999 rezultate për

sulmeve

Armenët ngrenë flamurin e bardhë, dalin pamjet e sulmeve nga azerët (VIDEO) Lufta është e ashpër mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në rajonin e Nagorno Karabakhut me një numër të madh viktimash nga t
Punë me 550 mijë lekë rrogë tek UKT, Bieta Sulo reagon pas sulmeve Bieta Sulo ka reaguar për herë të parë në lidhje me çështjen në të cilën ajo dhe gazetarja Mira Kazhani u përfshinë.
"Mbi 10 orë luftë", moderatorja e njohur viktimë e sulmeve kibernetike (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur Klea Huta është bërë pjesë e sulmeve kibernetike. Nëpërmjet një postimi në “Instagram” moderator
Në hedhjen e raketave iraniane kanë marrë pjesë dhe maqedonas Në bazat në “Ain Al Asad” dhe “Erbil” aktualisht gjenden më shumë se dhjetëra qytetarë të Maqedonisë që punojnë për komp
"Kisha ka shumë dhe Zot ka një", Majko reagon pas sulmeve në Beograd ndaj ambasadës së Malit të Zi Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është vënë sulmuar ambasada e Malit të Zi në Beograd. PWr këtë ka reaguar Mini
Të flesh më shumë se 8 orë është e dëmshme, rrit rrezikun e sulmeve në zemër Fjetja më shumë se 8 orë në natë nuk është aq e mirë për shëndetin tonë siç mund të mendojmë, por madje rrit rrezikun e
Pas sulmeve të Ramës, demokrati: Ilir Meta ka lindur me këmishë! Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, thotë se presidenti Meta ka lindur me këmishë, sepse nuk ndodh kurrë që një pre
Arabia Saudite bëhet gati për luftë me Iranin Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, Adel al-Jubeir, tha se të gjitha opsionet, përfshirë atë ushtarak, janë në tavolin
29 vrarë e dhjetra të plagosur, detajet e reja të dy sulmeve me armë Një person i armatosur me një mori karikatorësh e veshje antiplumb hapi zjarr në një zonë të njohur për jetën e natës në
Numri i sulmeve kibernetike po rritet me shpejtësi Fenomenet që 25 vjet më parë u konsideruan fantazi e pastër e shkencës – sot shoqëruesit gjithnjë e më të pranishëm në j
Përvjetori i sulmeve, Haradinaj: Përjetë mirënjohës NATO-s Në 20-vjetorin e ndërhyrjes ajrore të NATO-s ndaj objektivave serbe në Kosovë e Serbi, kryeministri Ramush Haradinaj nde
E quajti “pijanec”, Dashamir Shehi tregon strategjinë e sulmeve të Ramës Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ka rrëfyer arsyen se pse Rama e quajti atë "pijanec" dhe strategjinë që fshihet pas sulmev
AMA i del në krah Marin Memës pas sulmeve të ekstremistëve grekë Autoriteti i Mediave Audiovizive i ka dalë në krah gazetarit Marin Mema pas sulmeve ekstremiste të OMONIA-s në lidhje me
Nami me vjedhjet e adresave në Facebook, si t’i shpëtoni këtyre sulmeve Në ditët e sotme, sulmet kibernetike janë bërë gjithnjë e më stë shpeshta. Vetëm pak ditë më parë, 81 mijë llogari u
11 Shtatori, imazhet që tronditën botën (FOTO LAJM) Afro 3.000 njerëz humbën jetën kur avionë të marrë peng nga terroristët devijuan itineraret dhe u përplasën me kullat bi
Sot është përvjetori i sulmeve ndaj demokracisë, pamjet që trishtuan botën (FOTO LAJM) Sot është përvjetori i sulmeve që tronditën SHBA-të në 11 shtator të vitit 2011. Afërsisht 3.000 njerëz humbën jetën
Rikthehet hija e sulmeve kimike në Angli Frika e sulmeve kimike është kthyer në Angli, sidomos në qytetin britanik Salisbury, pas një incidenti madhor në zonën W
Dy sulme vetëvrasëse, 31 të vrarë Të paktën 31 persona kanë mbetur të vdekur, ndërsa me dhjetëra të tjerë janë plagosur pas dy sulmeve vetëvrasëse në qyte
Dy të arrestuar për sulmin terrorist në Paris Dy persona të dyshuar për pjesëmarrje në veprimtaritë e një grupi terrorist u arrestuan në Belgjikë, në kuadër të hetimi
Pamje të sulmeve të Francës në Siri (VIDEO) Ministrja e Punëve të Brendshme e Francës Florence Parly ka publikuar në Twitter pamje nga momenti i lansimit të raketav