999 rezultate për

subjekt

Mes tyre një grua, të dënuarit për trafiqe marrin formularin e OFL Katër persona të dënuar për trafik dhe kultivim të lëndëve narkoike kanë marrë sot formularin e OFL. Ata janë Dermush
Nga mbyllja e subjekteve te marrja e autorizimeve, zbardhet urdhri i masave anti-Covid Ministria e Shëndetësisë ka publikuar dy urdhrat, ku qartësohet kufizimi i lëvizjes gjatë orëve të natës në vend si edh
Rastet e reja, rikthehet karantina në Kosovë Rikthehet karantina ne Kosove. Komiteti për Vlerësimin dhe Koordinimin e situatës rreth COVID-19 ka propozuar një varg v
Artan Hoxha u nxjerr të palarat Ramës e Metës: U zbulon foto me kriminelët (FOTO LAJM) Kryeministri Rama dhe presidenti Meta kanë akuzuar njëri tjetrin për lidhje e takime me subjekte të OFL. Ditën e sotm
OFL vijon aksionin, kush janë të radhës që morën "ultimatumin" Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë dy personave të dënuar
Miratohet në parim projektligji për financimin e subjekteve politike Në seancën e sotme deputetët e kanë miratuar në parim projektligjin për financimin e subjekteve politike, me 68 vota për
Rregullat e reja për hapjen e pishinave Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë rregullat e reja për hapjen e pushinave të mbyllura, të cilat do të rifillojnë aktiv
300 euro në natë ose "dajak", si u zbulua banda me shqiptarë në Itali Një bandë është shkatërruar nga Policia në Itali pasi shfrytëzonin vajzat për prostitucion. Përndryshe, ato ishin pro
I vinte "gjoba" subjekteve private, arrestohet inspektori i Drejtorisë së Tatimeve Një inspektor i Drejtorisë së Hetimit Tatimor në Drejtorinë e Përgjithshme e Tatimeve është vënë në pranga nga Policia.
LVV nis peticion për rrëzimin e qeverisë Hoti Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur të fillojë një peticion për shkarkimin e qeverisë Hoti. Shefi i Grupit Parlamentar t
Dëmtonin malin e Tomorit, pranga dy personave që nxirrnin pllaka Dy persona janë vënë në pranga nga Policia pasi dëmtonin Tomorrin për të nxjerrë pllaka dekorative. Sipas uniformave
Gjoba të majme e pezullim aktiviteti, e pësojnë 8 biznese në Lezhë Policia e Lezhës ka evidentuar në shkelje të masave të marra me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit 8 subje
Nuk zbatuan urdhrin për parandalimin e pandemisë, tre biznese gjobiten me shumën e majme Policia e Tiranës ka gjobitur me nga 1 milion lekë, 3 subjekte që ushtronin aktivitet të shoqëruar me muzikë, në kundërs
Muzikë jashtë orarit të lejuar, 4 lokale gjobiten nga Policia Katër subjekte që ushtronin aktivitet të shoqëruar me muzikë, në kundërshtim me Aktin Normativ dhe urdhrin e Ministrisë
Shpërthimi në Metalurgjik, policia sqaron ngjarjen Policia e Elbasanit ka reaguar përmes një deklarate zyrtare në lidhje me ngjarjen brenda Metalurgjikut në Elbasan. Si
Nis protesta para kryeministrisë, artistët përplasen me policinë Qeveria vendosi që të mbyllë klubet e natës, diskot, lounge baret si dhe çdo lloj shërbimi të kësaj natyre. Mosrespek
OFL vijon aksionin, kush janë të radhës që morën "ultimatumin" Operacioni Forca e Ligjit ditën e sotme i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë tre personave banues në Sarandë
Banka e Shqipërisë heq licencën për "Pay&Go" Banka e Shqipërisë ka vendosur që të revokojë licëncën e subjektit financiar jo bankë “Pay and Go”. Njoftimi është publi
Banka e Shqipërisë i heq licencën platformës "Pay and Go" Banka e Shqipërisë ka vendosur që të revokojë licëncën e subjektit financiar jo bankë “Pay and Go”. Njoftimi është publi
Rama jep lajmin e mirë: Hapen plazhet por kujdes me shezlongët! Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë duke deklaruar se më datë 1 qershor do të hapen kopshtet, kufijtë tokësorë,