999 rezultate për

studimi

Teme studimi?? Tema: Rrjetet sociale: Perdorimi i te dhenave personale dhe abuzimi me to ne kushtet e perdorimit te teknologjise (Shtat
E thotë studimi: Gripi tek gratë me gjoks të madh zgjat më shumë Sipas shkencës, ekziston një lidhje midis infeksioneve të frymëmarrjes dhe madhësisë së gjirit. Revista Arkivi i Sjellje
Studimi: Meshkujt që ecin me hapa të vegjël kanë këtë problem Burrat që bëjnë hapa të vegjël kanë 40 përqind më shumë të ngjarë të kenë disfunksion erektil, pasi kanë muskuj më të do
Konsumoni sa më pak, sipas këtij studimi mishi është i rrezikshëm për shëndetin Konsumimi i mishit të kuq dhe të përpunuar është i lidhur me një shans më të lartë të sëmundjes së zemrës dhe vdekjes, t
Sipas këtij studimi ata që lëvizin me Mercedez ose BMW janë "idiota" ‘Journal of International Psychology’ ka bërë një hulumtim në lidhje se si njerzit i shikojnë ata persona të cilët kanë
Zbuloni çfarë thotë shkenca për njerëzit që flirtojnë me kolegun e punës Të gjithë e dimë sa torturues është ndonjëherë orari i punës! Kemi ndjenja të ndryshme kundrejt kolegëve tanë...Është
Gratë shqiptare renditen ndër më të varfrat në Evropë, kjo është arsyeja Sipas studimeve të INSTAT gratë shqiptare janë cilësuar si më të varfrat e Evropës. Janë bërë dy studimi I pari bazohet
Vetitë kuruese të kombinimit të çokollatës së zezë dhe bajameve Kombinimi i bajameve, çokollatës së zezë dhe kakaos mund të zvogëlojë një faktor shumë të rrezikshëm për sëmundjet koron
E thotë studimi: Nëse femra është e diplomuar, partneri jeton më gjatë Dëshironi të jetoni më gjatë? Martohuni me një grua që ka një nivel të lartë arsimimi. Në këtë përfundim kanë arritur st
Kanceri i vezores lidhet me përdorimin e pudrës? Nuk ka asnjë lidhje shkak-pasojë midis përdorimit të pudrës dhe zhvillimit të kancerit të vezores. Kjo u demonstrua nga
Studimi që tregon se diabeti i tipit 2 nuk shkaktohet nga ajo që keni menduar deri sot Konsumimi i tepërt i sheqerit është një faktor i njohur për rrezikun në zhvillimin e diabetit tipit 2, por nivelet e lar
Populli i Kosovës këtë vit më optimist se sa vitet e kaluara Studimi i fundit i Asociacionit Gallup International, të cilin e ka siguruar Telegrafi, tregon se këtë vit, niveli i opt
Parandaloni sulmin në zemër duke konsumuar dy mollë në ditë Konsumimi I dy mollëve në ditë, mund ta zvogëloj dukshëm rrezikun e sulmit në zemër, shkruan Dailymail. Në një eksper
Kërkohen njerëz për punë që vetëm flejnë, paga 17 mijë euro NASA kërkon vullnetarë për të qëndruar dy muaj në shtrat, e për këtë do të marrin një pagesë prej 19 mijë dollarësh.
STUDIMI: A jeni vazhdimisht i stresuar? Si mund ta largoni me ndihmën e kësaj teknike të fuqishme A jeni vazhdimisht i stresuar? Nuk e di se si të pushoni pa pirë ilaçe? Mos u shqetëso, ekziston edhe një zgjidhje pë
Studimi, braktisja e mediave sociale ju shpëton nga vetmia dhe depresioni Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore
OBSH: Mungesë e madhe e aktivitetit fizik te fëmijët Katër në pesë fëmijë të moshës 11 deri në 17 vjeç nuk bëjnë ushtrime të mjaftueshme fizike, nxjerr në pah studimi i parë
Studim: Ata që pinë çaj rregullisht, kanë tru më të shëndetshëm Konsumuesit e rregullt të çajit kanë një tendencë të kenë tru më të shëndetshëm sesa ata që nuk e bëjnë një gjë të tillë
Studimi: Era e të dashurit tuaj ul stresin, mësoni pse Shumë vajza pëlqejnë të marrin rroba nga i dashuri i tyre dhe të shijojnë erën e tij. Mbase nuk e dinit, por aroma e të
Çfarë i bën trurit konsumimi i kanabisit? Kanabisi si edhe disa patologji të njohura, sikurse skizofrenia dhe ankthi, por edhe përdorimi abuziv i alkoolit, përshp