999 rezultate për

substanca

Helmohen nga substanca kimike 11 nxënës në Bulqizë 11 nxwnws tw njw shkolle nw qytetine Bulqizws janw helmuar dhe mw pas kanw pwrfunduar nw spital. Mwsohet se nxwnwsi
Ushqimet që ju mbrojnë nga sulmi në zemër Akumulimi i tepërt i substancave të ndryshme në muret arteriale i ngushton ato dhe me kohën shpie në një sëmundje që nji
Çfarë është "Dexamethasone", substanca që po rrezikon karrierën e Sergio Ramos Zigor Moltavo, kreu i Njësisë së Kontrollit të Performancës në Qendrën e Mjekësisë Sportive të AEPSAD, foli për “MARCA”
Kokainë dhe hashash, kapen 5 persona në Pejë Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona të dyshuar në fshatin Vitomericë të komunës së Pejës, pasi gjatë kontrollit
Parandaloni plakjen duke ngrënë këto ushqime Antioksidantët janë substanca themelore për mirëqenien tonë. Në fakt, ata ndihmojnë për të luftuar veprimin e radikalëve
Parandaloni plakjen duke ngrënë këto ushqime Antioksidantët janë substanca themelore për mirëqenien tonë. Në fakt, ata ndihmojnë për të luftuar veprimin e radikalëve
Kjo është substanca që po vret shqiptarët Dhjetra vetëvrasja në Shqipëri shkatohen nga fotoksina. Deputeti i PD-së Shehu sot ka denoncuar këtë fenomen duke ak
Mjeku rus shpjegon se çfarë ishte substanca misterioze që fusnin lojtarët në hundë Vazhdojnë dyshimet për substancën misterioze që përdorën lojtarët e Rusisë. Dy mjekët gjermanë konfirmuan se ekipi ru
Hani sa më shumë brokoli, shëron kancerin Brokoli është ndër ushqimet kryesore që ndihmon organizmit tuaj. Shkencëtarët thonë se brokoli lufton kancerin. Ata g
Ushqimet që ju bëjnë të mbani erë Specialistët i kanë dy fjalë me ne: ajo që hamë ndikon në aromën e trupit (nuk e kemi fjalën vetëm për qepën apo hurdhrë
Detaje, zbulohet laboratoi i drogës vdekjeprurëse në fshatin Gërçec të Shkupit Departamenti për luftën kundër kriminalitetit të organizuar dhe të rëndë – Njësia për trafikim të paligjshëm të drogës,
Gafa e pafalshme e Skënderbeut, që çoi Jashanicën në përdorimin e substancave anti-doping Skënderbeu e dinte prej kohësh se Jashanica kishte dalë pozitiv dhe pritej vetëm vendimi i komisionit të antidopingut në
Kjo është substanca që mendohet të ketë përdorur Jashanica Bajram Jashanica doli pozitiv në testin anti-doping pas ndeshjes ndaj Jang Bojsit në Elbasan dhe substanca që ka përdoru
"Hulk" dhe "Conan", vëllezërit që injektojnë substanca të rrezikshme tek bicepsët (FOTO LAJM) Dy vëllezër brazilianë kanë zbuluar sekretin e madhësisë së tyre të pabesueshme të bicepsave që janë më shumë se 60 cent
Kaq vite burg dënohet Naser Kelmendi Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar Naser Kelmendin me 6 vjet burg në fund të procesit gjyqësor ndaj tij. Ai ësh
Sot gjykata vendos për Naser Kelmendin Sot Gjykata Themelore në Prishtinë do ta shpallë aktgjykimin për Naser Kelmendin, të akuzuarin për vrasje të rëndë dhe v
Studimi i ri: Brokoli lufton kancerin Brokoli është ndër ushqimet kryesore që ndihmon organizmit tuaj. Shkencëtarët thonë se brokoli lufton kancerin. Ata g
BE ndalon tregtimin e shtatë barnave psikoaktive Komisioni Evropian deklaroi sot se kishte planifikuar të ndalonte tregtimin e shtatë barnave të reja psikoaktive. Barnat
Brokoli lufton kancerin Brokoli është ndër ushqimet kryesore që ndihmon organizmit tuaj. Shkencëtarët thonë se brokoli lufton kancerin. Ata g
Tentuan të fusin marijuanë në Burgun e Dubravës, arrestohen dy gra Të martën Policia e Kosovës ka arrestuar dy gra, pasi tentuan të fusnin në burg substanca narkotike të llojit marijuanë.