999 rezultate për

studim

Teme studimi?? Tema: Rrjetet sociale: Perdorimi i te dhenave personale dhe abuzimi me to ne kushtet e perdorimit te teknologjise (Shtat
Faji është i prindërve, ka një arsye pse fëmijët bëjnë naze me ushqimin Një studim i Qendrës Universitare Erasmus në Rotterdam ka nxjerrë në pah se fëmijët ushqehen keq, bëhen tekanjozë me ush
Studimi i Oksfordit: Çfarë ndodh me mushkëritë e pacientëve të infektuar? Dëmet në mushkëri që shkakton Covid-19 mund të jenë prezente edhe më shumë se tre muaj pasi pacientët janë infektuar tha
Studimi i ri: Ky grup gjaku ka një rrezik më të ulët të prekjes nga Covid-19 Një studim i ri ka përforcuar provat se njerëzit me grupin e gjakut “0” mund të kenë një rrezik më të ulët të infeksioni
Bie përgjegjësia nga Kina? Studimi i fundit tregon se COVID-19 doli në Itali Një studim i ri thotë, se SARS-CoV-2 ka qarkulluar që në shtator 2019 në Itali. Duhet tani të hedhim poshtë çdo gjë që d
Studimi i ri italian: Covid-19 mund të mos ketë nisur në Kinë, por në Itali Një studim italian që mbështet teorinë se koronavirusi i ri po qarkullonte jashtë Kinës më herët sesa mendohej, ka ngjal
Studimi i fundit: Të luash videolojëra është mirë për shëndetin mendor Të luash videolojëra mund të jetë mirë për shëndetin tënd mendor. Në këtë përfundim ka dalë një studim i universiteti
Studimi nxjerr të dhënat e dyshimta, COVID-19 qarkulloi në Itali që në shtator të 2019 Virusi Covid-19 ka qenë aktiv në Itali disa muaj para se të zbulohej zyrtarisht për herë të parë. Në këtë përfundim ka a
Studimi befasues nga Universiteti i Oksfordit: Si ndikon COVID-19 te shëndeti mendor Ndërkohë që pandemia u bë shumë muaj që është mes nesh dhe nuk dihet ende sa do zgjasë, deri sa një vaksinë e sigurt të
Ky është organi që ka imunitet nga Covid-19 Bota po përballet me valën e dytë të Covid-19, ndërkohë në shumë vende është rikthyer izolimi i pjesshëm. Njerëzve u
​Zbulimi i ujit në Hënë mund të rikthejë kërkimet për alienët Ndërsa uji është zbuluar në hënë, disa njerëz spekulojnë se mikrobet e huaj mund të jetojnë në sipërfaqen e satelitit të
Sa i rrezikshëm mund të jetë zakoni i kërcitjes së qafës Ka një lidhje konkrete mes kërcitjes së vazhdueshme të qafës dhe goditjes në tru nga sëmundje si ishemia, shprehen ekspe
Studimi i ri i hedh poshtë të gjitha, teknologjia nuk ndikon në gjumin e fëmijës suaj Koha që fëmijët shpenzojnë para ekranit të smartphoneve apo kompjutereve ka më pak efekt për sa kohë ata flenë, sugjeron
Studimi britanik: 86% e të infektuarve nuk kishin simptoma Një studim britanik ka zbuluar se 86% e të infektuarve me koronavirus nuk kanë shfaqur simptomat kryesore në ditën kur j
"Me lekët e babit shkove për studime?", vajza e Niko Peleshit sqaron ndjekësit (FOTO LAJM) Vajza e ish-zëvëndës kryeministrit Niko Peleshit, Aleksia Peleshi, është vetëm 18 vjeç, ka mbaruar gjimnazin në Tiranë,
​Shkaku i rënies së madhe të numrit të insekteve mund të jetë rrezatimi i celularëve Rrezatimi i telefonit celular mund të kontribuojë në rënien e mprehtë të popullatave të insekteve që janë parë vitet e f
Studimet tregojnë cilësitë: Një gotë qumësht në darkë dhe harrojini shqetësimet Qumështi është një burim i shkëlqyeshëm vlerash ushqimore, është i shëndetshëm për kockat tuaja dhe ka edhe më shumë për
Pse duhet të pish çaj jeshil çdo natë para gjumit? Çaji jeshil para se të flesh është një ndër pijet më të rekomanduara nga studimet për të bërë një gjumë të qetë e të shë
Yahya Kemal dërgon studentë për studime jashtë vendit Edhe përskaj krizës së pandemisë me korona virusin, Kolegji Yahya Kemal ka arritur që studentët t’i dërgojë për studime
Pezullohet një nga studimet për vaksinën kundër COVID-19, efekti anësor që trembi studiuesit Studimet në fazat e fundit të vaksinës së mundshme të kompanisë AstraZeneca për COVID-19, janë pezulluar përkohësisht nd