Mbyllet dera e negociatave për Shqipërinë
999 rezultate për

studime

Dështon seanca e pajtimit mes Spartak Brahos dhe Agron Tufës Dështon seanca e pajtimit mes kreut të Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa dhe disa
Zbulohet origjina e marijuanës Më në fund është zbuluar origjinal e marihuanës, e cila daton 28 milion vjet më parë në pllajën e Tibetit, 3km mbi nivel
20 vjet nga masakra e Studimes së Vushtrrisë Janë bërë dy dekada që nga koha kur në Studime të Vushtrrisë forcat kriminele serbe vranë 116 shqiptarë të pafajshëm.
Bruçaj tërhiqet nga KMSH pas presionit të Erdoganit dhe Ramës Kryetari aktual i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skëndër Bruçaj është tërhequr sëfundmi nga gara për një mandat të
Pollo: Presion kuisling mbi KMSH, kërkohet marrja e kontrollit Kryetari aktual i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skëndër Bruçaj është tërhequr së fundmi nga gara për një mandat të
SHBA vijon me sanksionet ndaj Kosovës për taksën Përveç mosdhënies së vizës amerikane për kryeministrin Ramush Haradinaj dhe anulimit të vizitës së gjeneralit Timothy Or
Historia e pazakontë e shqiptarit, shkoi në Angli për studime por përfundoi në burg Anglia vijon të ngrejë shqetësimin për bandat shqiptare që operojnë në këtë shtet. Së fundmi në shtypin britanik ësh
Duket sikur ka “lindur” në ekran, cili është profesioni i Arbana Osmanit Duket sikur në fakt Arbana ka qenë gjithnjë një moderatore e Top Medias duke qenë se ka prezantur emisione të sukessh
Fenomen alarmant, prostitucion për të paguar studimet Studimet e larta në shumë vende të Europës janë me kosto të lirë, por në shumë vende të tjera si Britania e Madhe ka një
Rama merr një vendim të ri pas protestës të studentëve Kryeministri Rama ka sqaruar me anë të një postimi në Twitter përmes 5 pikave, të gjitha pretendimet e atyre studentëve
Keni problem me zemrën? Mos i ndani këto fruta Molla Mollët janë një burim i shkëlqyer i vitaminës C, kuercitinës, pektinës, dhe fitosteroleve. Studimet klinike jan
Tha në emision se ishte e bukur, dalin fotot e të dashurës së Gaz Pajës (FOTO LAJM) Prej disa kohësh, aktori i njohur Gaz Paja është duke shijuar një histori të bukur dashurie me një vajzë bonde. Vetë
Jeta e polices së plagosur me kapsolle, mbi motorrë të fuqishëm dhe palestër (FOTO LAJM) Ditën e djeshme para parlamentit shpërtheu dhuna mes banorëve të "Astririt" dhe Policisë së Shtetit. Nga të dyja pal
E vetmja tatuazhiste femër në Shqipëri, Kejda e dashura e Majk? Një vajzë vetëm 18 vjeç nga Bulqiza ka arritur të bëhet e famshme në Tiranë e ndihmuar nga talenti i saj për pikturë.
E vetme mes gjithë djemve, njihuni me tatuazhisten 18 vjeçare në Tiranë (FOTO LAJM) Një vajzë vetëm 18 vjeç nga Bulqiza ka arritur të bëhet e famshme në Tiranë e ndihmuar nga talenti i saj për pikturë.
I rëndësishëm për Ramën, ky është ministri më i "paaftë" i qeverisë shqiptare Ndërkohë që priten ndryshime të mëdha në qeverinë Rama dy, Instituti i Studimeve Politike ka publikuar dje raportin e mo
Doktorët japin alarmin për vajzat që flenë me reçipeta (FOTO LAJM) Flini me reçipeta? Atëherë ky lajm është për ju. Doktorët këshillojnë gjithnjë që kjo të mos ndodhë, por përmasat e rrez
Studentët e këtyre degëve bëhen më të pasurit Aplikimi në universitet mund të jetë proces i vështirë për shumicën e studentëve – e posaçërisht për ata të cilët nuk ja
Kamomili, si ta përdorni kundër ankthit dhe hemorroideve Kamomili është përdorur në mjekësinë tradicionale për shekuj me radhë për të lehtësuar ankthin dhe dhimbjet e stomakut.
Pesë mënyrat që iu ndihmojnë të mbetni shtatzënë Edhe pse ndoshta në fund do ju duhen intervenime mjekësore, provojini njëherë këto pesë mënyra natyrale për të rritur sh