999 rezultate për

supreme

Shkarkohet Jovo Vangellovski, dyshohet për shpërdorim detyre Këshilli gjyqësor e shkarkoi nga detyra Jovo Vangellovskin. Ai tashmë nuk është kryetar i Gjykatës Supreme e as gjykatës
Pas vendimit për të mos e ekstraduar Tomor Morinën, reagon Serbia Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të m
Gjykata Supreme rikthen për gjykim çështjen e Pjetër Ndrecajt Gjykata Supreme e Kosovës, ka marrë vendim që rasti i Pjetër Nrecaj i dënuar me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas d
Zbardhet vendimi i Supremes që la të lirë Mijallkovin Gjykata Supreme ka marrë vendim për shfuqizim të masës së arrestit shtëpiak për Sasho Mijallkovin, Orce Kamçevit, Cvetan
Gruevski nuk do të pranojë vendimin për burgim, flet avokati i tij Avokati Dimitar Dangov, deklaroi për TV21 se nuk kanë të drejtë ankese për vendimin e Këshillit penal, në Gjykatën supre
E rrallë, Donald Trump kërkon falje Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i kërkoi falje gjykatësit të ri të Gjykatës Supreme, Brett Kavanaugh,
SHBA, Kavanaugh kalon testin kyç në Senat për konfirmim Senati amerikan ka votuar me vetëm një votë diferencë në favor të të nominuarit nga presidenti Donald Trump për vendin v
Gjykata Supreme ende vazhdon të injorojë lëndën e Naser Eshtrefit Gjykata Supreme e Maqedonisë vazhdon të mos e marrë parasysh, ankesën për lëndën e Naser Eshtrefit, të dënuarit për vras
Masakra me 3 të vdekur në sallën e gjyqit, 1.5 milion euro dëmshpërblim për familjen shqiptare Ministria italiane e Drejtësisë do të dëmshpërblejë me 1.5 milion euro të afërmit e viktimave të masakrës së ndodhur në
Kryetari i Gjykatës Supreme sulmon EULEX-in, është dështak Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës Enver Peci në një intervistë ka vlerësuar se gjatë mandatit dhjetëvjeçar në Kosov
Kapiteni i Perus fiton "luftën" me FIFA-n në CAS, shikoni sa shpresë ka Skënderbeu Kapiteni i Kombëtares së Perusë, Paolo Guerrero, ka fituar momentalisht luftën me FIFA-n dhe CAS-in. Ai ishte pezulluar
Greqia nuk ekstradon dy maqedonasit Goran Grujevski dhe Nikolla Boshkovski nuk do të ekstradohen në Maqedoni për tu gjykuar për përgjimin e paligjshëm. G
Mbahet seanca për rastin TNT Sot në Gjykatën Penale do të vazhdojë gjykimi për lëndën e PSP-s “TNT”. Lënda ka të bëjë me shkatërrimin e kompleksi
Vrau 2 shqiptarë në Gostivar, policit Trifumovski i ulet dënimi Kohëve të fundit e gjithë vëmendja është kthyer nga reforman në drejtësi. Në portalin Pa Censurë ka arritur informacion
Zvërlevski dhe gjykatësit e afërt me VMRO-në kanë penguar Specialen? Duhej të kalojnë dy vite të plota që të dalë në shesh se ish shefi i Sektorit për vepra të dënueshme pranë Gjykatës Supr
Çavkov hyn në grevë urie pas rikthimit në Shutkë Ish ministri dhe drejtori në MPB, Mitko Çavkov dhe katër pjesëtarë të sigurimit parlamentar dhe policisë morën paraburgi
Pas vendimit të Supremes, VMRO-ja kthehet në Kuvend Pas njoftimeve se deputetët dhe funksionarët e VMRO-DPMNE-së të akuzuar për ngjarjet e 27 prillit të do të lirohen nga p
Pritet vendimi i gjykatës për të paraburgosurit e 27 prillit Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë sot duhet ta marrë vendimin rreth ankesave për paraburgosjet e deputetëve dhe
Dhuna në Kuvend, s’ka vendim për deputetët e VMRO-së Gjykata Supreme ende nuk ka marrë ndonjë vendim nëse deputetët e VMRO-DPMNE-së, Krsto Mukovski dhe Sashe Vasilevski dhe
Rikthehen protestat e dhunshme në Katalonjë Protestues të shumtë në rajonin spanjoll të Katalonjës janë përplasur me policinë, pasi Gjykata Supreme përshkallëzoi ve