999 rezultate për

sulltane

Sulltanesh e "Kosem" si nuk e keni imagjinar, me bikini minimaliste në jaht (FOTO LAJM) Me fytyrën dhe personazhin e sulltaneshës Safije, jemi njohur në serialin turk “Kosem”. Ajo interpretonte një rol të
A ju kujtohet Sulltanesha? Kështu duket me xhinse të grisura (FOTO LAJM) Një nga aktoret turke më të njohura e bërë shumë e dashur për publikun shqiptar fale roleve në telenovelave të transmetu
Gabimi trashanik i bashkëshortes solli zbulimin e Çalës në grabitje Supergrabitja e Rinasit ka mbetur ende e pazbardhur plotësisht, kjo për shkak se paratë ende nuk janë gjetur, por edhe p
Ka diçka që nuk shkon te veshja e Sulltaneshës Hyrem (FOTO LAJM) Meryem Uzerli është një prej aktoreve më të famshme turke që ka bërë për vete publikun shqiptar. Ajo krijoi famë falë
Sulltanesha Hyrrem fiksohet pas Noizy-t, këndon e kërcen këngën "Toto" (VIDEO) Meryem Uzerli është bërë e njohur për publikun shqiptar në rolin e ‘Sulltaneshës Hyrrem’ në serialin “Sulltani i Madhëri
Telenovela që ka fiksuar shqiptarët, historia e vërtetë e Kosemit: Gruaja që vdiq se donte pushtet Sulltanesha Kosem është shndërruar në një personazh televiziv të dashur për shqiptarët dhe shumë prej tyre po njihen me
S'do t'a njihni, sulltanesha Hyrrem bën ndryshimin drastik (FOTO LAJM) Aktorja turke Meyrem Uzerli u bë e njohur për publikun shqiptar për shkak të rolit të saj si 'sulltanesha Hyrrem' në ser
E mbani mend sulltaneshën Hatixhe? Ja si duket tani! (FOTO LAJM) Selma Ergeç është ndër aktoret më të suksesshme turke, ku për sukseset e saj tregojnë rolet e shumta nëpër projekte të n
Njihuni me vajzën e "Sulltaneshë Safies" (FOTO LAJM) Hulya Avsar është aktoria turke e cila është e njohur te publiku shqiptar si "Sulltaneshë Safie", tek seriali "Sulltanes
Seriali më i shitur i vitit, “Sulltanesha Kosem” Sulltanesha Kosem, serial i cili aktualisht po transmetohet në Tv Klan, është shpallur seriali më i shitur jashtë vendit
Pas Stresit, një tjetër personazh VIP i fiksuar me sulltaneshën Kosem (FOTO LAJM) Seriali turk “Sulltanesha Kosem” ka rrëmbyer masivisht zemrat e shqiptarëve duke arritur suksese me nivelet e larta të a
A e dinit që Sulltaneshë Safija ishte shqiptare? Sulltaneshë Safija është një nga personazhet më të rëndësishëm të telenovelës Kosem, dhe që ka lënë gjurmë të forta edhe
Historia e jashtëzakonshme e Safijes, kush ishte vajza nga Dukagjini sundoi botën Numërohet një gjeneratë e tërë shqiptarësh që drejtuan Perandorinë Osmane që ndërtuan Stambollin por asnjëherë nuk kemi
Sulltania shqiptare Safija, një nga gratë më të fuqishme në histori Arbëria ka luajtur një rol të madh në drejtimin e Portës së Lartë. Numërohen jo pak, por 39 kryeministra me origjinë shq
Rama: Si jua hëngri Saliu malin e Krujës, s’jua hëngrën të gjithë sulltanët bashkë Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim me disa nga familjet e përmbytura në Fushë-Krujë duke u fokusuar te
Sulltanesha Hyrem përfundon në spital Kush do ta mendonte që Sulltanesha Hyrem do ta tepronte me alkoolin dhe të përfundonte në spital. Aktorja gjermano-turke
Sulltanesha Hyrrem shënjestron mediat: Asgjë e vërtetë për sheikun Njëra nga aktoret kryesore të serialit turk “Sulejmani i madhërishëm”, Meryem Uzerli, e cila luan rolin e sulltaneshës H
Ja kush është princi i kaltër i sulltaneshës Hyrrem E ashtëquajtura sulltanesha Hyrrem, nga seriali "Sulltani i Madhërishëm", tashmë është në një tjetër etapë në jetën e sa
Sulltaneshë Hyrem e lumtur pranë pasanikut (FOTO LAJM) Një nga aktoret më të njohura në Turqi, Meryem Uzerli, e cila pikasi dhe në Shqipëri në serialin televiziv “Sulejmani i
Shqiponja nga duart e Sulltaneshës Hyrrem Një ndër aktoret më të paguara turke na ka bërë sërish krenar teksa ka bërë shqiponjën me dy duart e saj. Fotoja në