999 rezultate për

sulme

Në prehrin e 26-vjeçarit, Madonna sërish "pre" e sulmeve (FOTO LAJM) Diva e muzikës, Madonna 62-vjeçe, kaloi ditwn e “Thanksgiving” me të dashurin e saj, balerinin Ahlamalik Williams, 26-vj
Biden dhe Trump lëshojnë "sulmet" e fundit, ç’ndodh disa orë para ditës së zgjedhjeve Në ditën e tij të fundit të fushatës në përpjekje për të bindur votuesit që ta zgjedhin edhe për katër vjet të tjera në
Vjena nën plumba! Terroristët kryen 6 sulme njëkohësisht në qytet (VIDEO) Sulmi në Vjenë ka qënë një plan i mirëmenduar pasi në të njëjtën kohë janë kryer 6 sulme. BBC bën të ditur se sulmi s
Bashës nuk "i del e keqja" e inceneratorëve: Edhe sa njerëz duhet të vdesin për fajin e Ramës Nuk kanë të sosur sulmet dhe ironitë mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Ky i fundit, akuz
4 ditë para zgjedhjeve, Biden dhe Trump forcojnë "sulmet" Vetëm katër ditë deri në zgjedhjet e 3 nëntorit, dy kandidatët për president amerikan i përqendruan përpjekjet të premte
Sulmet e zemrës ju lajmërojnë një muaj para, ja si ta kuptoni Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjes në botë, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Kjo ësht
"Lexo Kushtetutën", ping-pong sulmesh politike mes Ramës dhe Metës Presidenca ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Rama pas letrës që presidenti Ilir Meta ka dërguar Ministrisë së
SHBA jep alarmin: Priten sulme terroriste në Stamboll! Misioni i SHBA-së në Turqi lëshoi një paralajmërim për qytetarët amerikanë të premten, për një kërcënim të mundshëm të n
Sulmet e tifozëve, Rashica sqaron pse nuk ishte me Kosovën Milot Rashica ka vendosur të sqarohet për situatën me ndeshjen e Maqedonisë së Veriut që Kosova e zhvilloi në kuadër gjy
Armenët ngrenë flamurin e bardhë, dalin pamjet e sulmeve nga azerët (VIDEO) Lufta është e ashpër mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në rajonin e Nagorno Karabakhut me një numër të madh viktimash nga t
Akuza e sulme të ashpra ndaj OBSH, Gjermania e Franca ndërrmarrin hapin e madh Pas akuzave të forta ndaj OBSH, Franca dhe Gjermania kanë marrë vendimin e madh. Gjermania dhe Franca duan të japin
Hakerët kanë rritur sulmet e tyre kundër kompanive streaming "Peshkimi" është një përpjekje për të vjedhur informacion të ndjeshëm si emrat e përdoruesve, fjalëkalimet, numrat e kar
Gjella e mrekullisë: Largon kolesterolin, parandalon sulmet në zemër dhe ju jep energji Ka kaq shumë ushqime që ne duhet të hamë për të qenë të shëndetshëm, por shpesh ushqehemi me ushqim të pashëndetshme. So
Sulmet e meshkujve ndaj kryetareve të Kuvendit, nga Jozefina Topalli te Vjosa Osmani Dy raste të sulmeve verbale, gati fizike, janë shënuar ndaj kryetareve të Kuvendit në Republikën e Kosovës dhe Shqipëris
"Kemi patur provokime", vazhdojnë sulmet ndaj Teatrit Kombëtar Tashmë që trualli i Teatrit Kombëtar i ka kaluar Bashkisë, lufta është bërë edhe më e ashpër. Madje mbrëmjen e djeshm
Punë me 550 mijë lekë rrogë tek UKT, Bieta Sulo reagon pas sulmeve Bieta Sulo ka reaguar për herë të parë në lidhje me çështjen në të cilën ajo dhe gazetarja Mira Kazhani u përfshinë.
Këshilla shumë të rëndësishme: Si të mbani larg ankthin dhe sulmet e panikut gjatë karantinimit Pjesa më e madhe e botës tashmë është në karantinë, dhe të jetosh për një kohë të pacaktuar në karantinë, nuk është një
"Mbi 10 orë luftë", moderatorja e njohur viktimë e sulmeve kibernetike (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur Klea Huta është bërë pjesë e sulmeve kibernetike. Nëpërmjet një postimi në “Instagram” moderator
Gjashtë muaj në burg, lirohen me kusht dy futbollistët rusë (VIDEO) Dy yjet e futbollit rus, Aleksander Kokorin dhe Pavel Mamayev, janë liruar me kusht pasi i kaluan gjashtë muaj në burg,
TAP dhe linjat e interkonjeksionit: Efektet që mund të kishin sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë Shqipëria nuk ka sot një vlerësim kombëtar të ekspozimit ndaj kërcënimeve kibernetike në sektorin e energjisë. Një studi