999 rezultate për

studimi

Teme studimi?? Tema: Rrjetet sociale: Perdorimi i te dhenave personale dhe abuzimi me to ne kushtet e perdorimit te teknologjise (Shtat
Studimi i ri është pro jush, pse duhen ngrënë pica në punë Mund të duket e çuditshme, por ka një ushqim që duket se përmirëson jetën tonë. Kur nuk ke asgjë për të ngrënë në frigor
Malet më të larta në planet ndodhen në brendësi të tokës Janë zbuluar malet më të larta të planeti, shkruan Albeu.com Ato ndodhen në brendësi të tokës me një thellësi prej 660
Studimi: Margarina shkakton depresion Margarina nxit depresionin, ndërsa gjalpi ndikon pozitivisht në procesin e të mësuarit, sipas studimeve të zhvilluara ng
Të gjithë thonë se është i keq, pasojat e rënda të hashashit Konsumoni hashash? Mos e teproni gjatë! Ky është paralajmërimi i kërkuesve ndërkombëtarë, sipas të cilëve, sa më shumë t
Studimi i ri frikëson botën: Mishi i përpunuar shkakton kancer Një studim i ri në lidhje me faktorët e rrezikut që shkaktojnë kancer, është kryer nga American Institute for Cancer Res
Stadiumi i ri i Kukësit, hidhet hapi i parë për ndërtimin e tij Kukësi pritet të ndërtojë një stadium të ri që të plotësojë kushtet për të luajtur jo vetëm në Superiore, por edhe në Ku
30 vjeçarët e Shqipërisë më të pashkolluarit në Europë Teksa Shqipëria përjetoi një zgjerim të ndjeshëm të studentëve në arsim të lartë gjatë dekadës së kaluar sërish vendi yn
Studimi interesant, mësoni sa të virgjër ka në Shqipëri (FOTO LAJM) Shqipëria është përfshirë në një trajektore rënëse të shtesës natyrore të popullsisë për shkak të nivelit të lartë të em
Studimi i frikshëm, çfarë i bën vaji vegjetal trurit tonë Sipas një studimi të publikuar në të përditshmen britanike “Daily Mail”, ngrënia e ushqimeve të gatuara me vaj vegjetal
Pse kombinimi grua e shkurtët dhe burrë i gjatë është magjik Të dashuruarit vendosin të bashkohen duke u martuar me njëri-tjetrin. Por martesat e çifteve dallojnë, sipas një stud
Rama gënjeu studentët? Tek Inxhinieria nuk ka përgjysmim tarife (FOTO LAJM) Kryeministri Rama premtoi përgjysmimin e tarifës së studimit për studentët e Bachelorit, por duket se kjo nuk është e vë
Jo celular para gjumit, çfarë thotë studimi i fundit për fëmijët Thonë se përdorimi i tepërt i ekranëve nga fëmijët është i dëmshëm, por pak prova ka për ta vërtetuar këtë. Pediatrët
Të gjithë thonë janë të shëndetshme, por ja pse duhet t’i hamë frutat Frutat i bëjnë mirë jo vetëm trupit, por edhe trurit. Duke qenë një ilaç natyral për zorrët, krijojnë mundësinë e prodhi
Zbulimi i rëndësishëm mund të shpëtojë jetët e foshnjave që lindin para kohe Fëmijët që lindin para kohë fatkeqsisht shpeshherë humbin jetën dhe nuk ia dalin të mbijetojnë. Por një studimi i ri
STUDIMI/ Burrat janë problemi përse çiftet bëjnë më pak fëmijë Një studim i bërë sëfundmi ka nxjerrë të dhënat tronditëse sa i përket rënies së numrit të fëmijëve mesatar që bën një ç
Rama dhe Nikolla zbythen para studentëve, tërhiqet vendimi Qeveria ka bërë një tërheqje taktike përballë lumit të studentëve që janë derdhur në rrugë. Ministrja e Arsimit dekla
Studimi çudit botën: Edhe burrat rrezikohen nga kanceri i gjirit Kanceri i gjirit është një sëmundje e cila prek kryesisht gratë midis moshës 45 dhe 55 vjeç. Sipas “The Sun”, kjo së
Studimi i ri, çfarë i ndodh trupit nëse flini më shumë se tetë orë Me tepricë apo pak, gjumi mund të jetë i dëmshëm për zemrën tuaj, sugjeron një studim i ri. Sasia e kohës ndaj të c
Pse mbulesat e shtretërve në spital, janë me mikrobe edhe pas pastrimit Edhe pas një pastrimi të plotë, gjurmët e baktereve që shkaktojnë diarre mund të mbeten në mbulesat e shtratit të spital