999 rezultate për

studimeve

Ky është orari më i papërshtatshëm i ditës për të pirë kafe Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme. Ajo është aty për të na dhënë atë doz
Kina ndalon botimin e studimeve për origjinën e koronavirusit Kina ka vendosur kufizime për botimin e artikujve akademikë mbi origjinën e koronavirusit, sipas një njoftimi tashmë të
Jetoi 35 vite më shumë se Enveri, kush ishte Nexhmije Hoxha? (FOTO LAJM) Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha e veja e diktatorit Enver Hoxha. Nexhmije Hoxh
Sot "e hëna blu", si ju gjeti këtë mëngjes dita më e trishtuar e vitit Sot është 20 janar dhe është e hëna blu, dita më e trishtuar e vitit. Mendohet se dita e sotme është një nga ditët k
Emojit bëhen pjesë e rëndësishme e studimeve universitare Studentët e universitetit tani mund të studiojnë emojis të cilat përdoren gjerësisht në Instagram, Facebook e media të t
Tregojani pertnerëve, sipas studimeve shopping është terapi më vete Sa herë, ose më saktë sa shpesh, ju ka ndodhur të kaloni para dyqanit tuaj të preferuar dhe të gjeni atë palën e këpucëv
Sipas studimeve, si ndikon përfshirja e fëmijëve në punët e shtëpisë Ka një arsye që fëmijët tuaj janë të prirur për shpërthime emocionale kur ju i kërkoni atyre për të bërë një punë shtëpi
Mos rrini beqarë, sipas studimeve martesa është antistres Martesa shpesh konsiderohet si një hap shumë i rëndësishëm në jetën e gjithkujt. Pjesa më e madhe duke u përpjekur të
Dështon seanca e pajtimit mes Spartak Brahos dhe Agron Tufës Dështon seanca e pajtimit mes kreut të Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa dhe disa
Rama merr një vendim të ri pas protestës të studentëve Kryeministri Rama ka sqaruar me anë të një postimi në Twitter përmes 5 pikave, të gjitha pretendimet e atyre studentëve
I rëndësishëm për Ramën, ky është ministri më i "paaftë" i qeverisë shqiptare Ndërkohë që priten ndryshime të mëdha në qeverinë Rama dy, Instituti i Studimeve Politike ka publikuar dje raportin e mo
Gra, ushqimet “Fast – Food” po ju ulin shanset për të mbetur shtatzënë Mbase nuk e keni menduar më herët, por ushqimi është vendimtar për të konceptuar një fëmijë. Sipas të studimeve të fundi
Gripi dhe ftohja luftohet me këto erëza Këtu janë erëzat që do të ndihmojnë në lehtësimin e simptomave , madje edhe të shkurtojnë kohëzgjatjen e ndonjë ftohje a
Gripi dhe ftohja luftohet me këto erëza Këtu janë erëzat që do të ndihmojnë në lehtësimin e simptomave , madje edhe të shkurtojnë kohëzgjatjen e ndonjë ftohje a
Erëzat për të luftuar të ftohtin Në zemër të dimrit rrezikojmë të kalojmë festat mes ftohjes, gripit, dhe kollës së bezdisshme, por ushqimi natyral na nd
Rishqyrtohet afati i diplomimit për këta studentë Vendimi i marrë më 7 shtator të këtij viti për zgjatjen e studimeve edhe për një vit për të gjithë studentët që kanë kal
Universiteti Epoka publikon skemën e bursave për studimet Master dhe Doktoraturë Universiteti Epoka, i cili sipas Portalit UAlbania të Ministrisë së Arsimit, sivjet është universiteti privat më i zgjed
Tërmeti prej 5.2 ballë godet Japoninë Një tërmet me magnitudë 5,2 ballë të shkallës Rihter goditi sot pjesë qendrore të Japonisë, por asnjë alarm për cunami n
Filmat e komunizmit, Tufa dorëzon nismën në Kuvend Poeti Agron Tufa ditën e sotme i nisi Kuvendit propozimin për parandalimin apo ndalimin e filmave shqiptarë të prodhuar
Konsumimi i vaktit të mëngjesit na mbron nga shumë sëmundje Konsumimi i mëngjesit është shumë i rëndësishëm për të gjitha grupmoshat. Përveç energjisë që marrim me konsumimin e