999 rezultate për

studimit

A do të fillojë mësimi si normalisht, flasin autoritetet në bazë të studimit Ministrja e Arsimit Besa Shahini dhe ajo e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë dalë në një komunikim për mediat në lidh
Shqipëria pjesë e Studimit klinik të Solidaritetit, merr përgëzime nga OBSH Shqipçria ka marrç pjesç nç Studimin Klinik tç Solidaritetit dhe pçr kçtç çshtç pçrgçzuar nga Organizata Botërore e Shën
Duhanpirësit më pak të rrezikuar nga koronavirusi? OBSH-ja kundër studimit francez Organizata Botërore e Shëndetit i ka dhënë fund çdo dyshimi pas botimit të studimit francez kontravers sipas të cilit ni
Sipas studimit kinez, macet mund të preken nga Covid-19 Një nga informacionet e para që mësuam për koronavirusin ishte se ky i fundit nuk mund t’i prekte kafshët. Por, sipa
E thotë studimi: Gripi tek gratë me gjoks të madh zgjat më shumë Sipas shkencës, ekziston një lidhje midis infeksioneve të frymëmarrjes dhe madhësisë së gjirit. Revista Arkivi i Sjellje
Konsumoni sa më pak, sipas këtij studimi mishi është i rrezikshëm për shëndetin Konsumimi i mishit të kuq dhe të përpunuar është i lidhur me një shans më të lartë të sëmundjes së zemrës dhe vdekjes, t
Kanceri i vezores lidhet me përdorimin e pudrës? Nuk ka asnjë lidhje shkak-pasojë midis përdorimit të pudrës dhe zhvillimit të kancerit të vezores. Kjo u demonstrua nga
Parandaloni sulmin në zemër duke konsumuar dy mollë në ditë Konsumimi I dy mollëve në ditë, mund ta zvogëloj dukshëm rrezikun e sulmit në zemër, shkruan Dailymail. Në një eksper
Sipas rezultatit përfundimtar të studimit, a shkaktojnë kancer cigaret elektronike? Studimi i botuar në Proceedings of National Academy of Sciences (PNAS), në lidhje me kancerin në mushkëri dhe fshikëz pë
Sipas studimit, prindërit me katër ose më shumë fëmijë janë më të lumturit Një studim i ri ka shokuar të gjithë, duke zbuluar se të pasurit katër ose më shumë fëmijë iu bën ndër më të lumturit.
Risi për ata që duan të studiojnë më gjatë në DPA Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave solli sot një risi në lidhje me shfrytëzimin e Sallës së Studimit. Për këdo që
Të gjithë thonë se është i keq, pasojat e rënda të hashashit Konsumoni hashash? Mos e teproni gjatë! Ky është paralajmërimi i kërkuesve ndërkombëtarë, sipas të cilëve, sa më shumë t
30 vjeçarët e Shqipërisë më të pashkolluarit në Europë Teksa Shqipëria përjetoi një zgjerim të ndjeshëm të studentëve në arsim të lartë gjatë dekadës së kaluar sërish vendi yn
Rama gënjeu studentët? Tek Inxhinieria nuk ka përgjysmim tarife (FOTO LAJM) Kryeministri Rama premtoi përgjysmimin e tarifës së studimit për studentët e Bachelorit, por duket se kjo nuk është e vë
Rama dhe Nikolla zbythen para studentëve, tërhiqet vendimi Qeveria ka bërë një tërheqje taktike përballë lumit të studentëve që janë derdhur në rrugë. Ministrja e Arsimit dekla
Shkenca konfirmon pse e duam kaq shumë kafenë Shkencëtarët kanë identifikuar gjenin i cili ndikon në dëshirën tonë për të pirë një sasi të caktuar të kafesë. Rezul
Studimi: Rrini sa më larg atyre që e pijnë kafen pa sheqer! Pirja e kafesë në mëngjes është një zakon për shumë njerëz. Aq sa shumë prej nesh nuk mund të bëjmë asgjë pa pirë kafen
Flet shkenca, besimtarët apo ateistët jetojnë më gjatë? Shkencëtarët kanë zbuluar një lidhje mes jetëgjatësisë dhe besimit fetar. Personat që shkojnë në Kishë apo Xhami duk
Matematicientët zbulojnë favoritët e "Rusia 2018" Kur bëhet fjalë për probabilitet kush më mirë se matematicientët do ta bënte. Kërkuesit e Universitetit të Insbrukut
Lufta ndaj duhanit, një milion duhanpirës më pak në Francë Numri i duhanpirësve në Francë ka rënë ndjeshëm, sidomos së fundmi, për shkak të serisë së masave që autoritetet kanë ma