999 rezultate për

stuhia

Forca e pamatshme e natyrës, stuhia bëhet virale në rrjet (VIDEO) Duket sikur njerëzit akoma nuk janë të vetëdijshëm për forcën e natyrës dhe shpeshherë ata habiten edhe me gjërat më të
Stuhia në Shqipëri, në 10 minuta 290 shkarkesa elektrike Reshje të dendura shi e erë e fortë gjatë mbrëmjes në Tiranë e në qytete të tjera të vendit. Shërbimi Meteorologjik Usht
Stuhia rrëzon disa pemë në Tiranë (FOTO LAJM) Pa kaluar akoma ethet e tërmeteve të fuqishme që tronditën vendin, Tirana është pushtuar nga reshjet e dendura të shiut
Stuhia e re godet Bahamas dy javë pas Uraganit Dorian Një stuhi e re po kërcënon bahamasit vetëm dy javë pasi Uragani Dorian kaloi me shpejtësi të madhe nëpër një pjesë të is
Uragani "Dorian" troket në Kanada, shkakton dëme materiale Pas shkaktimit të dhjetëra viktimave dhe dëmeve të mëdha materiale në Ishujt Bahamas dhe Shtetet e Bashkuara, stuhia “Do
Veturat notojnë në ujë në Suharekë: Stuhia e fuqishme "pushtoi" qytetin (VIDEO) Gjatë ditës së djeshme në vendin tonë temperaturat shënuan rënie, ndërsa në disa vende, si në Suharekë, ka pasur shi e s
Ankth dhe frikë, stuhia bllokon 1000 persona në klubin e natës në Greqi (VIDEO) Mbrëmja e djeshme ka rezultuar e pakëndshme për disa qytetarë, të cilët kishin zgjedhur të shkonin në një klub nate në D
E tregon sateliti: Ky është tmerri që kaloi Shqipëria dje nga stuhitë shkatërruese Stuhia shkatërruese që shkaktoi shtatë të vdekur në Kalkidhiki të Greqisë gjatë ditës së djeshme kaloi më parë nga Shqip
Rëndohet bilanci i të vdekurve nga stuhia në Greqi (FOTO & VIDEO) 7 viktima dhe të paktën 30 të plagosur është bilanci i një shtrëngate të furishme që shpërtheu mbrëmjen e së mërkurës në
Po rregullonte çadrën e dëmtuar nga stuhia, bie në koma roja i plazhit (VIDEO) Stuhi shiu dhe breshëri kanë përshkruar një pjesë të mirë të vendit tonë dhe rajonit gjatë pasdites së djeshme. Si pasoj
6 të vdekur! Mes të lënduarëve edhe shqiptarë, tmerri që la pas stuhia në Greqi (FOTO LAJM) Një tragjedi ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Greqi, për shkak të motit të tmerrshëm, që përfshiu vendin fqinj. Gjash
Velipojë, stuhia shkul pemën shekullore (VIDEO) Këto pamje janë regjistruar gjatë ditës së sotme në fshatin Pulaj të Velipojës. Videoja është dërguar tek mediat nga
Çmendet moti, stuhia në Berat shkul gurë e pemë (FOTO LAJM) Stuhi të forta ere dhe rrebeshe shiu kanë pushtuar pasditen e sotme qytetin e Beratit, duke rrezikuar seriozisht rrëzimi
Stuhia paralizon Shqipërinë qendrore, shi, rrufe dhe erëra të forta Një stuhi e fortë ka përfshirë aktualisht qytetet e Shqipërisë qendrore duke shkaktuar probleme me furnizimin me energji
Stuhia e madhe në Ulqin, makinat mbulohen nga pemët e shembura (FOTO LAJM) Shi i madh dhe erëra të forta kanë goditur mbrëmë Ulqinin, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale. Si pasojë e shtrën
Stuhia në mesnatë sjell "apokalipsin" në Shëngiin (VIDEO) Një stuhi e fuqishmë ka shkaktuar shkatwrrime tw mwdha mbrwmw nw Shwngjin. Si pasojë e erërave të forta, janë rrëzua
Stuhia ngjall pyllin e zhdukur në Angli, legjenda misterioze që po bëhet realitet (FOTO LAJM) Një pyll misterioz, parahistorik është rritur sërish në plazhin Ëels, në Britaninë e Madhe, falë stuhisë “Hannah” që god
Stuhia gjeomagnetike do të godasë Tokën, sa larg jemi nga “fundi i botës”? Dritat e Polit të Veriut (Aurora Borealis) – fenomen spektakolare vizual që mund të shihet në Rrethin Arktik, mund të vë
Pamje të frikshme nga stuhia që ka goditur Serbinë (VIDEO) Stuhia me breshër dhe reshje të shiut përfshiu Serbinë pas Bosnjës dhe Kroacisë. Për më pak se një orë ka rënë shi me
Ballkani në alarm, stuhi dhe përmbytje deri të enjten Ballkani po përballet me një mot të egër me shira të dendur dhe me temperatura disi të pazakonta për këtë muaj. Vala