999 rezultate për

studentore

Rikthehen protestat studentore, studentët bojkotojnë mësimin (VIDEO) Studentët janë rikthyer sërish me protesta në kryeqytet. Pas thirrjeve të organizatës Rezistenca Rinore për Revoltë stud
8 DHJETORI/ Meta kujton lëvizja studentore: Demokracia mbrohet me çdo çmim Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar sot me anë të një postimi në Facebook, 8 Dhjetorin, që përkon me në Ditën
"Varre për të gjallit", pse Holanda e bën këtë për studentët (FOTO LAJM) Projekti i një Universiteti në Holandë, hap varre për studentët për të reflektuar mbi jetën dhe vdekjen. Një projekt
Protesta studentore: Ka presion nga qeveria Në 4 dhjetor studentët kanë paralajmëruar nisje sërish të protestave. Ndërkohë, një grup studentesh të “Lëvizjes për Uni
Rikthehen protestat studentore, studentët të pakënaqur me premtimet Ditën e sotme ka nisur viti i ri akademik 2019-2020, teksa studentë të Universitetit të Tiranës, kanë zgjeshur të protes
Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm për vizat studentore Ambasada amerikane në Tiranë, mëngjesin e sotëm ka bërë një njftim të rëndësishëm përsa i përket vizave studentore. Në
Intervista/ Kadare rrëfen detaje, jeta studentore në Rusi dhe Helena Shkrimtari i madh Ismail Kadare vjen me një rrëfim ndryshe. I kursyer në intervista për mediat, Kadare nuk mund t’i thos
Përfundon protesta studentore, kur pritet të vijojë Mesditën e sotme u rikthyen protestat studentore me theksin se nuk janë mbajtur premtimet e bëra nga qeveria. Protes
Surprizon miliarderi, paguan shkollimin për 396 studentë me një vlerë marramendëse Studentët në prag të diplomimit në Morehouse College patën një surprizë të dielën kur miliarderi Robert F. Smith njoftoi
Vihet në rrezik jeta e studentëve, shembet tavani i konviktit studentor Po rinovohet një tualet në konviktin studentor të "Stiv Naumov" në kryeqytet. Vetëm pak orë më herët ky tualet dukej ndr
Për studentët nuk ka as abone! Vetëm 1 500 copë për 70 mijë studentë Debatet janë të shpeshta çdo fundmuaji mes studentëve dhe punonjësve të Drejtorisë së Konvikteve. Më pak se 1.500 a
16 shkurti, si fundi i “protestës studentore” Alfred Peza Ka një sforcim të pashembullt të opozitës sonë, për ta mbajtur me çdo çmim në këmbë, intrigën e tensionit
Çfarë po ndodh me protestën studentore? Taulant Balla takon dekanët (FOTO LAJM) Teksa protesta e studentëve që kërkojnë të drejtat e tyre vijon tashmë prej më shumë se një muaji, duket se qeveria Ram
10 arsye, pse ambasadorët nuk e mbështetën protestën studentore? nga Kreshnik Spahiu A ju kujtohet që ambasadorët marrin pjesë edhe në paradat e homoseksualve në bulevard? Po pse ata
Protesta nuk ndalet, Këshillat Studentorë japin njoftimin e rëndësishëm (FOTO LAJM) Prej dy javësh studentët kanë bojkotuar mësimin dhe kanë dalë në protestsë për të kërkuar plotësimin e 8 pikave që ata i
Protesta studentore zhvendoset para parlamentit, çfarë paralajmërohet (FOTO LAJM) Protesta studentore, do të vijoi edhe gjatë ditës së sotme. Kujtojmë se sot është dita e dhjetë që studentët protest
Drejt "MASR" me 4 kërkesa, studentët vendosin afatin për ministren Nikolla Studentët i kanë drejtuar sot 4 kërkesa Ministrisë së Arsimit, që sipas tyre duhet të plotësohen deri sot në orën 16:00
"Plotësoje sa do dhe mbylle gojën", Taulant Muka flet pas dorëheqjes (VIDEO) “Nëse do të rrija më në atë post kam frikë se do të kisha gjëra për të fshehur”- kështu ka thënë mes të tjerash ish-zv.m
Bashkia e Tiranës prezanton “Guidën Studentore” me informacione për studentët e rinj (FOTO LAJM) Studentët që kanë ardhur në Tiranë për të ndjekur studimet e larta do të marrin edhe një broshurë mirëseardhjeje nga
Bashkia e Tiranës prezanton “Guidën Studentore” me informacione për studentët e rinj Studentët që kanë ardhur në Tiranë për të ndjekur studimet e larta do të marrin edhe një broshurë mirëseardhjeje nga Bas