999 rezultate për

studentet

Vazhdon mësimi në Shkodër? Studentët kanë një mesazh për Rektoratin Univeristeti i Shkodrës, “Luigj Gurakuqi” u njoftua se do të niste mësimin ditën e sotme por kjo gjë nuk ka ndodhur pasi
Basha reagon për studentët protestues, bën deklaratë e fortë për ta Kryetari i opozitës Lulzim Basha disa minuta më parë ka bërë një reagim në lidhje me studentët të cilët janë të ngujuar
Veliaj: Po përmbushim pjesën tonë të Paktit për Universitetet Studentët e mjekësisë që jetojnë në Godinën Nr.1 në qendrën rezidenciale në rrugën “Dibrës” kanë tashmë ambiente më të m
Ministrja e Arsimit trembet nga mediat, braktis takimin me studentët Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Besa Shahini ka braktisur takimin me Senatin e Universitetit të Shkodrës “Luig
Studentët bojkotues mbyllin me zinxhirë gjimnazin "Petro Nini" (FOTO LAJM) Një përplasje mes studentëve ka ndodhur tek gjimnazi "Petro Nini Luarasi" ku disa prej tyre ishin mbledhur per të zhvill
"Gjithçka ose asgjë nuk ndihmon", Fleckenstein flet për studentët Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein thotë se studentët e kanë arritur qëllimin e tyre s
Kontriboi për rikonstruksionin e konvikteve, Bashkia e Tiranës nderon familjen Sadushi Thirrjes së kryeministrit Edi Rama dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e konvikteve në “Qy
Kontriboi për rikonstruksionin e konvikteve, Bashkia e Tiranës nderon familjen Sadushi Thirrjes së kryeministrit Edi Rama dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e konvikteve në “Qy
Por afrohen zgjedhjet, "Studentët për Trump" sek*i dhe të armatosur (FOTO LAJM) Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka një mbështetja mjaftë të madhe nga të rinjtë. Në një kohë ku zgjedhjet po afro
Shokon ish-kryeinfermierja: Studentët s’dinë si bëhet gjilpëra Infermierja Mimoza Kalaja me një përvojë mbi 35 vjecare në zanat tërheq vëmendjen e qeverisë dhe të ministrisë së shënde
Studentët përshkallzojnë protestën, marshim drejt Kuvendit Studentët janë rikthyer sërish ditën e sotme në protestë për të kërkuar miratimin e kërkesave që kanë. Sipas informa
Qindra studentët do të punësohen përkohësisht, a është lojë e Ramës për zgjedhjet lokale? Këshilli i Ministrave ka vendosur që të marrë 1335 punonjës me kontratë të përkohshme për vitin 2019. Mes 1335 emrav
Anulohet autostrada Thumanë-Kashar, fondi kalon për studentët Ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka njoftuar ndërprerjen e PPP të aksit Kashar-Thumanë.
Ministrja e re e Arsimit për protestën e studentëve: Si u prit në Ministri Ministrja e re e Arsimit, Besa Shahini ka deklaruar në News24 se si u prit protesta e studentëve. “Ne ishim të shqetë
Rama nuk heq dorë, kërkon sërish “dialog” me studentët Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka prezantuar ditën e sotme "Paktin për Universitetin". Për këtë Rama shkruan në “T
"Mos prisni ditën që të bëhem me studentët kundër jush", Rama u hedh fajin pedagogëve Kryemistri Edi Rama gjatë mbledhjes me studentët e pedagogët për të ashtuqujaturin "Pakti për Univeristetitn" është rikt
"Nuk ka përgjysmim tarifash edhe sikur të rrini 30 vjet", Rama regjistrohet nga studentët (VIDEO) Ndërkohë që studentët vazhdojnë protestën e tyre, këtë herë duke bojkotuar mësimin, ata kanë regjistruar një telefonatë
"Digjet nga studentët ligji për arsimin e lartë" (VIDEO) Studentët, vijojnë prej disa ditësh të jenë të ngujuar në Univeristete e tyre, ku kanë deklaruar se nuk do të ndalen.
Bojkot e ngujim edhe nga studentët në rrethe Një pjesë e studentëve në disa fakultete të Tiranës kanë vendosur që të mos dorëzohen por të vazhdojnë protestën e tyre
Dekani kërcënon studentët: Mbylleni me kaq, se nuk dihet si shkojnë punët (VIDEO) Dekani i Fakulteti Juridik Artan Hoxha, ka shantazhuar studentët për të dalë nga ngujimi. Ai ka thirrur disa prej ty