999 rezultate për

suedez

Anglia testohet sot nga suedezët, këto janë formacionet e mundshme Suedia dhe Anglia do të jenë çifit i parë për ditën e sotme që do të përballen në fazën e çerekfinalistëve të Botërorit.
Bëri shqiponjën, mbrojtësi suedez sqaron gjithçka (FOTO LAJM) Ditën e djeshme mbrojtësi i Suedisë Pontus Jansson ka bërë në stërvitje shqiponjën ku u cilësua si një provokim për Xhak
Suedia i jep fund mallkimit prej 24 vitesh në Kupën e Botës Ky Botëror na ka dhuruar surpriza pa fund. Pa diskutim që një nga këto surpriza është edhe Suedia. Kjo Suedi duket s
Suedezët ia kanë frikën Xhakës, shikoni ç'bëjnë Sfida e fazës së 1/8-ave mes Suedisë dhe Zvicrës nisi pa hyrë ekipet në fushë. Lojtarët suedezë kanë vënë në shënjest
E provokoi me shqiponjë, Xhaka i përgjigjet mbrojtësit suedez Ndeshja midis Suedisë dhe Zvicrës është një ndeshje që nuk po luhet vetëm në fushë por edhe në media. Pas veprimit t
Ibrahimovic: Kjo skuadër do e fitoj Botërorin Ish-sulmuesi i Suedisë, Zlatan Ibrahimovic vazhdon të befasojë me deklaratat e tij. Kjo duket përsëri kur ai ka para
Bojkotuan Botërorin, por tani suedezët bëhen pishman Disa shtete në shenjë sanksionesh ndaj Rusisë kanë vendosur që të bojkotojnë Botërorin, bashkë me ta edhe Suedia. At
Suedezët "tallen" me Gjermaninë, godasin “3 zogj me një gur” (FOTO LAJM) Eliminimi historik, që në fazën e grupeve, i Gjermanisë nga Kupa e Botës në Rusi, ka sjellur shumë zemërim tek mbështetë
Shikoni numrin e këmbës dhe zbuloni sa vite do të jetoni Një studim në Suedi tregon se numri i këpucëve tregon se sa gjatë do të jetoni. Hulumtimi i studiuesve suedezë ka ni
Përfundon pjesa e parë, barazim pa gola mes Meksikës dhe Suedisë (VIDEO) Ka përfunduar pjesa e parë mes Meksikës dhe Suedisë në "Central Stadium". Të dyja skuadrat patën disa raste të arta,
U grindën me suedezët, FIFA dënon gjermanët Në fund të ndeshjes Gjermani-Suedi, kur Toni Kros shënoi golin e fitores gjermane në shtesë, nisi një grindje mes dy pan
Shkaktoi faull tek goli i Gjermanisë, tifozët suedezë fyejnë mbrojtësin e tyre Durmaz Mbrojtësi me origjinë siriane i Suedisë, Xhimi Durmaz, ka reaguar pas mesazheve fyese që i kanë ardhur, pasi shkaktoi fa
Makth për Gjermaninë, ndëshkohet nga Suedia (VIDEO) Makthi vazhdon për Gjermaninë në këtë Botëror. Në minutën e 33' Suedia ka kaluar në avantazh me një super gol duke mp
Low: Dimë si t'i mposhtim suedezët Trajneri gjerman, Joachim Low, ka folur në konferencën për shtyp përpara ndeshjes ndaj Suedisë. Ai ka theksuar se nuk i
Gjermania merr super lajmin para sfidës: Suedezët i ka kapur diarreja Gjermania ka një ndeshje shumë të rendësishme sonte kundër Suedisë ku i duhet medoemos fitorja për t'u kualifikuar për t
Kush është "Ana", punonjësja e zjarrtë e hotelit në Sarandë që çmendi turistin e huaj gjatë komunizmit Një letërkëmbim ku flitet për një aventurat erotike të një turisti suedez në Sarandë vuri në alarm regjimin komunist në
Ibra mbetet Ibra: Mos e shikoni Botërorin pa qenë unë aty (VIDEO) Zlatan Ibrahimovic vazhdon të mbetet unik me deklaratat e tij. Ai është i vetdijshëm se nuk bën pjesë ne planet e tr
Përleshje masive mes tifozërive të të dyja skuadrave në futbollin suedez (VIDEO) Aktet e dhunës dhe kaosi kanë mbizotëruar deri në orët e para të kësaj të hëne në qytetin e Stockholmit, pas një ndeshje
Zbardhet vendimi i gjykatës suedeze për Marjon: Pse iu refuzua azili Ndërkohë që kanë kaluar vetëm disa ditë nga vrasja e Mario Majollarit, janë zbardhur arsyet pse iu refuzua kërkesa për a
Kush është "Ana", punonjësja e zjarrtë e hotelit në Sarandë që çmendi turistin suedez Një letërkëmbim ku flitet për një aventurat erotike të një turisti suedez në Sarandë vuri në alarm regjimin komunist në