999 rezultate për

studentet

Bojkot e ngujim edhe nga studentët në rrethe Një pjesë e studentëve në disa fakultete të Tiranës kanë vendosur që të mos dorëzohen por të vazhdojnë protestën e tyre
Dekani kërcënon studentët: Mbylleni me kaq, se nuk dihet si shkojnë punët (VIDEO) Dekani i Fakulteti Juridik Artan Hoxha, ka shantazhuar studentët për të dalë nga ngujimi. Ai ka thirrur disa prej ty
Studentët në protestë, por Rama u tregon se ku të orientoheni për problemet Studentët vijojnë ngujimin në Univeristetet përkatëse duke mos u pojtuar me negociatat e Ramës dhe duke kërkuar plotësim
Rikonstruktohet godina Nr. 5 në Qytetin Studenti, kushte më komode për studentët Pas konvikteve të Inxhinierisë së Ndërtimit dhe Mjekësisë, ka nisur puna për rikonstruksionin e godinës numër 5 në konvi
Publikohet lista, këta janë studentët që përfitojnë tarifat falas dhe me gjysëm çmimi Ndërkohë që studentët vijojnë që të jenë të ngujuar nëpër auditore, Fakulteti i Drjetësisë ka publikuar listën me ermat
Pedagogët e Histori-Filologjisë mbështesin studentët: Dënojmë dhunën e policisë Pedagogët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë në Universitetin e Tiranës janë radhitur në krah të studentëve që pr
Ngujimi i studentëve vazhdon, protestës i bashkohet një tjetër fakultet Rezistenca e studentëve vijon akoma. Prej 5 ditësh ata janë ngujuar në fakultetet e Drejtësisë, Ekonomikut, Arkitektu
Të ngujuar brenda fakulteteve, studentët nuk dorëzohen Rezistenca e studentëve vijon akoma. Prej 5 ditësh ata janë ngujuar në fakultetet e Drejtësisë, Ekonomikut, Arkitekt
Përfundon mbledhja e studentëve në ngujim, merret vendimi Studentët e ngujuar në Fakultetin Ekonomik kanë vendosur që protesta të vazhdojë. “Do vazhdojmë bojkotin dhe ngujimin
Përshkallëzohet protesta, çfarë paralajmërojnë studentët e Mjekësisë (FOTO LAJM) Ndërsa studentë nga 3 fakultete, ai i Juridik, Ekonomik dhe i Inxhinierisë së Ndërtimit vijojnë ngujimin e tyre prej dis
"Çfarë do të ndodhë nga nesër", Rama "injoron" studentët në protestë Prej disa ditësh, qindra studentë janë ngujuar në Universitetet përkatëse duke sfiduar urinë dhe të ftohtin vetëm që ti
Studentët e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit i thurin këngë me Iso Ramës (VIDEO) Studentët prej tri ditësh janë ngujuar nëpër fakultetet e tyre dhe nuk do ta ndalin protestën deri sa të ju plotësohen k
Të ngujuar prej tre ditësh, çfarë kanë vendosur studentët për në vazhdim Shumë prej studentëve edhe pse ka patur tentativa për ti shpërndarë me anë të policisë, kanë vendosur që edhe sonte të v
I dhunuan dhe i thyen celularët, çfarë ndodhi gjatë natës tek Inxhinieria (VIDEO) Pamje të rënda kanë ardhur nga studentët e fakultetit të Inxhinierisë së ndërtimit, urbanistikës dhe arkitekturës të ci
Akademik Artan Fuga: Mos na detyroni të bëjmë grevë pedagogësh Akademiku Artan Fuga në një postim në facebook shkruan se mjediset universitare nuk janë arena operacionesh policiore, a
Pamje të rënda në fakultetin e Inxhinierisë, studentëve iu thyhen celularët (VIDEO) Pamje të rënda vijnë nga studentët e fakultetit të Inxhinierisë së ndërtimit, urbanistikës dhe arkitekturës të cilët tas
Pa ushqim dhe pa ngrohëse, policia përplaset me studentët Studentët e fakulteteve të ndryshme në Tiranë janë aktualisht të ngujuar në godinat e universiteteve. Megjithatë ro
"Ik, ik ik", studentët përzënë deputetin e PD-së (VIDEO) Përplasjes së studentëve të Ekonomikut me policinë e Shtetit, solli reagime të forta në opinionin publik e politik.
Xhandarët e Lleshit dhe policia private e Safet Gjicit rrahin studentët e UT (FOTO & VIDEO) Ka qenë e paprecedent ajo që ndodhi gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në fakultetin e Drejtësisë dhe atë te Ekon
Policia dhunë mbi studentët e Ekonomikut: Më kapi prej fyti (FOTO & VIDEO) Dhjetra efektivë kanë mbërritur në Fakultetin e Ekonomisë, në tentativë për të zhbllokuar hyrjen e Fakultetit. Ka pa