë e saj Ndërkohë që pritej që pandemia të ishte drejt fundit, variantet e reja të COVID-19 kanë risjellë shqetësimin e ekspërtev
Japonia zbulon një tjetër mutacion të COVID-19, zbulohen 90 raste të tij Një tjetër mutacion i COVID-19 është zbuluar në Japoni duke vënë alarmin në autoritet shëndetësore të këtij vendi. Me
Tre muaj pasi kishte mposhtur COVID-19, mutacioni i ri i merr jetën shqiptarit në Britani 48 vjeçari Kujtim Kadiu ka humbur jetën për shkak të infektimit për herë të dytë nga Covid 19. Kadiu banonte prej dis
Zbulohet një tjetër mutacion i COVID-19 në Britani: Më i rrezikshmi! Studiuesit thonë se 32 raste të B1525 në Britani, me raste të tjera në vende përfshirë Danimarkën, ShBA dhe Australinë.
OBSH flet për origjinën e COVID-19: Në Kinë kanë qarkulluar 13 mutacione Pas hetimit të OBSH në Kinë, ekspertët kanë zbuluar dhe deklaruar se në Kinë kanë qarkulluar të paktën 13 versione/mutac
Itali, një nga pesë raste me COVID-19 është mutacion britanik Sipas hulumtimit nga Instituti i Lartë Italian i Shëndetit, mutacioni britanik u zbulua në rreth 20% të rasteve të koron
"Mutacionet e koronavirusit mund të shkatërrojnë çdo sukses", Merkel me paralajmërime të forta Kancelarja gjermane Angela Merkel foli të enjten në Bundestag për të mbrojtur zgjatjen e masave kufizuese në të gjithë v
Fiço apelon: Kujdes, po qarkullon mutacioni i ri i COVID-19 Në daljen e sotme të Komitetit Teknik të Ekspertëve, Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico bëri një bilanc të situatës në v
Mutacionet më shqetësuese në 5 variantet e zhvillimit të COVID-19 Kur koronavirusi SARS-CoV-2 nisi të përhapej dimrin e vitit të kaluar, shkencëtarët e dinin se ai ishte i keq. Por nga a
Rama apo Basha? Bujar Asqeriu: Rotacioni politik është jetik për shoqërinë! Aktori i njohur Bujar Asqeriu thotë se rotacioni politik është i nevojshëm dhe jetik për vendin. Në një intervistë për e
Ish-gruaja e Astorit nis lidhjen e dashurisë me futbollistin e Interit (FOTO LAJM) Ish-partnerja e Davide Astori, kapiteni i Fiorentinës, i cili vdiq tri vite më parë për shkak të një problemi në zemër,
E sapolarguar nga Shqipëria, 22 vjeçarja del pozitive me mutacionin e ri në Gjermani Mutacioni i ri i COVID-19 wshtw zbuluar nw Gjermani nw njw vajzw tw re shqiptare e cila sapo ishte rikthyer nw vend.
Në bankë kishte 100 mijë euro, misteri i të pastrehut që vdiq nga i ftohti në stacionin e trenave Një i pastrehë 75-vjeç i cili ka ndërruar jetë nga i ftohti në stacionin e trenave në Milano, kishte mbi 100 mijë euro n
Britania në alarm, zbulohet një tjetër variant i COVID-19 Shkencëtarët në Britaninë e Madhe kanë ngritur alarmin se është shfaqur një tjetër mutacioni COVID-19. Ky version i ri
Mutacioni i COVID-19 i merr jetën pacientit në Maqedoninë e Veriut Është raportuar viktima e parë nga mutacioni britanik në Maqedoninë e Veriut. Lajmi u bë i ditur në rrjetin social “Tëit
Mjeku flet për mutacionet e reja: Kemi vënë re një rëndim të situatës A mund të kenë hyrë mutacionet e reja të Covid-19 në Shqipëri? Ndërsa pyetja ende nuk ka përgjigje zyrtare, mjeku i
A ka hyrë mutacioni i Covidit anglez në Shqipëri? Përgjigjet Bino: Po, dy raste në Elbasan "Po ju them që ka pasur dy raste në Elbasan, po jua tregoj këtë, sepse ata kanë pasur kontakte me njerëz që kanë qenë ja
A ka të infektuar me mutacionin britanik në Shqipëri? Eksperti zbulon si është e vërteta "Në asnjë moment nuk thashë që ne kemi identifikuar mutacione të virusit por që jemi në gjendje të identifikojmë nëse do