999 rezultate për

tĂrĂ

EMRI/ Arrestohet ish- ushtaraku, tentoi të grabiste bankën në Librazhd Një person është arrestuar pasi akuzohet se tentoi të grabiste një bankë rre horës 01:00 të mëngjesit të sotëm në qyteti
Gati për luftë! Pistoleta, tritol dhe fishekë: Kapen një arsenal luftarak në Elbasan (VIDEO) Policia ka arrestuar një shqiptar të Kosovës në Elbasan pasi në makinën e tij u kapën 19 pistoleta, 1.6 kilogram tritol
Policia zbardh detaje të reja nga ngjarja që tronditi mbrëmë Laçin, shpallen në kërkim autorët Mbrëmjen e djeshme u plagos me armë zjarri kushëriri i Ervis Martinaj, Edon Martinaj në lagjen numër 1 të qytetit të Laç
Morena Taraku nuk po gjen rehat, si duket me look-un e ri (VIDEO) Morena Taraku kohët e fundit ka bërë disa herë eksperimente në flokët e saj dhe duket se nuk po gjen rehat. Pasi u sh
Këlcyrë, varrosen eshtrat e 85 ushtarëve grek U organizua sot në Këlcyrë ceremonia e varrimit të eshtrave të 85 ushtarëve grekë të rënë në vitin 1940.
SHBA dhe Anglia nisit anijet ushtarake për t'iu përgjigjur Iranit Përfaqësuesit ushtarakë të Britanisë së Madhe dhe SHBA, kanë vendosur të mblidhen për një takim në Bahrein për të diskut
Rrëzohet helikopteri ushtarak, 17 viktima dhe 12 të plagosur Së paku 17 persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një aeroplani të vogël ushtarak në një zonë të banuar afër qytetit
Serbia nuk ndalet, paralajmëron furnizim të helikopterëve nga Rusia Gjatë ditës së djeshme Rusia i ka dhuruar Serbisë disa automjete të blinduara ushtarake. Rusia gjatë ditës së djeshme
Nuk ndalet Rusia, armatos Serbinë me blinda ushtarak 30 mjete të blinduara, BRDM-2 kanë arritur në Beograd nga Rusia. Kjo është pjesë e marrëveshjes së arritur mes president
Taratori, një zgjidhje shumë e mirë për ditët e nxehta Gjatë ditëve të nxehta të verës fillojmë të konsumojmë më pak ushqime. Prandaj këshillohet përdorimi sa më i madh i frut
Amerika i thotë stop shitjes së aeroplanëve ushtarak Turqisë Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kun
Të akuzuar për vrasje, arrestohen 2 persona në Tiranë Policia ka vënë në pranga dy persona të dyshuar për veprimtari kriminale. Gjatë kapjes dhe ndalimit të tyre, janë sekue
HISTORIKE/ Marrëveshje mes Juntës ushtarake të Sudanit dhe opozitës Këshilli ushtarak sundues i Sudanit dhe udhëheqësit e opozitës kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit p
Anija ushtarake mbërrin në Durrës, 140 metra e gjatë Anija turke TCG Bayraktar(L-402) do të qëndrojë në Durrës deri më datë 18 korrik, ndërsa pritet të vizitohet nga zyrtarë
I fiksuar pas puros e mjeteve ushtarake, kush është shefi i Krimeve që u pezullua për depon me armët në Elbasan? (VIDEO) Pas akuzave se ka publikuar foton e armëve nga operacioni i Elbasanit, i kryer më 1 korrik mësohet se shefi i komisariat
Mes zjarrit, borës dhe rrezikut: Ushtrimet e frikshme të ushtrisë kineze (FOTO LAJM) Ushtria Çlirimtare e Kinës Popullore janë forcat e armatosura të Republikës Popullore të Kinës. Ato konsistojnë me pesë
Ushtria e Maqedonisë kërkon kandidatë për pilot ushtarak, do paguhen edhe gjatë trajnimit Deri më 1 gusht është i hapur konkursi për pranimin e kadetëve të rinj për pilotë në Njësinë ajrore të Armatës së Republ
Morena Taraku provokuese në klipin e ri, publikon trailerin (VIDEO) Këngëtarja nga Kosova Morena Taraku po bënë kohë që na ka treguar se është në përgatitje të klipit të ri por pa dhënë de
EMOCIONUESE/ Ushtaraku shqiptar kthehet nga misioni paqeruajtës, takon të bijën (VIDEO) Marrëdhënia babë e bijë është e vështirë që të përshkruhet me fjalë, ndonëse duket si një fjali klishe…babai është mishë
Spitali ushtarak i UÇK-së është kthyer në rrënojë Në një objekt në Potok të Podujevës, mjekoheshin ushtarët e plagosur të Zonës Operative të Llapit. Në ditët e sotme,