999 rezultate për

studentet

Studentët nuk heqin dorë, vijon dita e dytë e protestës Studentët kanë vijuar edhe sot protestën kundër zhvillimit të mësimt online e nisur dje në ditën e parë të vitit të ri a
Nis protesta e sudentëve para ministrisë së Arsimit: Jo mësim online Si pasojë e pandemisë, viti i ri akademik është vendosur të fillojë online. Kaq ka mjaftuar, që studentët të kundërshtoj
Mësimi në universitete do zhvillohet online, studentët ngrihen në protestë Studentët kanë vendosur të ngrihen në protestë pas vendimit për zhvillimin e mësimit online. Data kur ishte paracaktu
Maskat, temperatura dhe distanca: Cilat do jenë rregullat për mësimin në fakultete Senati i Universitetit të Tiranës ka miratuar një rregullore të gjatë anti-Covid në lidhje me zhvillimin e mësimit në au
Vitet e para mësim në auditore, të tjerët edhe online: UT merr vendimin për studentët Universiteti i Tiranës ka marrë disa vendime të rëndësishme sa i takon rifillimit të mësimit në datën 2 Nëntor. Mësoh
Zbardhen përgjimet dhe skema korruptive e pedagogut që zhvati studentët në Korçë Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në burg pedagogun e Universitetit “Fan Noli” në K
Zhvatën studentët, merret vendimi për pedagogun në Korçë dhe sekserin e tij Gjykata ka lënë në burg pedagogun e Korçës Alket Dino dhe sekserin Xhevi Dervishi pasi merrnin para nga studetët në këmb
300 euro për provim, kush është pedagogu që zhvaste studentët në Korçë Alket Dino është pedagogu i arrestuar nga policia pasi kërkonte shumë të konsiderueshme parash nga studentët në këmbim t
Shtyhet viti i ri akademik në Kosovë Viti i ri akademik 2020/2021, do të fillojë më 1 tetor, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët
Yahya Kemal dërgon studentë për studime jashtë vendit Edhe përskaj krizës së pandemisë me korona virusin, Kolegji Yahya Kemal ka arritur që studentët t’i dërgojë për studime
Studentët në Shtetet e Bashkuara kanë zbuluar një mënyrë për të mashtruar një algoritëm Edgenuity, një platformë online për të mësuarin virtual, u zbulua se po përdorte një inteligjencë artificiale. Zbulim
Studentët shqiptarë të parët në Universitetin Teknik të Stambollit Shumë studentë shqiptarë renditen ne vendet e para teksa vijojnë të marrin mësime apo të diplomohen në shtete të tjera.
Nga këshillat e hallës te kavanozat bosh, situatat që i kuptojnë vetëm studentët që ikin larg shtëpisë Kujtdo që i ka rastisur të ndjekë studimet larg shtëpisë, në një qytet tjetër të Shqipërisë, i kupton më së miri situata
8 arsyet pse studentët e dobët në mësime fitojnë më shumë se ata të dhjetave (FOTO LAJM) Shumë prindër përpiqen t’i bindin fëmijët e tyre se notat shkollore janë me të vërtetë të rëndësishme. Dhe kur fëmijët e
Universitetet në SHBA në alarm: Çfarë po ndodh me frekuentimin e studentëve Universitetet amerikane po përgatiten për një rënie të madhe të numrit të regjistrimeve nga studentë të huaj si dhe të a
Trump merr vendimin drastik: Studentët e huaj të largohen nga SHBA Administrata amerikane ka vendosur të mos japë më viza për studentët e huaj nëse leksionet e universiteteve të tyre do t
Besa Shahini: Zgjedhjet në universitete do mbahen në 30 korrik Zgjedhjet në universitete do të mbahen në datën 30 korrik të këtij viti. Vendimin e ka bërë publik ministrja e Arsimit,
Shahini merr vendimin, a do të anulohen tarifat e studentëve për këtë vit akademik? Ministria e Arsimit ka bërë një njoftim në lidhje me anulimin e tarifave të studentëve për vitin akademik 2019-2020.
Studentët u bëjnë thirrje Kurtit t' i përfshijë në paketën e emergjencave Organizata për mbrojtjen e të drejtave të studentëve ‘’Demokracia Studentore’’ përmes një komunikate për media ka kërkua
Studentët i bashkohen sot protestës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit (FOTO LAJM) Unioni i Këshillave Studentorë i bashkohet sot protestës së thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Në njoftimi