999 rezultate për

studentet

Firmoset marrëveshja: Investim 80 milion euro për studentët Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ditën e sotme do të firmosi 3 marrëveshje të rëndësishme në sektor
Anglezja u sjell ushqime studentëve: Mos lejoni që t’ju ndajë politika (VIDEO) Protesta e studentëve sot ka hyrë në ditën e 11 të saj, por ende nuk është marrë asnjë vendim në lidhje me 8 pikat që at
Studentët e rretheve nisen në këmbë drejt Tiranës (VIDEO) Sot është dita e 11 e protestës së studentëve dhe ende nuk ëhstë plotësuar asnjëra nga 8 kërkesat e tyre. Edhe pse s
Asgjë nuk i ndal studentët nga protesta, nis marshimi para Kryeministrisë (VIDEO) Edhe këtë të premte studentët kanë dalë sërish në protestë, duke mos u tërhequr deri në plotësimin e kërkesave të tyre.
"Lidheni të çmendurin", deputeti shpërthen kundër Ramës Kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili, pas deklaratave të kryeministrit, Edi Rama mbrëmjen e djeshme në një
"Spiuni" nga stafi i Ramës tregon pse kryeministri nuk pranon 8 pikat e studentëve pa i ulur para tij Shumë vetë që kanë ndjekur prej ditësh protestat studentore kanë ngritur të gjithë një pyetje racionale. Pse kur thotë s
"Mos më ngre zërin mua", plas mes Ramës dhe Fevziut Eshtë kthyer në një situatë shumë të nxehtë debati në studion e Opinion. Kryeministri Edi Rama ka pasur disa shpërthi
Rama për studentët që rrinë në të ftohtë: Le të rrinë aty edhe 10 vjet Kryeministri Edi Rama tha se për sa kohë nuk ka dialog, nuk ka kërkesa të plotësuara. Madje ai tha se ata që janë atj
Rama humb toruan përballë gazetarëve Rama ndodhet ditën e sotme përballë disa analistëve, midis tyre edhe analisti dhe pedagogu Mark Marku. Ndërkohë që Ma
"I le me orë të tëra në të ftohtë", Rama nuk pendohet për studentët Kryeministri Rama i ftuar mbrëmjen e sotme në Opinion, po flet me analistët për studentët. Pjesë nga biseda: Fevzi
Rama nuk gjen derman: Nuk i shkojnë studentët, ai hakërrehet rektorëve dhe dekanëve (VIDEO) Kryeministri Edi Rama është në një garë më kohën për të detyruar studentët që të ulen para tij dhe atij të shfaqet si sh
"Na sillni çadra", studentët ulen këmbëkryq para Kryeministrisë Sot është dita e 10 e protestës së studentëve dhe ende nuk ëhstë arritur zgjidhja e 8 kërkesave të tyre. Pasi kanë p
Rama i çuditur në Instagram, çfarë u thotë studentëve (FOTO LAJM) Për të disatën herë, kryeministri i vendit, Edi Rama, ka zgjdhur Instagramin që të komunikojë me studentët. Së fundm
Jo vetëm studentët, nisin protesta në mbarë vendin Jo vetëm Studentët, por pothuajse në të gjithë Shqipërinë janë aktivizuar disa protesta me kauza të ndryshme. Ditën
Studentët ngrohin zemrat e shqiptarëve, grisin logot e PS-PD-LSI tek kryeministria (FOTO LAJM) Studentët përveç se janë prej 10 ditësh në protestë për të kërkuar plotësimin e 8 kërkesave të tyre, kanë bërë edhe një
Analisti ofendon studentët: Nuk jam me këta lypsa të mjerë Analisti Shpëtim Nazarko, ka reaguar në lidhje me protestën që po zhvillojnë studentët prej 10 ditësh. Nazarko ndrys
Prekëse, studentët i hapin rrugën autoambulancës dhe formojnë kordon rreth saj Ashtu siç kanë vepruar edhe në ditët e mëparshme, studentët tregohen mjaft të kujdesshëm kur bëhet fjalë për kalimin e a
Pamje madhështore, studentët të kapur krahë për krahë nisen drejt Kryeministrisë Studentët pasi kanë qëndruar prej orësh të tëra para Kuvendit, kanë nisur marshimin drejt Kryeministrisë. Ajo që vih
Senati i Arteve mbështet studentët, përgjysmon tarifën Senati Akademik i Universitetit të Arteve mbështet studentët në kërkesat e tyre për përgjysmimin e tarifave. Deklarat
Tani i quan "miq" studentët, Rama reagon pas kthimit të "Buxhetit 2019" Pasi presidenti Ilir Meta riktheu serish në Kuvend ligjin për buxhetin 2019, me qëllim që t’u jepet mundësi plotësimit t