E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

sulmet

Kush i kreu sulmet në Bagdad Grupi militant Shteti Islamik tha se qëndron pas sulmeve me bomba që kanë tronditur të enjten Bagdadin, duke vrarë së pa
Burg për gruan e ish-ministrit norvegjez pas inskenimit të "sulmeve" për simpatinë e publikut Partnerja e ish-ministrit të drejtësisë në Norvegji është shpallur sot fajtore për kërcënim të demokracisë dhe u dënua m
As Bora nuk shpetoi nga sulmet e Shqipes: Thuaji të vërtetat siç janë (FOTO&VIDEO) Të shtunën Shqipe Hysenaj, ish-konkurrentja e Për’puthen ishte e ftuar në “Shiko kush luan”, ku ndryshe nga sa pritej nu
Biden dhe Trump lëshojnë "sulmet" e fundit, ç’ndodh disa orë para ditës së zgjedhjeve Në ditën e tij të fundit të fushatës në përpjekje për të bindur votuesit që ta zgjedhin edhe për katër vjet të tjera në
Bashës nuk "i del e keqja" e inceneratorëve: Edhe sa njerëz duhet të vdesin për fajin e Ramës Nuk kanë të sosur sulmet dhe ironitë mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Ky i fundit, akuz
4 ditë para zgjedhjeve, Biden dhe Trump forcojnë "sulmet" Vetëm katër ditë deri në zgjedhjet e 3 nëntorit, dy kandidatët për president amerikan i përqendruan përpjekjet të premte
Sulmet e zemrës ju lajmërojnë një muaj para, ja si ta kuptoni Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjes në botë, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Kjo ësht
Sulmet e tifozëve, Rashica sqaron pse nuk ishte me Kosovën Milot Rashica ka vendosur të sqarohet për situatën me ndeshjen e Maqedonisë së Veriut që Kosova e zhvilloi në kuadër gjy
Hakerët kanë rritur sulmet e tyre kundër kompanive streaming "Peshkimi" është një përpjekje për të vjedhur informacion të ndjeshëm si emrat e përdoruesve, fjalëkalimet, numrat e kar
Gjella e mrekullisë: Largon kolesterolin, parandalon sulmet në zemër dhe ju jep energji Ka kaq shumë ushqime që ne duhet të hamë për të qenë të shëndetshëm, por shpesh ushqehemi me ushqim të pashëndetshme. So
Sulmet e meshkujve ndaj kryetareve të Kuvendit, nga Jozefina Topalli te Vjosa Osmani Dy raste të sulmeve verbale, gati fizike, janë shënuar ndaj kryetareve të Kuvendit në Republikën e Kosovës dhe Shqipëris
"Kemi patur provokime", vazhdojnë sulmet ndaj Teatrit Kombëtar Tashmë që trualli i Teatrit Kombëtar i ka kaluar Bashkisë, lufta është bërë edhe më e ashpër. Madje mbrëmjen e djeshm
Këshilla shumë të rëndësishme: Si të mbani larg ankthin dhe sulmet e panikut gjatë karantinimit Pjesa më e madhe e botës tashmë është në karantinë, dhe të jetosh për një kohë të pacaktuar në karantinë, nuk është një
TAP dhe linjat e interkonjeksionit: Efektet që mund të kishin sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë Shqipëria nuk ka sot një vlerësim kombëtar të ekspozimit ndaj kërcënimeve kibernetike në sektorin e energjisë. Një studi
Sulmet e Iranit, Meta: Shqipëria, e vendosur përkrah SHBA-ve dhe NATO-s Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është deklaruar para pak minutash lidhur me qëndrimin e Shqipërisë në këtë moment përs
LSI për sulmet në ambasadën malazeze: Ndëshkim të fajtorëve! Lëvizja Socialiste për Integrim dënon sulmet ndaj ambasadës malazeze në Beograd nga huliganë serbë. Sipas LSI, ngjar
"Hakmarrës që po minon raportet me Shqipërinë": Akademia e Shkencave të Kosovës dënon sulmet e Ramës Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës ka reaguar ndaj qendrimeve të kryeministrit Rama ndaj mini-Shengenit Ballkani
Basha: Dënoj sulmet rrugaçërore të Ramës në drejtim të Kosovës "Dënoj sulmin rrugaçëror të Edi Ramës kundër liderëve politikë të Kosovës..." Sulme rrugaçërore i ka cilësuar kryetar
Meta shuplakë Ramës për sulmet ndaj medias: Boll censurës! Në intervistën e dhënë sot për emisionin “Përballë” në RTSH, Presidenti Meta është shprehur qartë se është kundër demoni
Gjella e mrekullisë: Largon kolesterolin, parandalon sulmet në zemër dhe ju jep energji Ka kaq shumë ushqime që ne duhet të hamë për të qenë të shëndetshëm, por shpesh ushqehemi me ushqim të pashëndetshme. So