999 rezultate për

suedia

Veproi ndryshe nga çdo vend tjetër, numri i viktimave në Suedi nga koronavirusi shkon mbi 5 mijë Me këtë rritje sot Suedia ka tejkaluar shifrën e 5 mijë viktimave dhe të infektuar numërohen në total 54.562. Ditën e
Nuk është as SHBA, Italia apo Anglia! Ky shtet ka vdekshmërinë më të lartë nga COVID-19 Suedia ka kaluar Britaninë e Madhe, Italinë dhe Belgjikën, sa i takon shkallës së vdekshmërisë prej koronavirusit në bot
Suedia pas 30 vjetësh, shënon rekord vdekjesh në një muaj Pandemia e koronavirusit ka tërhequr vëmendje në gjithë botën për përhapjen e shpejtë dhe numrin e viktimave që ka shënu
Suedia "kokë më vete", nuk do ketë testime para ndeshjeve Lojtarëve dhe trajnerëve në Suedi nuk do t’ju kërkohet të bëjnë një test për COVID-19 para seancave stërvitore ose ndesh
Vendimi i Suedisë për të mos ndjekur një bllokim të rreptë, si funksionoi? Vendimi i Suedisë për të mos ndjekur një bllokim të rreptë njësoj si vendet e tjera europiane normalisht që tërhoqi vëme
U kryqëzua se nuk aplikoi izolimin, OBSH: Suedia vend model për COVID-19 OBSH ka deklaruar se Suedia, vendi i cili nuk aplikoi karantinimin për COVID-19 është një model suksesi. Suedia zgjod
Suedia regjistron numrin më të lartë të vdekjeve nga koronavirusi në 24 orët e fundit Suedia raportoi 170 vdekje të reja nga koronavirusi, një numër rekord sot, në një rritje të pritur gjerësisht pas fundja
Çfarë po ndodh në Suedi ndërkohë që bota është pushtuar nga koronavirusi? Suedia, për dallim nga pjesa tjetër e Evropës, po përballet me COVID-19, pa izolim të shkallës së gjerë. Aty jeta po
Suedia: E vetmja mënyrë për të mposhtur COVID-19, është imuniteti i tufës! Suedia është vendi i vetëm i prekur nga COVID-19 që vazhdon jetën sociale dhe ekonomike sikur nuk po ndodh asgje. Sipas
Deri tani pothuajse çdo gjë hapur, Suedia mund të pësojë tragjedinë më të madhe nga COVID 19 Teksa e gjithë bota ka marrë masa për parandalimin e koronavirusit, Suedia deri më tani ka vazhduar jetën normale. Fa
Pra ky vend di diçka që nuk po merr asnjë masë për koronavirusin? (FOTO LAJM) Suedia është i vetmi vend në botë që nuk ka marrë asnjë masë kufizuese ndaj koronavirusit, edhe pse aktualisht ka 5 mijë
Ish ylli i Partizanit flet nga Suedia: Jemi mërzitur që nuk po luajmë Asani flet nga Suedia: Jemi mërzitur që nuk po luajmë, AIK-u ka objektiva të mëdha Ish-futbollisti i Partianit Jasir As
Sa para dhuroi Gjermania dhe Suedia për rindërtimin e vendit pas tërmetit Gjermania i dhuron 11 milionë euro Shqipërisë për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit. Mjetet financiare do të vihen
Suedia përfshihet në hetime për eliminimin e çiftit në Prizren, djali i tyre ende në kërkim Organet e ndjekjes ende nuk i kanë rënë në gjurmë djalit të Durim dhe Suada Hadrit, të cilët u gjetën të vdekur në shtëp
Kosova mposhtet nga Suedia në miqësore (VIDEO) Kombëtarja e Kosovës është mposhtur minimalisht 0-1 nga Suedia në miqësoren testuese të zhvilluar të dielën pasdite në D
Kosovë - Suedi, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Kosova dhe Suedia do të përballen sot me fillim nga ora 15:45 në Katar. Suedia publikoi shumë më herët formacionin st
Miqësorja me Kosovën, Suedia me 25 futbollistë të panjohur Prestigji ka nisur të rritet dhe kjo jo pa shkak. Performancat në Ligën e Kombeve dhe kualifikueset e Euro 2020 kanë
Linde: Maqedonia të vazhdojë me reformat intensive Është thelbësore që Maqedonia e Veriut të vazhdojë me reformat intensive, ndërsa marrëveshja historike e Prespës është m
Ishte koha kur Suedia sterilizonte 60 mijë njerëz pasi "manipulonin pastërtinë e racës ariane" (FOTO LAJM) Duke filluar që nga gjysma e dytë e shekullit të nëntëmbëdhjetë, në Mbretërinë e Bashkuar, në Evropë dhe madje edhe jash
Suedia befason Spanjën (VIDEO) Suedia ka kaluar në epërsi kundër Spanjës, në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020, që po zhvillohet m