999 rezultate për

subjekte

Hidhet shorti: Subjektet politike sot mësojnë renditjen në fletëvotimin e zgjedhjeve Sot do të organizohet ceremonia e tërheqjes së shortit dhe aty subjektet politike do të mësojnë për numrin e tyre dhe nj
Aksioni anti-informalitet, goditen 8 subjekte që prodhojnë karburante dhe gaz Tetë subjekte që prodhojnë karburante dhe gaz janë goditur në kuadër të aksionit Anti-informalitet. Të dhënat e aksio
25 subjekte politike garojnë në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë (LISTA) Është përmbyllur afati ligjor për dorëzimin e kërkesave dhe listave të kandidatëve të subjekteve politike në KQZ, për pj
Gatim në kushte skandaloze, AKU bllokon 4 subjekte Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në mbarë vendin, duke ndëshkuar të gjitha subjektet që abuzojnë me ligji
AKU "nuk fal", bllokon dhe gjobit 4 subjekte në Tiranë dhe Elbasan Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar katër subjekte në Tiranë dhe Elbasan, ndër to një kreperi dhe një restorant k
Procedohen penalisht 12 pronarë subjektesh në Pogradec e Velipojë (VIDEO) Policia ka proceduar penalisht 12 pronarë subjektesh, 9 në Velipojë dhe 3 në Pogradec, nga të cilët 11 për “Fshehja e t
Sot, afati i fundit për dorëzimin e bilanceve online të subjekteve, QKB kujton gjobat Sot (data 31 korrik) është afati i fundit për dorëzimin online të bilanceve. Por, ndryshe nga vitet e tjera, për ekonomi
Arrestohet nënkryetari i bashkisë Fier, procedohen 30 zyrtarë të tjerë Policia e Shtetit arreston nënkryetarin e bashkisë Fier, dhe ka proceduar 30 zyrtarë të tjerë. Drejtori i Drejtorisë
"Do ta paguajnë shumëfish", nuk ndalet kryemistri Rama, publikon foto nga subjektet e mbyllura nga tatimet Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto të subjekteve që janë mbyllur si pasojë e fshehjes së të ardhurave. Në n
Ligji për rojet bregdetare nuk zbatohet, kullat e vrojtimit të boshatisura Sezoni turistik ka filluar dhe plazhet në vendin tonë janë populluar, por sa të sigurta janë ambientet që u ofrojnë bizn
"Zero tolerancë", Rama vijon të publikojë foto nga subjektet e mbyllura nga Tatimet (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe sot me publikimit e të tjera fotove nga subjektet e mbyllura për shkak të e fshehje
Jahte luksoze, diamante dhe pushime luksi: Vjen fundi i trafikantëve dhe hajdutëve? Nga jahtet luksoze, gurët e çmuar, udhëtimet e shtrenjta, veprat e kushtueshme të artit, deri te administrimi i titujve
Bllokohen 3.6 ton biskota dhe produkte ushqimore nga AKU, gjobiten 4 subjekte Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në bashkëpunim me institucione të tjera të specializuara ligjzbatuese, ka kryer një sërë
Super operacioni ndërkombëtar: Falsifikonin mallra dhe pije, arrestohen 9 persona në kërkim një tjetër Policia e Shtetit në bashkëpunim me INTERPOL dhe EUROPOL ka kontrolluar në total rreth 244 subjekte tregtare, persona f
Sigurimi i PDK kërcënoi me armë shoqërinë civile para se t'i grushtonte Partia Demokratike e Kosovës ka penguar gjatë ditës së djeshme shoqërinë civile të afrohet pranë zyrave të partisë të ci
Erëra të forta do pushtojnë bregdetin, Drejtoria Detare thirrje të merren masa Pavarsisht ardhjes se stines se pranveres, me daten 12-13 Mars moti do te perkeqesohet. Bregdeti yne do te perfshihe
Mitrovicë, mbyllen bizneset që punonin edhe të dielën Në Komunën e Mitrovicës, Drejtoria e Inspeksionit sot ka kryer kontrolle inspektuese, sipas detyrës zyrtare, në disa sub
Skemë mashtrimi 18 milion euro, vendoset masa e sigurisë për 4 persona Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin për të lënë në "arrest me burg" 4 perosnat që akuzohen për ngritjen e një skeme ma
Erëra të forta, Drejtoria Detare bën njoftimin e rëndësishëm Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton lundërtarët, pronarët e mjeteve detare, operatorët në portet e Shqipërisë dhe në
AKU në aksion, ndëshkon dy subjektë që tregtonin mish Trupa inspektuese e AKU ka konstatuar:a. 20.4 kg mish gjedhi dhe 7.6 kg mish qengji të pasigurt e për rrjedhojë të rrezi