999 rezultate për

studentet

10 arsye, pse ambasadorët nuk e mbështetën protestën studentore? nga Kreshnik Spahiu A ju kujtohet që ambasadorët marrin pjesë edhe në paradat e homoseksualve në bulevard? Po pse ata
Studentët përplasen me rojet e shkollës, ndërhyn policia (VIDEO) Është tensionuar ndjeshëm situata para pak minutash në Univesitetin Politeknik të Tiranës, ku ka ndërhyrë dhe policia. E
Njihuni me fierakun që nga ngelës në Shqipëri u bë shkencëtar në Gjermani Intervistë me Henri Haxhirajn, 26 vjeçar nga Fieri, i cili, siç thotë, ka qenë “ngelës” në Shqipëri, ndërsa sot punon si
Bojkot i pazakontë te Filologjiku, studentët nxjerr karriget dhe tavolinat jashtë (FOTO LAJM) Studentet edhe pse te pakte në numër, po vijojnë të protestojnë për plotësimin e 8 ërkesave të tyre. Disa pamje nga
Studentët i çojnë dhjetra sms Ramës, biseda për t'mos u humbur (FOTO LAJM) Dhjetra studentë i kanë dërguar mbrëmjen e djeshme mesazhe në ëhatsapp kryeministrit Edi Rama. Shumë prej tyre i kërkoni
Studentët i bëjnë surprizën e hidhur ministrit "fringo" të Ramës (FOTO LAJM) Bledi Ccuçi është pritur me protesta nga studentët në vizitën e tij të parë si ministër. Ai shkoi në Universitetin Bu
Rama: Njoftimi është shpifje, asnjë student të mos paguajë më shumë se 50% Kryeministri Edi Rama e quan dezinformim shkresën që qarkulloi paraditen e sotme në rrjetet sociale se studentët janë të
Rama gënjeu studentët? Tek Inxhinieria nuk ka përgjysmim tarife (FOTO LAJM) Kryeministri Rama premtoi përgjysmimin e tarifës së studimit për studentët e Bachelorit, por duket se kjo nuk është e vë
Kërcënohet studentja që fëlliqi Ramën tek Politekniku (VIDEO) Mbyllja e portave të Fakulteteve me zinxhirë dhe dry apo dhe gozhdimi i tyre nga studentët duket se ka qenë një ide e ar
Studentët vendosin pankartën gjigante tek Politekniku, çfarë shkruhet në të (FOTO LAJM) Gjatë protestës së sotme, studentët kanë vendosur një pankartë të madhe tek godina e Univeristetit Politeknik ku shkruhe
LIVE/ Studentët nisin sërish protestën para kryeministrisë Studentët janë rikthyer në protesta pas pushimeve të fundvitit, ndërsa u kanë vënë kyçin fakulteteve. Pas grumbullimi
Bojkotohet mësimi edhe në Korçë, studentët sfidojnë temperaturat Pas studentëve të Tiranës edhe studentët e Universitetit “Fan Noli” të Korçës, kanë vendosur të bojkotojnë procesin mësi
Policia ndalon studentët të hynë në Fakultet, incident te Ekonomiku Studentët duket se e kanë të ndarë mendjen të rikthehen. Por një incident ka ndodhur mbrëmjen e sotme pranë Fakulteti
Rama bën urimin ndryshe, del me video dhe flet për studentët (VIDEO) Edi Rama ndryshe nga të tjerët, ka zgjedhur që të urojë Vitin e Ri me një video. Ai ndër të tjera nuk ka lënë pa i ik
“Studentët shkarkuan ministrat”, Zëri i Amerikës shkruan për tronditjen e qeverisë Në Shqipëri kryeministri Edi Rama njoftoi të premten ndryshime të thella në kabinetin e tij qeveritar. Gjysma e ministra
Studentët nuk i ndahen Ramës, nisin ekspozitën e memeve (FOTO LAJM) Për hir të pushimeve të fundvitit, studentët i ndalën protestat për tu rikthyer në janar. Por ditën e sotme ata janë
Protesta e meme-ve, studentët kthehen para Kryeministrisë Edhe pse e ndalën protestën e tyre për hir të pushimeve të fundvitit, studentët nuk kanë ndërmend të ndalen se protestua
Vendimet për studentët, kategoritë që përfitojnë bursa (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka ndarë një tjetër postim në rrjetet sociale, pas vendimit të qeverisë për studentët të përmbledh
Rama plotësoi 8 kërkesat e studentëve, por nuk shfuqizoi ligjin klientelist të Arsimit të Lartë Kryeministri Edi Rama ka publikuar atë që ai e quan "Pakti për Univesitetin" duke nënkuptuar kështu plotësimin e tetë pi
Zyrtare, Rama plotëson një kërkesë jetike për studentët Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një mbledhje me fokus tetë kërkesat e studentëve. Vendimet e qeverisë d