999 rezultate për

studimin

Mjeku Alimehmeti shpërndan studimin izraelit për vaksinën Pfizer- BionTech: Super-lajm! Duke publikuar një studim në Izrael, shtet i cili ka numrin më të lartë të popullsisë së vaksinuar, mjeku i njohur, Ilir
Brataj hodhi dyshime mbi studimin, reagon Akademia e Shkencave Akademia e Shkencave ka bërë një reagim sqarues pasi Skënder Brataj deklaroi disa ditë më parë se të dhënat e studimit t
Meta bën thirrjen e fortë: Koha që shqiponjat të kthehen në fole! Presidenti Ilir Meta ka publikuar studimin e “The Ekonomist” për largimin e shqiptarëve. Vendi po braktiset përherë e
Mjeku tregon studimin, COVID-19 në shkolla është krejtësisht i kufizuar Epidimiologu i njohur, Ilir Alimehmeti ka dhënë një lajm të mirë për nxënësit, në prag të nisjes së vitit shkollor. Duke
Epidemiologu sjell studimin: Si mund të shmanget përkeqësimi i situatës në Shqipëri Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe vendeve të tjera fqi
Të gjithë thonë janë të shëndetshme, por pse duhet t’i hamë frutat Frutat i bëjnë mirë jo vetëm trupit, por edhe trurit. Duke qenë një ilaç natyral për zorrët, krijojnë mundësinë e prodhi
Të gjithë thonë janë të shëndetshme, por ja pse duhet t’i hamë frutat Frutat i bëjnë mirë jo vetëm trupit, por edhe trurit. Duke qenë një ilaç natyral për zorrët, krijojnë mundësinë e prodhi
Vodhën studimin dhe e publikuan si të tyrin, kërkohet dorëheqja e zv.ministrit dhe deputetes Deputeti demokrat Luçiano Boçi denoncoi sot plagjiaturën e bërë nga dy funksionarë të lartë të shtetit shqiptar si zv.mi
Psikologët nxjerrin studimin, pse Putin qesh shumë rrallë ? Ai ka ditëlindjen në Ditën Botërore të Buzëqeshjes, por shumë rrallë mund ta kapni Vladimir Putinin duke zbardhur dhëmbë
Ja si dukej toka miliona vite më parë (FOTO LAJM) Teknologjia e fundit i ka dhënë mundësi shkencëtarëve që të zbulojnë pamjen e tokës miliona vjet më parë. Kërkuesit p
ILO: 14.8 % e femrave në Kosovë janë menaxhere Organizata Ndërkombëtare e Punës (ILO) ka publikuar këtë muaj studimin për pjesëmarrjen e grave në menaxhim ose biznes n
Studim/ Duhanpirja zhduk kromozomin Y Sipas studiuesve suedezë, duhanpirja zhduk kromozomin Y. Në studimin në fjalë kanë marrë pjesë 6 mijë meshkuj madhorë të
Krasniqi: “Paratë e burgut”, do t'i dhuroj për studimin e fëmijëve Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, në faqen e tij të Facebook-ut ka shprehur gatishmërinë që të dhurojë të
USHT me projekt për studimin e biodiversitetit Rritja e kapaciteteve të Universitetit Shtetëror të Tetovës për studimin e biodiversitetit floristik dhe faunistik të ma
Studimi i Fizibilitetit i dorëzohet edhe Mustafës Kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa të enjten ka pritur në takim përfaqësuesin e BE-së në Prishtinë, Samuel Zhbogar, i ci
KE miraton studimin e fizibilitetit për Kosovën Komisionit Evropian ka miratuar Studimim e Fizibilitetit për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Kosovën, me të cilin
KE publikon sot studimin e fizibilitetit për Kosovën Komisioni Evropian do të publikojë sot strategjinë e zgjerimit dhe sfidat kryesore për vitin 2012-2013 bashkë me vlerësi
Raporti për Studimin e Fizibilitetit dorëzohet me 10 tetor Raporti për Studimin e Fizibilitetit do t’i dorëzohet Kosovës më 10 tetor. Lajmi është bërë i ditur nga zyra e shefes se
Priten rezultate pozitive nga raporti për studimin e fizibilitetit Institucionet e Kosovës presin rezultate pozitive në raportin e studimit të fizibilitetit për Kosovën, i cili pritet të
Dorëzohen përgjigjet për Studimin e Fizibilitetit Qeveria e Kosovës ka dorëzuar përgjigjet në pyetësorin për përgatitjen e Studimit të Fizibilitetit për Marrëveshjen e St