999 rezultate për

studimet

Studimet tregojnë cilësitë: Një gotë qumësht në darkë dhe harrojini shqetësimet Qumështi është një burim i shkëlqyeshëm vlerash ushqimore, është i shëndetshëm për kockat tuaja dhe ka edhe më shumë për
Pse duhet të pish çaj jeshil çdo natë para gjumit? Çaji jeshil para se të flesh është një ndër pijet më të rekomanduara nga studimet për të bërë një gjumë të qetë e të shë
Pezullohet një nga studimet për vaksinën kundër COVID-19, efekti anësor që trembi studiuesit Studimet në fazat e fundit të vaksinës së mundshme të kompanisë AstraZeneca për COVID-19, janë pezulluar përkohësisht nd
Pse duhet të pish çdo natë çaj jeshil para gjumit? Çaji jeshil para se të flesh është një ndër pijet më të rekomanduara nga studimet për të bërë një gjumë të qetë e të shë
Jo më kërkime për alienë, NASA drejton studimet në një tjetër pikë Agjencia amerikane hapësinore NASA ka nisur një mënyrë të re për të kërkuar alienët – tani ata po kërkojnë gjurmë të tek
Studentja Amra Memedi fiton bursë të plotë në Universitetin Nju Jork në Abu Dhabi Një nga nxënëset e kolegjit ‘Jahja Kemal’ që ka mbaruar me sukses të shkëlqyeshëm ka fituar bursë të plotë për të vijuar
Puna nga shtëpia ju ka arhur në maj të hundës? Por studimet thonë se është më produktive Një studim i ri tregon se të punuarit nga shtëpia çon në rritjen e produktivitetit. Yougov në bashkëpunim me USA Today d
Nuk po luan futboll, Ronaldo nis studimet Cristiano Ronaldo njihet si një futbollist me disiplinë dhe punë të jashtëzakonshme. Kur nuk po mund të luaj futboll
Studimet tregojnë që burrat i stresojnë gratë dy herë më shumë se fëmijët Kërkesat për një jetë më të mirë për fëmijën tuaj në mënyrë financiare, fizike de psikologjike janë shumë stresuese dhe
Rihapen Studimet e Doktoraturës, MASR vështirëson kriteret për të fituar titullin Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka vendosur të rihapë Studimet e Doktoraturës pas pesë vitesh pezullim. Masa dra
Pacolli: Para 46 vitesh në portin e Hamburgut punoja punë të rënda për t’i paguar studimet Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, këtë vikend është duke e kaluar në Gjermani. Ai ka vizituar
Familja nuk e lejon të vazhdojë studimet dhe duan ta fejojnë, rrëfehet 18 vjeçarja Në qytetet e mëdha koha ecën, në shumë fshatra koha ka ngecur ose ecën ende pas dhe ata që vuajnë janë të rinjtë, të cil
Diplomohet 74-vjeçari: Dua të frymëzoj brezat e ardhshëm (VIDEO) “Historia ime” nën drejtimin e Mirela Milorit në Tv Klan solli sot historinë e një studenti të pazakontë. Destan Dangëll
Studimet: Ju mund të gjeni dashurinë e jetës në fluturimin e radhës Cili do të jetë “crush-i” juaj i radhës? A do të ketë sy me ngjyrë apo të errët? Do të jenë serioz apo komik? Çfarë muzi
Ju dështojnë gjithmon dietat? Këto janë gabimet që bëni rregullisht Sipas Centers for Disease Control and Prevention, obeziteti, po shndërrohet në një nga problemet më shqetësuese për shoq
Çfarë thonë studimet për çiftet që postojnë shumë foto në rrjete sociale Deklarimi i dashurisë dhe ndjenjave ndaj dikujt në rrjete sociale nuk është më një gjë e madhe. Çdo herë që hymë në r
Studimet tregojnë se obeziteti është më i rrezikshëm se duhanpirja Në një studim të kryer së fundmi nga kërkues në Britaninë e Madhe, të dhënat tregojnë se pasojat që vijnë nga obeziteti
Bruçaj tërhiqet nga KMSH pas presionit të Erdoganit dhe Ramës Kryetari aktual i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skëndër Bruçaj është tërhequr sëfundmi nga gara për një mandat të
Pollo: Presion kuisling mbi KMSH, kërkohet marrja e kontrollit Kryetari aktual i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skëndër Bruçaj është tërhequr së fundmi nga gara për një mandat të
Duket sikur ka “lindur” në ekran, cili është profesioni i Arbana Osmanit Duket sikur në fakt Arbana ka qenë gjithnjë një moderatore e Top Medias duke qenë se ka prezantur emisione të sukessh