999 rezultate për

stuhi

Forca e pamatshme e natyrës, stuhia bëhet virale në rrjet (VIDEO) Duket sikur njerëzit akoma nuk janë të vetëdijshëm për forcën e natyrës dhe shpeshherë ata habiten edhe me gjërat më të
Stuhi e rrebeshe shiu, si pritet të jetë moti gjatë javës Ashtu sikundër i shijuam, ditët e fundit të shtatorit ishin të ngrohta dhe me diell. Temperatura maksimale shkoi 32 g
Stuhi dhe shkarkesa elektrike, si do të jetë moti sot Moti do të mbetet i paqëndrueshëm me vranësira rreshje shiu të pasuara nga stuhi dhe shkarkesa elektrike me intesitet de
Meteorologjia tregon qytetet më të rrezikuara nga stuhitë Moti i keq, me reshje të dendura shiu ka goditur vendin pas tërmeteve. Meteorologia Tanja Porja në një lidhje direkte në
Stuhia në Shqipëri, në 10 minuta 290 shkarkesa elektrike Reshje të dendura shi e erë e fortë gjatë mbrëmjes në Tiranë e në qytete të tjera të vendit. Shërbimi Meteorologjik Usht
Stuhia rrëzon disa pemë në Tiranë (FOTO LAJM) Pa kaluar akoma ethet e tërmeteve të fuqishme që tronditën vendin, Tirana është pushtuar nga reshjet e dendura të shiut
Rrebeshe shiu dhe stuhi, çfarë pritet të ndodhë në orët në vijim Pasditja e sotme do të përfshihet nga një mot i ftohtë, me rrebeshe shiu dhe stuhi në mbarë vendin, duke paralajmëruar z
Stuhi shiu, si pritet të jetë moti gjatë ditës së sotme Vendi ynë do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike, pra me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në mesditë dh
U bllokua në kamion duke filmuar stuhinë, ky është shqiptari që humbi jetën në SHBA Një shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Texas të SHBA-së.Sipas mediave amerikane, viktima është identifikuar si 52-v
Stuhia e re godet Bahamas dy javë pas Uraganit Dorian Një stuhi e re po kërcënon bahamasit vetëm dy javë pasi Uragani Dorian kaloi me shpejtësi të madhe nëpër një pjesë të is
Uragani "Dorian" troket në Kanada, shkakton dëme materiale Pas shkaktimit të dhjetëra viktimave dhe dëmeve të mëdha materiale në Ishujt Bahamas dhe Shtetet e Bashkuara, stuhia “Do
Pse uraganët kanë emra njërëzish? Zbuloni arsyjen Uragani Dorian, goditi ishujt Bahamas tashmë si stuhi e kategorisë së rrezikshme 5, duke lënë pas dëme katrastrofike dhe
Stuhi, përmbytje dhe rrëshqitje dheu: Një vjeshtë e tmerrshme e pret Ballkanin Stuhi të herëpashershme, përmbytje dhe rrëshqitje dheu. Kjo pritet të jetë situata gjatë vjeshtës. Ky ndryshim temperatu
Asgjë ska kaluar, meteorologët paralajmërojnë tjetër valë të nxehti përvëlues “Sipas ekspertëve të motit, vala e pestë e të nxehtit afrikan po arrin në gadishullin tonë. Java e ardhshme do të jetë e
Vapa po ik bashkë me gushtin, reshje shiu dhe stuhi të forta na presin I nxehti përvëlues na ka shoqëruar përgjatë 2 muajve të fundit ku temperatuarat kanë shënuar mbi 40 gradë. E e gjitha
Veturat notojnë në ujë në Suharekë: Stuhia e fuqishme "pushtoi" qytetin (VIDEO) Gjatë ditës së djeshme në vendin tonë temperaturat shënuan rënie, ndërsa në disa vende, si në Suharekë, ka pasur shi e s
Bilanc lufte, stuhitë shkaktojnë 270 viktima dhe dhjetëra të vdekur Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë vrarë më shumë se 270 njerëz në Indi, shpërngulur mbi një milion dhe përmbytur m
Moti bën kthesën e frikshme në Durrës, qyteti përfshihet nga një stuhi e fuqishme (FOTO LAJM) Teksa shqipëria prej disa ditësh është pushtuar nga iu nxehti afrikan, ku temperaturat kanë shkuar mbi 40 gradë, pasdite
Çmendet moti, dëborë dhe stuhi, ka viktima (VIDEO) Bora mbuloi disa pjesë të Australisë juglindore të shtunën, ndërkohë që moti i ftohtë përfshiu pjesën më të madhe të ven
Europa e ndarë në dysh, gjysma "digjet" nga i nxehti, pjesa tjetër përfshihet nga stuhi e tornado (VIDEO) Ndërsa rajoni është duke u përvëluar nga temperatura shumë të larta, Europa Veriore është përfshirë nga një mot i keq me