999 rezultate për

superkupa

Superkupa e Spanjës, Arabia Saudite mbulon me "ar" klubet iberike Është hedhur shorti për Superkupën e Spanjës që do të zhvillohet në janar të vitit 2020. Shorti i hedhur në Arabinë S
Superkupa e Italisë edhe këtë vit do të luhet në Arabinë Saudite Superkupa e Italisë, Juventus-Lazio, do të luhet sërish në Arabinë Saudite. Ende nuk është bërë zyrtarizimi, por ky d
Superkupa e Italisë, Juve-Lazio në fund të dhjetorit: Shtyhen 2 ndeshje të Serie A Do të luhet në dhjetor Superkupa italiane, që do të shohë përballë Juventus e Lazio. Një sfidë që duhet të shkaktojë
Superkupa, Liverpool barazon rezultatin përballë Chelsea (VIDEO) Pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal të bluve të cilët treguan dicka me tepër se Liverpool në fushën e lojës. P
Zhbllokohet Superkupa e Europës, Chelsea kalon në avantazh (VIDEO) Chelsea ka arritur të zhbllokojë rezultatin përballë Liverpool. Qendërsulmuesi Giround ka arritur të dërgojë topin n
Superkupa e Europës, Liverpool vs Chelsea: Formacionet zyrtare Sot në orën 21:00 në stadiumin “Vodafone Park” do të luhet Superkupa e Europës ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseas. Klo
Superkupa e Anglisë u vendos nga penalltitë (VIDEO) Manchester City ka fituar Superkupën e Anglisë. Kampionët e Premierligës mposhtën Liverpoolin pas ekzekutimit të pena
Superkupa e Gjermanisë, Bayern-Dortmund formacionet zyrtare Sezoni i futbollit 2019/20 në Gjermani fillon sonte në orën 20:30, me përballjen mes kampionit të Bundesligës, Bayern Mu
Lamtumirë Atletico, Godin njofton transferimin te Interi Diego Godin i thotë lamtumirë Atleticos. Mbrojtësi uruguajan në konferencën për shtyp në Wanda Metropolitano përshëndeti
Spanja kopjon Italinë, Superkupa do të luhet në Arabinë Saudite Superkupa e Spanjës do të zhvillohet në Arabinë Saudite. Tashmë pritet vetëm aprovimi i asamblesë më 29 prill, ndërsa
Çfarë ka në plan Federata Spanjolle, ku do të luhet Superkupa në 6 sezonet e ardhshme? Federata Spanjolle e Futbollit ka ndërmend të luajë Superkupën e Spanjës në Arabinë Saudite duke nisur nga janari i viti
Xavi var këpucët në gozhdë me 34 trofe Xavi Hernandez ka pasuruar koleksionin e tij të trofeve pasi Al Saddi i tij ka fituar kampionatin e Katarit në atë që du
Superkupa e Spanjës me risi, do të organizohet një "final-four" si në basketboll Pritet revolucion sa i përket organizimit të Superkupës së Spanjës, duke nisur që nga edicioni e vitit 2019. Federata Sp
Superkupa e Italisë Juventus-Milan, njihiuni me stadiumin modern (FOTO LAJM) "Xhevahiri i shkëlqyeshëm". Kjo është nofka e stadiumit të "Mbretit Abdullah" që do të organizojë Superkupën Italiane me
Superkupa e Italisë, Milani mbërrin në Arabinë Saudite (FOTO LAJM) Pas fitores në Kupën e Italisë 2-0 ndaj Sampdorias , Milani tashmë ka mbërritur në Arabinë Saudite. Kuqezinjtë do të zhv
Superkupa e Europës, magjia që na pret sonte Mbrëmjen e sotme n pret një "magji" tjetër e futbollit europian. Real Madrid do të përballet me Atletico Madrid për
Derbi madrilen Real-Atletico, Superkupa e Europës është spanjolle Këtë të mërkurë në Estoni do të zhvillohet edicioni i 43-të i Superkupës së Europës, derbi madrilen Real – Atletico. Due
Superkupa e Francës, PSG dyfishon rezultatin ndaj Monacos (VIDEO) Paris Saint-Germaini ka shënuar golin e parë në finalen e Superkupës së Francës kundër Monacos me anë të një goli fantas
Zyrtare: Superkupa e Spanjës zhvillohet më 12 gusht në Marok Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) ka konfirmuar se Superkupa e Spanjës mes Sevillas dhe Barcelonës do të luhet në Ma
Varane "hajmalia" e Francës, shkruan histori Raphael Varane finalen e djeshme bëri një parqitje mjaftë të mirë kundër Kroacisë, duke ndihmuar skuadrën e tij të fitoj