999 rezultate për

sulmi

"Jetë në kitarë", rrëfimi i Françesk Radit: Këta janë kolegët që më internuan, si filloi sulmi Në Festivalin e 11-të të Këngës në RTSH, të piketuar nga udhëheqësi i asaj kohe si një nga bërthamat e reja që po përhap
Formacioni i mundshëm i Shqipërisë kundër Turqisë (FOTO LAJM) Nga çfarë la të kuptohej, Reja pritet të formojë një formacion thuajse të njëjtë me atë ndaj Islandës. Në mbrojtje Is
Turqia nis sulmin në Siri (VIDEO) Kanë nisur sulmet e ushtrisë turke në veri të Sirisë, në nëj kohë që mediat në vend transmetojnë pamje të asaj që po ndo
Goditet Barcelona, do t’i mungojë ylli i sulmit në El Clasico Barcelona nuk do të ketë Ousmane Dembelen për El Clasicon e 26 tetorit. Sulmuesi francez është dënuar me dy ndeshjepë
Dalin pamjet e sulmit me armë në Gjermani (VIDEO) Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy
Të flesh shumë apo pak rrezikohet zemra? Kjo është e mesmja e artë Një studim i fundit nga Revista Shkencore e Kardiologjisë ka vënë në duke se gjumi i mangët apo i tepërt bën që të ulet
Befason autori i sulmit në gjykatë: Tentova ta rrëmbej Ozili-n dhe Kolasinac-in (VIDEO) Autori i sulmit, Ashley Smith, i cili sulmoi me mjete prerëse Ozilin dhe Kolasinacin ka deklaruar në gjykatë se ka tentu
Dy gra police mes të vrarëve nga sulmi në Francë Një sulm terrorist ka tronditur vetëm pak minuta më parë Parisin. Ngjarja ka ndodhur në zemër të qytetit, pranë Notr
Rudina Hajdari flet sërish për "sulmin" në Shkodër Rudina Hajdari zhvilloi një takim me të rinjtë e shkollës "Shejnaze Juka" në Shkodër. Pikërisht për këtë shkollë depu
Me 3 milion dollar dhe të armatosur deri në dhëmbë: Fotot e CIA-s vetëm pak ditë pas sulmit të 11 Shtatorit CIA ka publikuar disa foto të rralla, të cilat janë bërë vetëm disa ditë pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit, ku gat
Momentet e sulmit ndaj forcave speciale turke në Turqi (VIDEO) Raportohet se një sulm me bomba goditi një autobus që transportonte policinë në provincën jugore turke të Adana. Në s
"Interi mund të fitonte edhe 6-0, Milani ishte skandal": Flet legjenda e sulmit italian Ish-sulmuesi i Italisë, Christian Vieri, ka folur në lidhje me derbin e fituar nga Interi me rezultatin 2-0. Legjend
Ekspertë francezë për hetimin e sulmit ndaj rafinerive të Arabisë Saudite Franca ka dërguar shtatë ekspertë ushtarakë për të hetuar sulmet e kësaj fundjave në objektet e naftës saudite, përfshir
"Dëgjoja zhurmën e kockave që më thyheshin", gruaja rrëfen si i mbijetoi sulmit të të dashurit Një grua rrëfeu tmerrin e përjetuar, pasi i dashuri e shtypi me kamionçinën e tij. 41-vjeçarja San Juanita Herrera u sht
18 vjet nga 11 shtatori, mjeku publikon pamjet e rralla mes rrënojave (FOTO LAJM) Sot bëhen 18 vjet nga sulmi terrorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kur u goditën Kullat Binjake. Në momentet e p
Sulmi me armë në Prishtinë, QKUK: 3 të plagosurit në gjendje kritike për jetën Një ngjarje e rëndë ka tronditur Kosovën pak minuta më parë. Një person dyshohet se ka qëlluar me breshëri kallashnik
Mediat e huaja shkruajnë për sulmin ndaj turistëve: Kemi humbur shumë nga ky episod tmerri Ngjarja e rëndë ku dhunoheshin turistët nga pronari Mihal Kokëdhima në Vlorë, "mori dhenë" edhe jashtë vendit. Gazeta
Me duart e gjakosura duke thyer xhamin sipër kofanos: Del videoja e sulmit ndaj turistëve spanjollë (VIDEO) Kanë dalë pamjet e dhunës së Mihal Kokëdhimës ndaj turistëve spanjollë në Porto Palermo. Pamjet tregojnë momentin kur
Pamje tronditëse nga sulmi ndaj turistëve në Vlorë: Ngrini postobllok, po na ndjekin të tjerë me thika (VIDEO) Gjithçka nisi pasi turistët spanjollë refuzuan të konsumonin ushqimin e porositur, pasi sipas tyre u shërbye në mënyrë j
I vendosën tritol në shtëpi nënkryetarit, Mziu tregon çfarë fshihet pas sulmit Kryetari në detyrë i bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu e cilëson si akt terrorist eksplozivin që sipas PD-së u vendos te de