999 rezultate për

stuhia

Stuhia e dëborës godet autostradën japoneze, përplasen 134 automjete (FOTO LAJM) Të paktën 134 makina u përfshinë në një aksident në Japoni të martën, kur një stuhi dëbore goditi një pjesë të autostrad
Stuhia "Leonardo" godet Ballkanin, mot i acartë dhe temperatura nën zero Nga Selaniku në ishullin e Kretës, Greqia është përfshirë nga një mot i keq, kryesisht e ndikuar nga stuhia polare Leand
Më e forta në 50 vitet e fundit! Pas Spanjës, stuhia godet Ballkanin: Preket edhe Shqipëria Stuhia “Filomena” ka shkaktuar sasi të mëdha dëbore në pjesë të ndryshme të Spanjës, ndërsa gati gjysma e vendit ndodhet
Stuhia e dëborës e acarit bllokon Spanjën, shënohen 4 viktima Stuhia Filomena ka mbuluar pjesë të Spanjës në dëborë, me gjysmën e vendit në gatishmëri të kuqe për më shumë të shtunën
Djali i peshkatares së mbytur kujton momentin tragjik: E mbajta gjysmë ore gjallë, ja kush është fajtor Stuhia e 5 gushtit do të ishte fatale për familjen e peshkatarëve Rama. Avdul Rama së bashku me nënën dhe babanë e tij k
Florida nën sundimin e stuhisë Eta, pamjet nga rrëmuja dhe përmbytjet (FOTO LAJM) Florida vështirë se mund të kalojë kohë pa u goditur nga stuhitë apo uraganet, duke u kthyer shpesh në një grumbull rrëm
Dy viktima dhe 25 të zhdukur, pamje nga përmbytjet në Itali (VIDEO) Të paktën dy persona kanë vdekur dhe të paktën 25 janë zhdukur pas një stuhie të fuqishme që goditi Francën Jugore dhe I
Ndërprerje energjie dhe pemë të rrëzuara, stuhia e frikshme ndal stërvitjen e Milanit (VIDEO) Moti i keq, i shoqëruar me reshje të dendura shiu dhe erë të fortë bëri që ekipi i Milanit të braktiste stërvitjen. P
Stuhia godet Romën, përmbytje në rrugët e qytetit Stuhia ka goditur mbrëmjen e djeshme Romën duke shkaktuar përmbytje. Autoritetet kanë bërë thirrje që qytetarët të tr
Stuhia apokaliptike shkatërron Luizianën dhe Teksasin (VIDEO) Një stuhi e fuqishme ka goditur në orën 1 të mëngjesit Luizianën, teksa sipas autoriteteve kjo është stuhija e parë më e
Çmendet moti, stuhia e breshërit sa kokrra e arrës godet Tiranën (VIDEO) Moti i keq me shi të rrëmbyeshëm dhe ulje temperaturash ka prekur një pjesë të mirë të vendit. Një stuhi e pazakontë
Stuhia shkatërron ishullin grek, 5 të vdekur përfshirë një foshnje 8 muajsh (VIDEO) Stuhia që goditi ishullin grek Evia nga e shtuna në mbrëmje deri në orët e para të mëngjesit të së dielës u shndërrua në
Stuhia i përmbysi varkën, gjendet e mbytur gruaja në Himarë Është gjetur e pajetë gruaja që hyri në det me familjen për të mbledhur rrjetat e peshkimit. Viktima, e identifikuar
ZYRTARE/ Pritet stuhi, anullohet ndeshja e Europa League Ndeshja e raundit të 32 më të mirave të Europa League mes Salzbug dhe Eintracht Frankfurtit është shtyrë për të një stuh
Cikloni më i fuqishëm në Atlantik vret dy persona, sa e prekur është Shqipëria? Stuhia e fuqishme, e quajtur "Dennis" ka goditur Britaninë këtë fundjavë duke marrë jetën e dy personave. Cikloni ësh
A do t'a godasë stuhia "Ciara" Shqipërinë? Ja çfarë pritet të ndodhë nesër (FOTO LAJM) Nga stuhia e fortë e quajtuar ‘Ciara’ që ka goditur Britaninë e Madhe më 9 shkurt, kanë mbetur të vdekur 6 persona, ndër
Stuhi, borë dhe acar: Çfarë pritet të ndodhë në ditët në vazhdim në Angli (FOTO LAJM) Pas stuhisë “Ciara”, Britania e Madhe po përballet me acarin dhe dëborën që ka mbuluar vendin. Mirëpo, duket se nuk do t
Pamje të frikshme, stuhia shkatërron Anglinë (VIDEO) Dy persona raportohet se kanë humbur jetën në Britani si pasojë e stuhisë "Ciara". Sipas mediave të huaja, një 59-vjeçar
Stuhia "Kiara" do të mbërrijë edhe në Shqipëri, çfarë do të ndodhë me temperaturat Stuhia Kiara do të mbërrijë edhe në Shqipëri. Era që pritet të shoqërojë Kiarën do të jetë me shpejtësi të lartë, ndë
Stuhia "Ciara" përfshin Belgjikën, anulohen 60 fluturime Kompanitë ajrore kanë anuluar 60 fluturime në Aeroportin e Brukselit për shkak të stuhisë “Ciara” që ka përfshirë Belgji