999 rezultate për

suedi

“Nëse do vdiste, vështirë të jetoja me atë kujtim”: Pse Suedia po e quan hero këtë shqiptar? Një zjarr i madh shpërtheu në një bllok banesash në Alby të Suedisë të dielën në mbrëmje. Sipas mediave vendase, një
TRAGJEDIA/ Bie avioni, asnjë i mbijetuar (FOTO LAJM) 9 persona humbën tragjikisht jetën të dielën në veri të Suedisë, pasi avioni me të cilin udhëtonin u rrëzua fare pak koh
E vetmja shqiptare, Arba Kokalari nis detyrën si eurodeputete (FOTO LAJM) Më 2 korrik, eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Evropian, Arba Kokalari, e cila fitoi në zgjedhjet evropiane
Suedia ndalon duhanpirjen edhe në vendet publike Në Suedi, duhanpirësit nuk do të lejohen më të ndezin cigare në pjesën e jashtme të klubeve. Shteti skandinav kaloi s
Suedia dhe SHBA kalojnë në çerekfinale në Botërorin e Femrave SHBA dhe Suedia janë dy skuadrat e radhës që presin biletën për në cerekfinale të Botërorit të Futbollit të Femrave që p
Arba Kokalari reagon pasi Suedia e zgjodhi eurodeputete Arba Kokalari u bë shqiptarja e parë që fitoi mandatin e eurodeputetes në Parlamentin Europian. Ajo është mbesa e Musine
Acarohet raportet, Suedia i jep një goditje njerëzve të Putinit Ministria e Jashtme e Suedisë tha se dy diplomatë të saj janë dëbuar nga Rusia, pasi Stokholmi ua ka refuzuar vizat dy z
Assange mund të hetohet për sulm seksual Themeluesi i faqes “Wikileaks”, Julian Assange, mund të përballet me hetime të reja lidhur me dyshimet për sulm seksual
Mesfushori shqiptar fut në sherr dy klube në Suedi Mesfushori i kombëtares shqiptare, Astrit Ajdareviç, u bashkua me klubin e Djurgarden në Suedi gjatë dimrit të këtij vit
U dëmtua me Suedinë, rrëfehet Ekdal: Mund të shihja mishin dhe gjakun Albin Ekdal u dëmtua dje me Kombëtaren e tij ku ekipi i Suedisë barazoi 3-3 në transfertë ndaj Norvegjisë. Suedezi i
Suedia rekomandon 15 plazhet më të bukura shqiptare (FOTO LAJM) Shqipëria po mbush gjithmonë e më shumë listat e vendeve që sugjerohen nga kompani e blogje të njohur udhëtimi, si desti
Shkëlzen Berisha nxjerr foton: Ku jam tani pas udhëtimit me Bashën (FOTO LAJM) Shkëlzen Berisha u fotografua me Lulzim Bashën gjatë pasdites së djeshme në aeroportin e Rinasit duke pritur nisjen e av
Zyrtare: Fidan Aliti transferohet në Suedi Fidan Aliti është zyrtarisht pjesë e Kalmarit në kampionatin suedez. Ish-mbrojtësi i Skënderbeut, kaloi me sukses vizita
Prekëse, shqiptari viziton skulpturën e tij që i kishin bërë kur ishte refugjat lufte (FOTO LAJM) Gëzimi këtë të premte pas shumë tentimeve të tij për të vizituar statujën e tij të vendosur në qytetin suedez, Vasterasi
E jashtëzakonshme, shqiptari shpallet hero në Suedi Fidan Bejta, shqiptari nga Kosova është shpallur “Hero i Vitit 2018” në Suedi. Ai do të nderohet të mërkurën me titullin
Ndodh në Suedi, shitet abonimi i parë i përjetshëm në stadium Një ngjarje e pazakontë dhe e pa dëgjuar më parë në historinë e futbollit ka ndodhur në Suedi. Skuadra e Aik, e cila u
Parcela hashashi në mes të Suedisë, kapet 21 vjeçari shqiptar i kërkuar në të gjithë Europën Një shtetas shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane sapo ka zbritur nga avioni në Umbria. Arrestimi këti sht
Shqiptari kërkon që një serbe të bëhet ambasadore e Kosovës në Suedi Aktivisti nga diaspora Astrit Gashi i ka bërë thirrje publike kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, duke e lutur që
Vajza e Figos nis karrierën si modele (FOTO LAJM) Babai ka qenë një futbollist që shikohej nga e gjithë bota dhe nëna një modele e bukur. 18-vjeçarja Daniela Figo, vaj
Shikoni çfarë kishte thënë Ibrahimovic për Harbuzin në vitin 2009 Labinot Harbuzi ishte parë disa herë në shoqërinë e legjendës së futbollit suedez, Zlatan Ibrahimovic. Pritjet për Ha