999 rezultate për

tabelat

Tabelat orientuese në Shkup pa gjuhën shqipe Në Malin Vodno mbi Shkup sot janë përuruar 42 tabela treguese të shtigjeve, ku mungon gjuha shqipe. Këto tabela janë
Bashkia i kopjon idenë artistit britanik: Tabelat rrugore si ato në Firence! Bashkia e Tiranës ka zgjedhur të përdorë idenë e artistit Clet Abraham, i njohur si Le Clet, për të krijuar tabelat rrug
Rama nuk ka lekë për rritje pagash, por hap thesin për oligarkët: Dalin tabelat e buxhetit 2020 Prej disa vitesh pagat nuk janë rritur në bllok për nëpunësit publik përveç disa ndërhyrjeve mjaft të segmentuara në sek
Historike, shqiptarët "ndajnë" Tuzin për herë të parë nga Podgorica (FOTO LAJM) Fitorja e Koalicionit të Shqiptarëve ne Tuz po sjellë ndryshimet e para për shqiptarët atje. Që nga sot, tabelat e regji
Skandali me votat, kryetari i KQZ kërkon hetim Kryetari i KQZ-së Klement Zguri në një deklaratë për shtyp tha se të dhënat zyrtare janë vetëm ato të publikayra në tabe
TABELAT/ Shikoni rezultatet e deritanishme në bashkitë kryesore të vendit (FOTO LAJM) Ka mbaruar numërimi i votave në 23 bashki kryesore ndërkohë që vazhdon numërimi i votave në bashkitë më të mëdha në vend
TABELAT/ Pjesmarrja në votime deri në orën 18:00 sipas KQZ (FOTO LAJM) Deri në orën 18:00, kanë marrë pjesë në votime rreth 19% e zgjedhësve në mbarë vendin. Në total, kanë marrë pjesë në
Esktremistët grekë heqin tabelat e shkruara shqip dhe greqisht në Dropull Ekstremistët grekë kanë rrëzuar tabelat e reja në gjuhën shqipe dhe greqisht në fshatin Dhrovjan të Dropullit i cili ban
Policia zbarkon te tabelat që kanë poshtëruar gjuhën shqipe Policia heq tabelat në greqisht në Bashkinë e Finiqit në jug të vendit. Punonjës të ARRSH të ndihmuar edhe nga forcat e
PDIU: Skandali me tabelat greqisht tregon kapitullimin e Ramës Vendosja e tabelave në greqisht në gjithë zonën e Sarandës, Delvinës e Konispolit , Finiqit e Dropullit përbën kapitulli
TABELAT/ Pagat e reja për mësuesit, policët dhe ushtarakët (FOTO LAJM) Vendimet e Këshillit të Ministrave për rritje page për kategori të caktuara të punonjësve shtetërorë janë publikuar në F
Vendoset tabela e Maqedonisë së Veriut në kufi me Greqinë Në vendkalimin kufitar “Bogorodicë” në kufirin me Greqinë sot është vendosur mbishkrimi me emrin e ri Republika e Maqedo
Fillon operacioni, kush qarkullon me makinë të paregjistruar në veri do t'i konfiskohet Po u vjen fundi automjeteve të paregjistruara, të cilat qarkullojnë rrugëve të veriut të Kosovës prej përfundimit të luf
Sërish tërmet në Shqipëri, bëni kujdes Një tërmet i fuqishëm tronditi Shqipërinë pasditen e te shtunes, rreth orës 5 e 35 minuta, ku lëkundje të forta u ndjenë
Serbët në dilemë për targat Ministria e Punëve të Brendshme e Qeverisë së Kosovës, në muajin mars të këtij viti ka sjellë vendimin për regjistrimin
Rrugët e Maqedonisë vendosin tabelat e reja në gjuhën shqipe Pas hyrjes në fuqi të vendimit të Qeverisë për riemërtimin e aeroportit të Shkupit “Aleksandri i Madh” në “Aeroporti Ndë
Vendosen tabelat me emrin e ri të autostradës, gjuha shqipe askund Autostrada e Korridorit 10 nga sot do të njihet me emrin e ri “Prijatelstvo” apo “Friendship”, por jo edhe në gjuhën shq
Vendosen tabelat me emrin e ri të Autostradës, gjuha shqipe mungon Autostrada e Korridorit 10 nga sot do të njihet me emrin e ri “Prijatelstvo” apo “Friendship”, por jo edhe në gjuhën shq
Vendosen tabelat e reja në autostradën Miqësia në Shkup Filloi vendosja e tabelave me emrin e ri të Autostradës A1 nga Tabanoci në Bogorodicë. Ekipet e NP “Rrugët e Maqedonisë”
Targat 'KS' gati për qytetarët serbë në veri Në veri të Kosovës, autoritetet e rendit po i bëjnë përgatitjet për fillimin e procedurave për regjistrimin e veturave m