999 rezultate për

studim

Doktorët japin alarmin për vajzat që flenë me reçipeta (FOTO LAJM) Flini me reçipeta? Atëherë ky lajm është për ju. Doktorët këshillojnë gjithnjë që kjo të mos ndodhë, por përmasat e rrez
Studimi më i ri kthen përmbys çdo gjë që dinim rreth qumështit Studimi i ri i Universitetit të Texasit nga Houstoni thekson që yndyrat e ngopura në jogurt, djathë, gjalpë dhe qumësht
Ky ankth i lë vajzat pa gjumë tudimi tregon se femrat shohin më shpesh ëndrra të këqija se meshkujt dhe kanë makthe më të shpeshta. Sipas një studi
STUDIMI/ Antibiotikët shkurtojnë jetën e të sëmurëve me kancer Një hulumtim në Mbretërinë e Bashkuar ka zbuluar që imuniteti i pacientëve që marrin antibiotikë gjatë terapisë se jetoj
Studimi: Rrini sa më larg atyre që e pijnë kafen pa sheqer! Pirja e kafesë në mëngjes është një zakon për shumë njerëz. Aq sa shumë prej nesh nuk mund të bëjmë asgjë pa pirë kafen
Studentët e këtyre degëve bëhen më të pasurit Aplikimi në universitet mund të jetë proces i vështirë për shumicën e studentëve – e posaçërisht për ata të cilët nuk ja
Pini shumë kafe? Studimi më i fundit tregon shumë për jetëgjatësinë tuaj Studimet më të reja kanë treguar se konsumimi i kafesë ndërlidhet me shkallë më të ulët të vdekshmërisë, ndërkaq tani sh
Bota në alarm, parashikimi i frikshëm mbi temperaturat e larta që do prekin tokën Vdekjet për shkak të valës së të nxehtit do të rritet në mënyrë dramatike brenda 60 viteve të ardhshme, për shkak të ngr
Jo vetëm peshku, një grusht arra në ditë bën mrekulli për kujtesën Vetëm një grusht me arra në ditë mund të përmirësojë kujtesën, thuhet në një studim. Të hash arra, përmirëson perform
Pas pasurisë së milionerëve më të famshëm në botë fshihet ky sekret i madh Rreth 80 vite më parë, gazetari Napoleon Hill hulumtoi dhe krahasoi jetët e 500 prej njerëzve më të suksesshëm në Amerik
Studimi: Babai dhuron përqindje më të madhe të materialit gjenetik te fëmija Edhe pse nga prindërit e trashëgojmë të njëjtën sasi të materialeve gjenetike që na bëjnë ata që jemi, ne në fakt shfryt
Ky është çelsi për të mbajtur larg kancerin Personat që punojnë në zyre duhet t’i braktisin karriget e tyre për gjysmën e ditës së tyre të punës për të zvogëluar rr
Bjondjet janë budallaqe? Studimi i ri hedh poshtë gjithçka Të gjithë besoj keni dëgjuar së paku një herë një barsoletë me bionde, ku këto të fundit dalin paksa budallaqe. Ky stere
Më e fortë se kimioterapia, xhenxhefili ka efekt mahnitës kundër kancerit Kanceri është një nga plagët më të mëdha të të gjithë njerëzimit, dhe terapitë shëruese janë po aq të tmerrshme sa vetë
Mësojeni njëherë e mirë, këto profesione rrezikojnë martesën Janë disa profesione që bëhen vërtet shkak për divorce. Kështu pohon një studim më i fundit britanik, sipas të cilit mje
Një portokall në ditë mban larg verbërinë Konsumimi i një portokalli në ditë mund të mbajë larg problemet e syve. Sipas një studimi të fundit nga profesori Bam
Një portokall në ditë mban larg verbërinë Konsumimi i një portokalli në ditë mund të mbajë larg problemet e syve. Sipas një studimi të fundit nga profesori Bam
Meshkuj, hani sa më shumë fruta të thata Rezultatet e një studimi treguan se konsumimi i rregullt i frutave të thata përmirëson spermën tek meshkujt. Burrat q
Studimi habit botën: Mos lani duart që t’i shpëtoni kancerit Ju mund t’ju duket një çmenduri, por studimet më të fundit kanë dalë në përfundimin se një lloj bakteri mjaft i përhapur
Jeni njohur që adoleshentë me partnerin? Ky studim është për ju Ndoshta nuk e keni pritur, por personat që janë në lidhje me dikë që nga shkolla e mesme i kanë shanset më të mëdha për