999 rezultate për

studiuar

Zbulohen zogjtë nekrofilë (VIDEO) Një ekip studiuesish që studiojnë se si sillen zogjtë në prani të vdekjes kanë zbuluar se disa zogj nuk ndërveprojnë thj
Modriç: E studiova gjithë mëngjesin Schmeichel por sërish më mundi Luca Modriç humbi një 11-metërshi në minutën e 114-të duke os mundur të kalojë skuadrën e tij në epërsi dhe duke çuar nd
De Gea nuk i trembet Ronaldos: E kemi studiuar shumë mirë David de Gea ka theksuar se Spanja e ka studiuar shumë mirë Cristiano Ronaldon para ndeshjes së saj hapëse kundër Portug
E çuditshme ose jo, njeriu më i pasur i Shqipërisë është pa universitet Edhe pse nuk wshtë model për tu ndjekur, në fakt hsumica enjerëzve më të suksesshëm në botë, janë ata që braktisën univ
Nga pa diploma te zjarrfikës, ja arsimimi i liderëve në Evropë Duket se, pak a shumë, çdo lloj diplome do të të ndihmojë që të ecësh në korridoret e pushtetit politik të Europës. Një
HARTA/ Diploma e çdo lideri europian, shqiptarët në art Duket se, pak a shumë, çdo lloj diplome do të të ndihmojë që të ecësh në korridoret e pushtetit politik të Europës.
Serbi që u dashurua më gjuhën shqipe nga një këngë Quhet Filip Vukadinoviç dhe është një serb tejet i moderuar. ka studiuar për tri vite në Tiranë për gjuhën shqipe. P
TIRANË/ Tremb farmacisten me pistoletë lodër, adoleshenti pikaset nga kamerat e sigurisë (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme, një farmaci është grabitur nga një i ri. Pas verifikimeve të Policisë së Tiranës, u konstatua se ado
Ja çfarë simbolizon logo e Google sot Ditën e sotme kemi vënë re se "Google", është paraqitur me një pamje ndryshe. pamja e saj është ndryshuar në nder të Kar
Zajmina braktis muzikën? Lajme të reja duket se kemi nga këngëtarja Zajmina Vasjari, e cila për pak çaste ka braktisur profesionin e saj. Të
Ja çifti më i ri i serialeve turke që po tërheq vëmendjen e shqiptarëve (FOTO LAJM) Prej disa javësh në TV Klan ka nisur transmetimi i telenovelës më të re turke, Ertugrul, një serial historik që lidhet m
3 grabitësit morën dje 10 milionë lekë në bankë, Hetimi: Lëvizjet e studiuara (VIDEO) Shuma e grabitur dje nga tre persona të armatosur sapo makina e blinduar doli nga një bankë e nivelit të dytë në Tiranë
Ja 10 qytetet më të mira për studentët (FOTO LAJM) A e keni menduar ndonjëherë se cilat janë 10 qytetet më të mira për një student? Sipas të dhënave botërore të arsimit
Pse Lufta duhet studiuar dhe jo festuar Me rastin e 5 majit u rihapën debatet mbi Luftën Nacional-Çlirimtare. Shkak u bë një foto f&e
Dasara Malltezi, një libër në ndihmë të maturantëve Shtëpia botuese UET-Press promovon sot në mjediset e Universitetit Europian të Tiranës librin “Guidë për lëndën e Letërs
Shpërthejnë pallatin për të studiuar tërmetet (VIDEO) Behet fjale për një eksperiment të kërkuesve amerikane për të regjistruar momentin se si terreni leviz gjatë një termeti
Zv.drejtori Yurekten: Maturantët e Kolegjit "Jahja Kemal" të interesuar për të studiuar në USHT Rektori i Universitetit Shtetëror të Tetovës, Prof.Dr. Vullnet Ameti priti ditë më parë delegacionin e Drejtorisë së për
Largimet e deputetëve të PS-së, të studiuara nga kryesia Largimet nga listat e disa deputetëve, sipas deputetit socialist Bashkim Fino kanë qenë të studiuara nga kryesia e PS-së
Takimi i Ramës me aleatët, Milo: Platforma e PS-së, një projekt i studiuar Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama gjatë një takimi me krerët e partive aleate i ka paraqitur atyre një projekt për pla
Nuk kanë lidhje gjaku, por ngjasojnë me njëri-tjetrin (FOTO-LAJM) Edhe pse nuk kanë lidhje gjaku me njëri-tjetrin personat që shikoni në foto kanë shumë ngjashmeri. Fotot janë bërë nga f