999 rezultate për

subvencioneve

Maqedoni, prodhuesit e duhanit kërkojnë rritjen e çmimit Prodhuesit e duhanit në Maqedoni janë duke kërkuar që përveç subvencioneve, për shkak të harxhimeve të larta, të ketë ed
Arrestohen disa persona për keqpërdorim të subvencioneve bujqësore Disa persona sot janë arrestuar dhe janë nxjerrë para gjykatës së procedurës paraprake. Personat janë arresuar nën dyshi
Nikollovski: Ministria e Bujqësisë mbulesë e parave të vjedhura të qytetarëve Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Lupço Nikollovski thekson se kriminaliteti i Nikolla Gruevskit nëpërmjet keqpërdo
Rama:Fund subvencioneve të mbijetesës Gjatë prezantimit të paketës për Bujqësinë, kryeministri Rama tha se konkurrenca duhet të jetë në thelb të zhvillimit të
BDI bllokon ligjin e Qeverisë Bashkimi Demokratik për Integrim ka bllokuar miratimin e ligjit për Bujqësi dhe zhvillim rural, me çka edhe pse ky ligj