999 rezultate për

superiorja

Ndryshim programi, ja kur luhet Superiorja Superiorja ishte planifikuar që javën e 23-të ta luante në vetëm në një ditë, të dielën e 7 marsit, me takime që do të l
Klasikja e Shqipërisë dhe tre finale, Superiorja është "zjarr" sot Teuta dhe Vllaznia barazuan ditën e djeshme, ndërkohë që sot zhvillohen katër duele të tjera të Kategorisë Superiore. Fi
Rikthehet Superiorja, "Niko Dovana" hap dyert për Teuta-Kukësi Superiorja rikthehet sot me një duel mjaft interesant. Në stadiumin “Niko Dovana” do të përballen Teuta dhe Kukësi, ekip
Spikat beteja në "Selman Stërmasi", sot Superiorja në fushë Për shkak të motit të keq Kategoria Superiore nuk mundi të zbresë në fushë në mesjavë, me FSHF, që vendosi shtyrjen për
Dy beteja titanësh, e gjithë Superiorja në fushë të mërkurën Të mërkurën e ardhshme është programuar të luhet java e 20-të e Kategorisë Superiore. Të gjitha ndeshjet do të luhen në
Superiorja në fushë, formacionet në Skënderbeu-Kukësi e Kastrioti-Bylisi Skënderbeu-Kukësi dhe Kastrioti-Bylisi janë dy përballjet e javës së 17-të të Superiores. Këto sfida nisin prej orës 13:
Superiorja rikthehet me beteja, finale në Durrës e Elbasan Superiorja rikthehet me dy ndeshje mjaft interesante, që nisin prej orës 18:00. Luan Vllaznia kryesuese e kampionatit, k
Kalendari: Java e 13, Superiorja rikthehet fundjavën e ardhshme Në një sezon të pazakontë dhe me ngjeshje ndeshjesh, kështu pritet që të jetë edhe gjysma e dytë e garës. Ndaj edhe
Superiorja e mbyll vitin të mërkurën, luhet klasikja e Shqipërisë Kategoria Superiore këtë herë do të luaj deri në limite të vitit 2020, teksa java e 12 e saj do të jetë të mërkurën e da
Superiorja minutë pas minute, rezultatet në tre ndeshjet e para Superiorja vijon garimin, teksa prej orës 13:45 kanë nisur tre përballjet e para të javës së katërt. Në “Selman Stërmasi
Rinis Superiorja, ja sfidat e sotme Futbolli shqiptar, pas angazhimeve të ekipeve kombëtare, sot u rikthehet “halleve” të brendshme, ku do të luhen javët e
Bojkoti merr fund, Superiorja nis më 4 nëntor Liga Profesioniste e futbollit e mbledhur në orën 13:00 të kësaj të enjteje, ka vendosur t’i japë fund bojkotit dhe të n
Merr fund bojkoti, Refik Halili: Me 100% Superiorja kthehet pas ndeshjeve të Kombëtares Kategoria Superiore kthehet pas përfundimit të ndeshjeve të Kombëtares. Lajmin e jep presidenti i Tiranës, Refik Halili,
Qeveria nuk plotësoi kushtet, Superiorja bojkoton kampionatin (FOTO LAJM) Fundjava nuk do të ketë kampionat. 10 klubet e Superiores, të mbledhura në fillim të muajit gusht, ishin të qarta dhe do
Superiorja drejt bojkotit: Protesta në bulevard për kërkesat tona Liga Profesioniste e Futbollit ka zhvilluar një tjetër mbledhje, këtë herë në Minsk. Një pjesë e presidentëve të Superio
Mbledhja e bërë në Minsk, Superiorja mund të shtyhet nga Kombëtaret dhe Qeveria Superiorja mund të mos fillojë në shtator me datat e përcaktuara më herët, por të ketë një shtyrje të saj. Ky është r
Vllaznia shmang dramën e rënies nga Superiorja, mposht bindshëm Beslidhjen (VIDEO) Në "Loro Boriçi" Vllaznia ka mposhtur në sfidën e "play-off" Beslidhjen e Lezhës duke siguruar mbijetesën në Superiore.
Te Teuta e Besa një talent, Muriqi: Fenerbahce vendos për mua, Superiorja si trampolinë Një nga lojtarët shqiptar më të kërkuar në merkato është edhe sulmuesi shtatlartë, Vedat Muriqi. Aktualisht, ai është pj
Superiorja gati të kthehet më 31 maj, kë është kalendari i plotë Dritë jeshile për rifillimin e stërvitjeve dhe kampionatit shqiptar brenda muajit maj. Shqipëria merr shembullin e It
Apolonia-Pogradeci, Abazaj: Duam arbitër nga Superiorja Pogradeci ëstë skuadra më në formë këtë sezon dhe pretendent kryesor për tu ngjitur në Superiore sezonin e ardhshëm.