999 rezultate për

surroi

Surroi kritikon dialogun me Serbinë Publicisti dhe gazetari Veton Surroi ka thënë se dialogu mes Serbisë dhe Kosovës është i pamjaftueshëm. Ai ka thënë se n
Surroi- ministrit: Je një dështak i dyfishtë Shkrimtari e publicisti Veton Surroi sot në Facebook e ka kritikuar dëshirën për “uljen në dy karrige” të ministrit aktu
Surroi paralajmëron Haradinajn, ia përmend termin skizofreni Publicisti Veton Surroi ka reaguar pas deklaratës së përfaqësuesit të Listës Serbe, Goran Rakiq, i cili ka falënderuar R
Krasniqi-Surroit: UÇK-ja luftoi kundër Serbisë, jo Ibrahim Rugovës Ish-Zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka reaguar menjëherë pas akuzave të Veton Surroit se dis
Veton Surroi: Hashim Thaçi do të gjykohet nga Gjykata Speciale Publicisti Veton Surroi e ka quajtur të paditur primitiv presidentin Hashim Thaçi, dhe se ka parashikuar arrestimin e ti
Veton Surroi ironizon PDK-në, LDK-në dhe Malishevën Publicisti, Veton Surroi në rrjetin social Facebook nëpërmjet një statusi ka përdorur doza ironie dhe sarkazme për LDK-n
Ja pse u përlesh Veton Surroi me Rexhep Shoshin Është zbardhur konflikti fizik që ndodhi mbrëmjen e djeshme, mes shkrimtarit dhe ish­politikanit shqiptar nga Kosova, Ve
Flet Veton Surroi: Rexhep Shoshi tentoi të më godasë me çekan Pas lajmeve për rrahjen mes shkrimtarit Veton Surroi dhe biznesmenit Rexhep Shoshi, ka reaguar Veton Surroi. Surroi k
Veton Surroi rrihet me grushta me Rexhep Shoshin Shkrimtari Veton Surroi dhe biznesmeni Rexhep Shoshi janë rrahur mbërmjen e sotme në parkingun e një restoranti në Prish
Hoxhaj: Presidenti mund të zgjidhet me votën e popullit Enver Hoxhaj i ftuar për një intervistë në Rubikon ka thënë se duhet të bëhen reforma për president e ndoshta të shkohet
Kujtimet e ish-ambasadorit amerikan në Jugosllavi: Surroi ishte kundër Pavarësisë (FOTO LAJM) Në vitet '90, publicisti Veton Surroi as që e mendonte pavarësinë e Kosovës. Ai më shumë ishte angazhuar për rikthimin e
Surroi: Kosova nuk ka obligim as nga Ahtisaari e as nga Kushtetuta Shkrimtari, publicisti dhe politikani Veton Surroi, duke polemizuar me politikanë të pozitës në Kosovë, rithekson se Pak
"Islami", Veton Surroi i kundërpërgjigjet Ben Blushit Në një "luftë" konceptesh dhe idesh kanë hyrë dy njerëz që shquhen për thellësinë e mendimit dhe forcën e argumentave, B
Albin Kurti drekon me Veton Surroin (FOTO) Gjatë bisedimeve për zgjidhjen e statusit final, e kur Veton Surroi ishte anëtar i Ekipit të Unitetit, Albin Kurti kisht
"Islami shqiptar, autokton. I vetmi islam europian. Por ai po goditet” Veton Surroi, publicist e botues nga Kosova, i ka dhënë një intervistë gazetës “Shqip”, në të cilën bën disa kome
Surroi: Maqedonia e pushtuar nga regjimi i Gruevskit Analisti i njohur i Kosovës, Veton Surroi, është shprehur se shqiptarët në Maqedoni duhet të krijojnë liderë të rinj dhe
Mërgim Lushtaku do të padisë për shpifje Veton Surroin Mërgim Lushtaku, djali i kryetarit të Komunës së Skenderajt, Sami Lushtakut, me anë të një postimi në Facebook ka reagua
Ja si e kërcen "Shotën" Veton Surroi (FOTO LAJM) Deri më tani ka qenë Ismet Beqiri politikani që konsiderohej se kërcentë më së miri. Por, se së fundmi edhe Veton Sur
Surroi: Kosova është pushtuar nga zaptuesit e shtetit Publicisti Veton Surroi është shprehur se Kosova është pushtuar nga zaptuesit e shtetit. Surroi tha se këta uzurpues
Surroi: Politikanët në Kosovë mendojnë veç për pushtet (VIDEO) Kosova më në fund e ka zgjidhur krizën politike, e cila zgjati 6 muaj dhe më në fund do të ketë qeveri, me dy parti që k