999 rezultate për

sulm

Sulmet turke kundër forcave kurde, 28 të vdekur në Siri Ka shkuar në të paktën 28 numri i të vdekure si pasojë e sulmeve ajrore turke kundër Njësive për Mbrojtjes e Popullit ku
18 luftëtarë kurdë të vdekur pas sulmeve ajrore të Turqisë në Siri Të paktën 18 luftëtarë kurdë, të cilët po luftonin të ashtuquajturin “Shteti Islamik” në Siri, kanë mbetur të vdekur pas
Franca nderon policin e vrarë në sulmin terrorist të 20 prillit Franca ka nderuar sot policin Xavier Zhuzhel, i cili u vra gjatë një sulmi terrorist në Champs Elysees. Në ceremoninë
Kërcënoi me sulme terroriste, prokuroria: 15 vite burg për Almir Dacin Almir Daci, imami i vetëshpallur i xhamisë së Leshnicës është në kërkim nga drejtësia shqiptare. Prokuroria e Krimev
Lajme të këqija për Zidane, i dëmtohet një sulmues Reali i Madridit vijon të marrë lajme të këqija në prag të ndeshjes ndaj Deportivos. Zinedine Zidane me shumë mund të mo
Sulm ajror ndaj një spitali në Siri, 14 të vdekur Të paktën 14 persona janë vrarë si pasojë e një sulmi ajror të kryer nga Rusia apo Siria, ndaj një spitali në provincën
Gati për sulm, nëndetësja bërthamore amerikane shkon në Korenë e Jugut (FOTO LAJM) Ndërkohë që Presidenti Donald Trump ka ftuar të gjithë senatin në Shtëpinë e Bardhë për t'i informuar mbi zhvillimet me
Hakerët rusë sulmuan fushatën e Macron në Francë? Fushata e kandidatit për president të Francës, Emmanuel Macron, ka qenë objekt sulmi nga hakerat që kanë lidhje me Rusin
SHBA-të nuk përjashtojnë mundësinë e sulmit ndaj Koresë së Veriut Ambasadorja e SHBA-ve në OKB, Niki Haley nuk e ka përjashtuar mundësinë e sulmeve nga Amerika drejt Koresë së Veriut, në
Krasniqi sulmon Mustafën: Largohu e mos mashtro, je i pafuqishëm Ish-Kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi i ka kërkuar Isa Mustafës të largohet nga posti i Kryeministrit. Ai ka kërkuar n
E rrallë, tifozi sulmon me piper djegës gjyqtarin anësor (VIDEO) Një tjetër sulm i pazakontë ka ndodhur nga një tifoz kundrejt gjyqtarëve. Rasti i fundit vjen nga Norvegjia, në kategori
Koreja e Veriut kërcënon Australinë me sulme bërthamorë Shenja lufte po shihen në horizont, pasi Koreja e Veriut ka akuzuar Australinë se i shkon SHBA-së nga pas “qorrazi” dhe
LSDM sulmon Gruevskin: I paarsyeshëm, po bllokon sistemin shtetëror LSDM-ja ka “thumbur” keqas Nikolla Gruevski, pasi sipas tyre ai po bllokon gjithë sistemin shtetëror, ndërsa edhe një he
Talibanët vrasin 140 ushtarë në Afganistan Talibanët kanë sulmuar një bazë ushtarake afgane duke vrarë të paktën 140 ushtarë dhe duke plagosur shumë të tjerë.
Vritet operativisti i ISIS i ndërlidhur me sulmin në Stamboll Shtetet e Bashkuara thonë se nga një operacion ushtarak amerikan është vrarë operativisti i “Shtetit Islamik” që ishte n
Kreu i PD në Lushnje sulmon Mogerinin: Bosi i drogës mund të flasë për nipin tënd “Eureporter”, portali qe mbulon ceshtjet e Bashkimit Evropian shkruante sot ne nje analize se ka frike per dhune para vi
"Ndjeva që fytyra po më digjej", vajza rrëfen momentet e sulmit me acid në Londër (FOTO LAJM) Të paktën 12 persona u sulmuan me acid në një klub nate në lindje të Londrës pak ditë më parë. Zjarrëfikësit e Londr
Lavrov dhe Tillerson, bisedë telefonike për sulmin kimik në Siri Shefi i diplomacisë ruse, Sergej Lavrov, bisedoi të premten në telefon me homologun e tij amerikan Rex Tillerson dhe i s
Selimi sulmon Thaçin: Më shumë ka rrezikuar sesa e ka ndihmuar themelimin e ushtrisë Mospajtimet e SHBA-së dhe NATO-s që Kosova ta bëj Ushtrinë me ndryshim të ligjit për FSK-në, e ka shtyrë presidentin Has
Momenti kur qytetarët e Parisit ulërijnë të tmerruar gjatë sulmit ndaj policëve (VIDEO) Vazhdojnë të publikohen video të reja nga momenti i sulmit terrorist në Paris. Në këtë video të radhës shfaqet moment
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së