999 rezultate për

stuhia

48 persona të vdekur nga pasojat e uraganit Maria në Porto Riko Autoritetet në Porto Riko kanë njoftuar se numri i të vdekurve nga uragani Maria, ka arritur në 48, shifër kjo e bazuar
Stuhia Xavier godet veriun e Gjermanisë, 7 të vdekur (FOTO LAJM) Të paktën 7 persona kanë vdekur, 5 prej tyre brenda në automjet, dhe gjithë qytetarët u paralajmëruan që të qëndronin br
Përplasen dy uragane, super-stuhi në disa vende të Evropës (VIDEO) Britania mesa duket se do të goditet nga “mbetjet” e uraganit Maria dhe pjesë të uraganit Lee, të cilat janë bashkuar dh
Rrëshqitje masive dheu në Puerto Riko, "Maria" nuk ka mëshirë (VIDEO) Ekipet e shpëtimit në Porto Riko janë duke u përpjekur të arrijnë në zonat e goditura nga uragani Maria mes rrëshqitje t
Uragani Maria furishëm i drejtohet Porto Rikos Uragani Maria është përplasur mbi ishujt Virxhinia e po i drejtohet Porto Rikos. Stuhia e kategorisë së pestë është
10 pamjet më ekstreme nga uragani “Irma” (FOTO LAJM) Uragani ‘Irma” u qetësua në një stuhi tropikale dhe më pas u shua fare, por pasojat do të mbeten gjatë. Uragani Irma
Uragani “Irma” mori 45 jetë njerëzish Bilanci i të vdekurve nga uragani “Irma” ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka z
Irma lë katër të vdekur dhe 1 milion shtëpi pa energji në Florida (FOTO LAJM) Syri i Irmës ka goditur tashmë Floridan dhe stuhia ka arritur kategorinë e katërt me shpejtësi 130mp. Rrugët janë për
"Irma" po vjen, fillojnë shenjat e para në Florida (FOTO & VIDEO) Shtrëngatat dhe erërat e forta kanë filluar tashmë të trazojnë ujërat e Floridas, e cila po pret nga moment në moment të
"Monstra" Irma drejt Bahamasit, lë pas 10 të vdekur në Karaibe Uragani Irma në Karaibe ka lënë pas pasoja të tmerrshme dhe ndërkohë pritet që të kalojë në Miami këtë fundjavë. Stuh
“Irma” bën copash aeroportin më të famshëm në botë (FOTO LAJM) Aeroporti i famshëm i Shën Maartenit, “Princess Juliana” është shkatërruar nga uragani “Irma”. Stuhia e fuqishme ndau
Uragani "Irma" godet ishujt e Karaibeve, përmbytje dhe erëra shkatërruese Stuhia më e fuqishme deri më tani, e Oqeanit Atlantik e regjistruar në histori ka shkaktuar përmbytje të mëdha dhe dëmti
Pasojat e përmbytjeve katastrofike në Teksas (FOTO LAJM) Pjesa juglindore e Teksasit vazhdon të përballet me shi të fuqishëm pasojë e stuhisë tropikale Harvey që ka shkaktuar pë
Stuhia “Harvey” në Hjuston çon shtetin në këmbë Përmbytjet katastrofike në shtetin amerikan të Teksasit pritet vetëm të përkeqësohen gjatë ditëve në vijim, teksa niveli
Teksas përballë stuhisë më të keqe në 12 vjet Shteti i Teksas-it po përgatitet për Uraganin Harvey, i cili mund të jetë stuhia më e keqe që ka goditur kontinentin ame
Stuhia e frikshme përmbyt Stambollin, rrëzon pemët dhe dëmton avionët Një stuhi e tmerrshme ka goditur Stambollin duke shkaktuar përmbytje dhe viktima. Fotografitë tronditëse nga qyteti i
Dy të vdekur nga stuhia në Berlin Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e një stuhie të fuqishme që goditi dje Gjermaninë duke shkaktuar edhe dëme në inf
Stuhia e fortë me breshër pushton Gjilanin (VIDEO) Një stuhi e forte e shoqëruar me breshër ka pushtuar pothuajse gjithë Kosovën. Videoja e mësipërme është filmuar në
Stuhia e fortë rrëzon pemët dhe dëmton makinat në Prishtinë (VIDEO) Stuhia e fortë që preku qytetin e Prishtinës këtë mbrëmje ka shkaktuar dëme materiale në disa nga lagjet e kryeqytetit.
Stuhia "përpin" Moskën, 12 të vdekur dhe mbi 120 të lënduar (VIDEO) Një stuhi e tmerrshme ka përfshirë Moskën duke shkaktuar vdekjen e 12 personave dhe plagosjen e të paktën 125 të tjerëve