999 rezultate për

sulimani

Sulimani: Përçarjet në RDK, "bajraktarizëm" i politikanëve shqiptarë Zhvillimet e fundit brenda RDK-së dhe akuzat e kreut të saj, Vesel Memedi, për puc ndaj tij, kanë shkaktuar jo pak debat
Politologu Xhenis Sulimani boton librin e parë Politologu Xhenis Sulimani ka publikuar në Shkup librin "Neouillsonizmi, Politika e Jashtme e SHBA-së dhe Konfliktet në
Sulimani për Albeu.com: Maqedoninë e pret një vit i vështirë dhe shumë sfidues Pavarësisht orëve të gjata ne bisedime dhe negociata, partitë kryesore politike në vend nuk e gjetën gjuhën e përbashkët
Sulimani: Shqiptarët e kanë dëshmuar se votojnë gjithmonë pushtetin, por... Vijnë reagimet e para pas publikimit të sondazhit të International Republican Institute (IRI) përsa i perket zgjedhjeve
Sulimani: Ministrat e rinj të tregojnë që punojnë për popullin dhe jo për vete Marrëveshja e fundit e arritur mes katër partive kryesore politike në vend nuk ka lënë shije të mirë te analistët dhe po
Sulimani: Maqedonia "shtet adoleshent" edhe pas 24 vjetësh Pavarësi Maqedonia sot mbush 24 vjet shtet i pavarur, por edhe pse kanë kaluar më shumë se dy dekada pakënaqësitë janë shumë të m
Sulimani për Albeu.com: Opozita të vazhdonte me publikimin e "bombave" Politologu Xhenis Sulimani shprehet se, vendimi i Gjykatës Themelore Shkupi 1 për të shpallur të pavlefshme përgjimet e
Sulimani për Albeu.com: Shqiptarët e Maqedonisë jetimë të politikanëve që mbrojnë kolltuqet "Bomba" e sotme e LSDM-së zbuloi një detaj shumë tronditës në lidhje me të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni. Shefi i po