999 rezultate për

substancĂ

Zgjidha anti-koronavirus, substanca me të cilën Serxhio Ramos doli pozitiv pas finales me Juven Një studim i Universitetit të Oksfordit ka arritur në një përfundim shumë të rëndësishëm shkencor sa i përket medikament
Lodheni kot, cila ushqime ju bëjnë të mbani erë Specialistët i kanë dy fjalë me ne: ajo që hamë ndikon në aromën e trupit (nuk e kemi fjalën vetëm për qepën apo hurdhrë
Këto janë 5 substancat që krijojn më së shumti varësi, sipas ekspertëve Varësia nuk është shaka. Kërkimet nga viti 2007 identifikuan pesë gjërat më të varura në Tokë. Një grup ekspertësh të
E konsiderojnë doping, spinaqi hiqet nga dieta e sportistëve? Përdorimi i substancave, të quajtura si doping nga ana e sportistëve është e ndaluar nga çdo Federatë. E për këtë fakt,
Ushqimet që ju mbrojnë nga sulmi në zemër Akumulimi i tepërt i substancave të ndryshme në muret arteriale i ngushton ato dhe me kohën shpie në një sëmundje që nji
Zbulohet substanca që vret qelizat e kancerit Disa studiues kanë zbuluar se një kompleks proteinash i cili ndodhet në sipërfaqen e qelizave kancerogjene mund të përdo
Helmohen nga substanca kimike 11 nxënës në Bulqizë 11 nxwnws tw njw shkolle nw qytetine Bulqizws janw helmuar dhe mw pas kanw pwrfunduar nw spital. Mwsohet se nxwnwsi
Çfarë është "Dexamethasone", substanca që po rrezikon karrierën e Sergio Ramos Zigor Moltavo, kreu i Njësisë së Kontrollit të Performancës në Qendrën e Mjekësisë Sportive të AEPSAD, foli për “MARCA”
Kokainë dhe hashash, kapen 5 persona në Pejë Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona të dyshuar në fshatin Vitomericë të komunës së Pejës, pasi gjatë kontrollit
Parandaloni plakjen duke ngrënë këto ushqime Antioksidantët janë substanca themelore për mirëqenien tonë. Në fakt, ata ndihmojnë për të luftuar veprimin e radikalëve
Parandaloni plakjen duke ngrënë këto ushqime Antioksidantët janë substanca themelore për mirëqenien tonë. Në fakt, ata ndihmojnë për të luftuar veprimin e radikalëve
Kjo është substanca që po vret shqiptarët Dhjetra vetëvrasja në Shqipëri shkatohen nga fotoksina. Deputeti i PD-së Shehu sot ka denoncuar këtë fenomen duke ak
Mjeku rus shpjegon se çfarë ishte substanca misterioze që fusnin lojtarët në hundë Vazhdojnë dyshimet për substancën misterioze që përdorën lojtarët e Rusisë. Dy mjekët gjermanë konfirmuan se ekipi ru
Hani sa më shumë brokoli, shëron kancerin Brokoli është ndër ushqimet kryesore që ndihmon organizmit tuaj. Shkencëtarët thonë se brokoli lufton kancerin. Ata g
Ushqimet që ju bëjnë të mbani erë Specialistët i kanë dy fjalë me ne: ajo që hamë ndikon në aromën e trupit (nuk e kemi fjalën vetëm për qepën apo hurdhrë
Detaje, zbulohet laboratoi i drogës vdekjeprurëse në fshatin Gërçec të Shkupit Departamenti për luftën kundër kriminalitetit të organizuar dhe të rëndë – Njësia për trafikim të paligjshëm të drogës,
Gafa e pafalshme e Skënderbeut, që çoi Jashanicën në përdorimin e substancave anti-doping Skënderbeu e dinte prej kohësh se Jashanica kishte dalë pozitiv dhe pritej vetëm vendimi i komisionit të antidopingut në
Kjo është substanca që mendohet të ketë përdorur Jashanica Bajram Jashanica doli pozitiv në testin anti-doping pas ndeshjes ndaj Jang Bojsit në Elbasan dhe substanca që ka përdoru
"Hulk" dhe "Conan", vëllezërit që injektojnë substanca të rrezikshme tek bicepsët (FOTO LAJM) Dy vëllezër brazilianë kanë zbuluar sekretin e madhësisë së tyre të pabesueshme të bicepsave që janë më shumë se 60 cent
Kaq vite burg dënohet Naser Kelmendi Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar Naser Kelmendin me 6 vjet burg në fund të procesit gjyqësor ndaj tij. Ai ësh