999 rezultate për

subjektet

Harta e sipërmarrjeve në kryeqytet, dominojnë marketet dhe lokalet Në fund të gjysmës së parë të vitit, në kryeqytet rezultuan 112,410 biznese aktive, nga të cilat 4,674 të regjistruara s
Vetëm kuvendi do të përfitojë nga Transmetuesi Publik në Maqedoni Vetëm Kuvendi i Maqedonisë si propozues i autorizuar ka përfshirje privilegjuese në shërbimet që ofrohen nga radiodifuzu
KQZ jashtë funksionimit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) më nuk është funksional. Prej së mërkurës, ky institucion ka mbetur pa kryetar dhe
Arrihet marrëveshja për demarkacionin Ka përfunduar takimi ndërmjet partive politike, ambasadorit të SHBA-së, Greg Delawie si dhe shefes së Zyres së BE-së, Na
Partitë nuk po e përfillin Ligjin për Tatim Subjektet politike që menaxhojnë apo synojnë të menaxhojnë në të ardhmen buxhetin e shtetit nuk i kanë të rregulluara si
KMDLNJ: Të pranohen rezultatet Votimin e djeshëm, KMDLNJ-ja e vlerëson si të rregullt, në kuadër të standardeve ndërkombëtare, me shumë pak parregullsi
Rama rrit taksat, biznesi i vogël do të paguajë TVSH Nga 1 janari i vitit 2018 edhe biznesi i vogël do të futet në skemën e TVSH-së. Lajmin e ka konfirmuar kryeministri Edi
PAN, LAA dhe VV rrezikojnë çertifikimin për zgjedhjet lokale, ende nuk i kanë paguar gjobat e 11 qershorit Sipas të dhënave të orës 16:00 të ditës së sotme, numri i subjekteve politike që kanë aplikuar për certifikim për zgjedh
Subjektet politike nuk do të certifikohen pa paguar borxhet Për t’u certifikuar për zgjedhjet lokale të 22 tetorit, subjektet politike duhet të paguajnë borxhin që e kanë nga gjoba
Partitë politike 'mbyllin sytë', nuk paguajnë gjobat Asnjë parti politike në Kosovë nuk do të mund të garojë në zgjedhjet lokale, nëse deri më 22 gusht nuk shpaguhen gjobat
Kërcënimet ndaj medias, subjektet politike të spastrojnë partinë Zyrtarët janë zgjedhur nga publiku për të bërë vepra të mira, ndërsa mediet investigojnë për të gjetur pikërisht ato që,
Mustafa i kundërpërgjigjet Kryeziut për votat e pavlefshme Ish deputeti i LDK-së përmes një letre të hapur i ka kërkuar llogari drejtorit të Institutit Demokratik të Kosovës, Isme
Ky është afati i regjistrimit të partive politike për zgjedhjet lokale (FOTO) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e mbajtur ditën e sotme miratoi Planin Operacional dhe kalendarin e aktivite
KQZ me vendim për kufizimin e shpenzimeve të fushatës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) miratoi Planin Operacional dhe kalendarin e aktiviteteve kryesore për organizimin e
Subjektet politike propozojnë 22 tetorin për zgjedhjet komunale Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot priti në takim përfaqësuesit e subjekteve politike për caktimin e datës së zgje
Subjektet politike, afat deri të hënë për të korrigjuar listat për deputetë Subjektet politike do të kenë kohë tri ditë që të korrigjojnë listat e tyre të kandidatëve për deputetë të cilat i dërgu
Deklarata shqiptare përplas subjektet politike shqiptare në Maqedoni Shqiptarët e Maqedonisë e dinin se zgjedhjet e 11 dhjetorit të vitit që lam pas nuk do të ndryshonin asgjë, pasi pesë su
Rritja e çmimit të gazit, Doganat apel tregtarëve Me hyrjen në fuqi disa ndryshimeve dhe shtesave në ligjin “Për akcizat në Republikën e Shqipërisë”, nga data 1 janar 201
Partitë shqiptare të Maqedonisë: Kemi shumë çështje që na bashkojnë Pas takimit të djeshëm të liderit të BDI-së Ali Ahmetit me liderët e koalicionit Aleanca për Shqiptarët - Ziadin Sela i
BDI nuk do përkrahë asnjë nga subjektet politike maqedonase në Tearcë Bashkimi Demokratik për Integrim ka vendosur që të mos përkrahë asnjë nga subjektet politike maqedonase në zgjedhjet e p