999 rezultate për

syriza

Emri, bisedimet vazhdojnë deri në gjetjen e një zgjidhjeje Këshilli politik i “Syriza”, partisë qeverisëse në Greqi ka vendosur që bisedimet për çështjen e emrit të vazhdojnë deri
Shuhet "ëndrra" SYRIZA, 70% e atyre që e votuan janë të pakënaqur nga Tsipras Sipas sondazheve të fundit të publikuara nga mediet greke, kanë treguar se popullariteti i kryeministri grek Aleksis Tsi
Syriza fiton zgjedhjet greke, kreu i opozitës pranon humbjen Ashtu siç edhe pritej, partia greke që ka qenë në pushtet SYRIZA ka fituar zgjedhjet në Greqi. Pasi janë numëruar më
Sondazhet: Ja kush i fiton zgjedhjet greke (FOTO) Rreth 10 milionë grekë me të drejtë vot iu janë drejtuar kutive të votimit për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të m
Dorëhiqet Aleksis Tsipras Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka dhënë dorëheqjen vetëm pak minuta më parë. Në një fjalim publik, ai ka bërë thir
Sot paketa e dytë e masave shtrënguese për Greqinë Sot do të shqyrtohet paketa e dytë e masave shtrënguese për Greqinë. Një ditë më parë, Tsipras u tha deputetëve të Syriz
Syriza kundër Tsipras Tashmë është e qartë se Tsipras po përballet me pakënaqësi brenda Syrizas për reformat. Kryeministri i Greqisë, Alexis T
Tsipras në botën e çudirave nga Joschka Fischer Dikush thjeshtë mund të ndjejë keqardhje për Greqinë. Për më shumë se pesë vjet, “trojka”
Realiteti po ia “masakron” ëndrrat Syriza-s Realiteti masakron ëndrrat. Ai i vret ato shpejt dhe pa mëshirë. Dhe për shkak se njerëzit kanë kujtesë të shkurtër edhe
Tsipras ofertë Janullatos për president të Greqisë Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, Anastas Janullatos, është kandidati kryesor i Syrizas për Pres
Stresi si Syriza: Diktatorët do vdesin, fuqia do i kthehet popullit (FOTO) Pasi kreu një arratisje të çuditshme mbrëmjen e djeshme nga ambjentet e Komisariatit numër 3 në Tiranë, këngëtari i njoh
Lidhjet e Syrizas me radikalët e Rusisë Vëzhguesit e zhvillimeve në Evropë e kanë kuptuar menjëherë se Qeveria e re e Greqisë, e udhëhehqur nga partia e majtë,
SYRIZA / Premtimet kushtojnë 11.5 miliardë. Në arka ka vetëm 4 Pas përfundimit të fazës së premtimeve elektoralë, për Alexis Tsiprasin fillon faza më e vështirë: mbajtja e tyre. “Greq
Si e priti VMRO dhe BDI fitoren e SYRIZA-s? Fitorja e SYRIZA-s në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Greqi, ka sjellë optimizëm te disa qarqe politike dhe int
Çështja e emrit nuk do të preket nga qeveria e re greke Qeveria e re greke do të ndjekë të njëjtën politik si qeveria e mëparshme sa i përket çështjes së emrit të Maqedonisë,
FOTO E DITËS / Syriza: Është vërtetë një natë e mirë zonja Merkel! Syriza është shpallur tashmë fituese e zgjedhjeve të përgjithashme të parakohshme në Greqi. Fitoren e Syrizas e ka pr
Tsipras drejt fitores, por Athina është e zhgënjyer The Huffington Post Udhëtim në lagjen Viktoria, ku nuk i besojnë më as liderit të Syriza-s. Edhe ata që do ia
Ministri grek i Shëndetësisë: Syriza ka fituar Ministri grek i Shëndetësisë Makis Voridis ka thënë se zgjedhjet po fitohen nga koalicioni i partive të majta Syriza.
Sondazhi: Ja kush i fiton zgjedhjet në Greqi Fill pas mbarimit të orarit zyrtar të zgjedhjeve në Greqi, favorite duket SYRIZA e udhëhequr nga Alexis Tsipras. Par
Syriza drejt mazhorancës absolute në Greqi Sipas sondazheve, Syriza do të jetë partia fituese, e cila ka për qëllim të formojë qeverinë e parë në eurozonë, që do t