999 rezultate për

superiores

Teuta mposht Vllazninë, Laçi fiton ndaj Kukësit (VIDEO) Java e 22 e Superiores është mbyllur për ta bërë edhe më kaotike gjendjen sa i përket luftës së titullit kampion në Supe
Më në fund "Elbasan Arena" është gati: Luhet të dielën kryendeshja e Superiores Pas më shumë se dy javësh, stadiumi “Elbasan Arena” është gati për të mirëpritur në fushë lojtarët. Stadiumi qëndron
Java e 20 të mërkurën, FSHF zbulon axhendën e Superiores Kategoria Superiore do të luajë ditën e nesërme javën e 19-të. Të gjitha takimet do të luhen në orën 14:00, ndërsa të
Kalendari: Java e ardhshme e Superiores ndahet në dy ditë Java e ardhshme e Kategorisë Superiore që përkon edhe me nisjen e fazës së tretë, është vendosur të luhet në dy ditë.
Kalendari i javës së 18 të Superiores, ja supersfidat Java e 18 e Superiores do të kulmojë në ditën e premte në orën 18:00 atje ku Vllaznia do të përballet me një tjetër kund
Merkato e Superiores: 33 afrime, si kanë ndryshuar 10 skuadrat e elitës Merkato në janar përgjithësisht është e varfër dhe deri më tani mbizotërojnë lëvizjet në dalje, pjesa më e madhe zyrtare
Kalendari: Java e 17 e Superiores, datat dhe oraret e ndeshjeve të fundjavës Java e 16-të e Kategorisë Superiore i lë vend shpejt raundit të 17-të, i cili do të luhet i gjithi këtë fundjavë në 2 di
STATISTIKAT/ Vllaznia me startin e tretë më të mirë të Superiores në dekadën e fundit Starti që Vllanzia i ka bërë këtij edicioni në Superiore, duke krijuar distancë të ndjeshme me ndjekësit, ka qenë thuajs
Nga Tirana, në Fier e Korçë: Betejat e Superiores nuk mbarojnë Vllaznia dhe Teuta triumfuan ditën e djeshme dhe tashmë presioni është te skuadrat e tjera, që zbresin sot në fushë të l
ZYRTARE/ Zguro firmos me skuadrën e njohur të Superiores Vangjel Zgruo ka lënë Amerikën dhe do të jetë pjesë e skuadrës së Skënderbeut për pjesën e mbetur të kampionatit. Vangje
Votojnë trajnerët dhe kapitenët, ja 11-shja më e mirë e Superiores Nën moderimin e Hygerta Sakos dhe i kthyer tashmë në një traditë nga Rtshsport, katër specialistë të Superiores si: Shkë
Terrenet e rënduara, FSHF "kërcënon” klubet e Superiores dhe Kategorisë së Parë Një nga problemet shqetësuese në futbollin shqiptar janë padyshim terrenet sportive, ku pjesa më e madhe e tyre janë jas
Dinamo drejt Superiores, fiton dhe merr kryesimin e kampionatit Dinamo ka marrë fitoren e radhës në ditën e sotme të Kategorisë së Parë, Grupi A. Kryeqytetasit kishin një sfidë nda
Përballje titanësh dhe duele ekstremesh, luhet akti i tetë i Superiores Luhet sot java e tetë e Kategorisë Superiore. Zhvillohen të pesta ndeshjet të ndara në dy orare. Në orën 13:45 do të luh
Conference League, bojkoti i Superiores dhe objektivat: Duka i thotë të gjitha (VIDEO) Armand Duka, kreu i FSHF-së, pasi Shqipëria fitoi të drejtën për organizimin e finales së Conference League në maj të vi
Formacioni më i mirë i Superiores në javën e pestë, dominim nga Kukësi Superiorja ka zhvilluar javën e pestë të saj atje ku Partizani ka marrë kryesimin e kampionatit përpara derbit me Tiranë
Partizani bën "poker" dhe ngjitet në krye të Superiores (VIDEO) Partizani ka mposhtur Skënderbeun me rezultatin e thellë 4-0, duke marrë komandën e Kategorisë Superiore, në këtë javë t
Rinis Superiorja, ja sfidat e sotme Futbolli shqiptar, pas angazhimeve të ekipeve kombëtare, sot u rikthehet “halleve” të brendshme, ku do të luhen javët e
Caktohet data dhe oraret e javës së 3-të të Superiores Skena i ka kaluar e gjitha kombëtareve të futbollit, ndërsa fill pas përfundimit të këtij pushimi vëmendja do të riktheh
Egbo do të largohet nga Tirana pas eliminimit nga Kupa? Të kesh një shembull përpara sesi të mos përfundosh në të, por rruga të kryqëzohet për t’u përsëritur e njëjtat histori.