999 rezultate për

syve

Gjiganti prej akulli që po mrekullon botën (FOTO LAJM) Banorët e një zone në breg të Oqeanit Atlantik në Kanada nuk u kanë besuar syve për atë që panë kur u zgjuan në mëngjes.
Trajtoni dhe parandaloni problemet e syve me majdanoz Majdanozi është një erëz që ka veti të shkëlqyera shëruese. Është një burim i shkëlqyer i vitaminës A, për të cilën dihe
Origjina e syve të kaltër, vetëm nga një mutacion gjenetik Sipas një studimi të publikuar në IFLScience thuhet se në gjenezë të gjithë njerëzit kanë patur sy bojë kafe. Më vonë e
Ngjyra e syve të Ivanka Trump hap debat në media (FOTO LAJM) Ndërsa shumë janë të interesuar për rolin e Ivanka Trump si punonjëse e lartë e shtetit në SHBA, të tjerë po interesohen
Arsyet e frikshme përse sytë po funksionojnë çuditshëm Sytë janë të lidhura me sistemin nervor qendror dhe gjithçka tjetër në trup. Çdo gjë që prek trup, ndikon gjithashtu edh
Ditë e veçantë në familjen Hoxha, Lori ka një urim special (FOTO LAJM) Familja Hoxha feston sot një ditë të veçantë. Vjollca Hoxha ka ditëlindjen. E vajzat e saj nuk kanë ngurruar ta uroj
Nga se shkaktohet skuqja e syve dhe çfarë rrezikoni! Kruarja, skuqja dhe lotimi i syve janë problematika të përgjithshme, por që hasen shpesh në okulistikë. Në rastin e sin
Ja pse duhet të konsumoni sa më shumë kivi! Kivi është njëri nga frutat më të shijshme që ju sjell mjaft përfitime shëndetësore, pasi është i pasur me vitaminë C dh
"Madrileni" Owen feston si i çmendur golin e Sergi Robertos (VIDEO) Përmbysja e madhe e Barcelonës mbrëmë ka shokuar gjithë tifozët e futbollit. Askush nuk i ka besuar syve kur në minutën
A e dini se çfarë ndodh kur një pasagjer vdes në aeroplan? Rreth 3.6 miliardë persona udhëtojnë me aeroplan çdo vit dhe ndodh që disa prej tyre, fatkeqësisht të vdesin teksa ndodh
Dëshmia rrëqethëse e çames: I ruaj ende flokët e djalit që grekët ma vranë para syve Merushe nga Dovani u burgos me 3 "çiliminj" dhe doli e vetme nga burgu... "Masakra në Çamëri", është libëri i autorit
Ja çfarë duhet t’i shtoni ujit për të përmirësuar sytë Të shtoni vitaminë B3 në ujë mund të mbroheni kundër glaukomës, ka zbuluar një studim i ri. Në një studim në minj, sh
Ja çfarë ka bërë Kate Middelton për t'u dukur 10 vite më e re Ajo mbushi 35 vjeç në 9 janar, një moshë kur femrat fillojnë të mendojnë rreth trajtimeve apo ndërhyrjeve kirurgjikale.
Babai nga Tetova ndërron jetë para syve të djalit në një aksident në Zvicër (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Zvicër, ku për pasojë humbi jetën një 50 vjeçar nga Maqedonia, dhe
Ju formohen rrathë të zinj poshtë syve? Mund të vuani nga një inflacion serioz Rrathët e zinj poshtë syve e bëjnë edhe fytyrën më të bukur të duket e lodhur dhe jo tërheqëse. Ky është një problem
Hoxhaj: Agim Bahtirit iu ndërtua muri para syve Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, i ftuar në emisionin Interaktiv mes tjerash ka folur edhe për zgjedhjet në Drenas të
Rrathët e syve nuk tregojnë lodhje por… Vuani nga rrathët e zinj poshtë syve? Sot në këtë artikull do t’ju njohim me arsyet e vërteta të kësaj anomalie e ci
Ja si të kurojmë shikimin në mënyra natyrale Për kurimin e sëmundjeve të syrit, që shfaqen gjatë kësaj periudhe mjekësia popullore vjen në ndihmë me bimët e saj. Një
Ja arsyeja përse ju skuqen sytë Skuqja e syve shkaktohet për arsye nga më të ndryshmet. Ajo është shpesh shenjë e një tjetër problemi – si sy të thatë,
Shpëtoni nga rrathët e zinj poshtë syve me këto mënyra natyrale Nëse ka një shqetësim i cili është i pranishëm për femrat çdo mëngjes, është ai i rrathëve të zinj poshtë syve gjë që sh
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.