999 rezultate për

studentet

Kaos ne Florida, studentët rrëfejnë tmerrin "Ne kemi dëgjuar një zhurmë të madhe pas nesh ... dhe ne u kthyem prapa dhe ura u shemb plotësisht", tha Isabella Carras
37 Vjet nga Protestat Studentore në Prishtinë Sot bëhen 37 vjet nga organizimi i demonstratës studentore, e cila është protesta e parë që u shtyp me dhunë nga policia
Studentët nesër në protestë pro demarkacionit Kuvendi ende nuk ka caktuar datë, por studentët po duan që ai të mblidhet sa më parë. Bile edhe ta marrë unanimisht v
Terrorizonte studentët në Greqi, arrestohet 32 vjeçari Një shqiptar 32-vjeçar ka përfunduar në pranga nga policia greke pasi terrorirzonte nxënësit pranë shkollave në zonat e
Përjashtimi i Kosovës nga EQAR do t’i izolojë studentët Përjashtimi i Agjencisë së Kosovës për Akreditim nga Regjistri Evropian për Cilësi të Arsimit të Lartë (European Quality
Gati për në Danimarkë, aty ku shteti të paguan që të vazhdosh shkollën Nëse në Shqipëri familjet zhvaten nga universitetet e fëmijëve, në Danimarkë ndodh e kundërta. Ndërkohë që tarifat e
Gucci dhuron 500 000 dollarë për manifestimin kundër armëve Pas çiftit Clooney dhe Oprah Winfrey, shtëpia e modës italiane “Gucci” njoftoi se do të japë 500 000 dollarë për të ndih
Studentët kërkojnë lirimin e aktivistëve të dënuar të Vetëvendosjes Në Prishtinë te Biblioteka Kombëtare është zhvilluar sot një protestë e një grupi studentësh në të cilën është kërkuar l
Studentët nesër në protestë, shkak mos licencimi nga MSH Studentët e drejtimit të biokimisë do të protestojnë nesër në ora 11.00 para Ministrisë së Shëndetësisë. Kjo për shka
Histrorike, studentët serbë urojnë pavarësinë e Kosovës (VIDEO) Kosova ka marrë shumë urime nga gjithë bota me rastin e festimeve për 10 vjetorin e Pavarësisë së saj. Por, në këtë p
Publikohen pamjet e tmerrshme kur djali gjuan me armë mbi studentët në Florida (VIDEO) Një klip i tmerrshëm që u filmua në shkollën e mesme në Florida ku ndodhi tragjedia tregon studentët të shtrirë në dysh
Studentët shqiptarë do përfaqësojnë Shqipërinë në Festivalin e Universitetit Amerikan të Bullgarisë Të rinj nga mbi 40 shtete, përfshirë Shqipërinë, do prezantojnë ushqime dhe kërcime karakteristike të vendlindjes së tyr
Senida Mesi, takim me studentët në Elbasan Në kuadër të ditës në qark, Zëvendës Kryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi ka zhvilluar sot një axhendë t
Pronari me polici largon në mesnatë studentët nga banesa për një faturë energjie Pas mesnate në zemër të Prishtinës, më saktë në lagjen e Muhaxherëve pronari i ndërtesës me inicialet U.P, ka pritur zgj
Studentët shqiptarë me mastera po rrinë të papunë, nepotizëm gjithkund Nepotizmi i përhapur dhe kualifikimi jo i duhur i studentëve janë ndër faktorët kryesorë që po e mbajnë në mënyrë shqetë
Bashkia e Tiranës hap aplikimet për praktikat e punës Nëse je student dhe kërkon që të marrësh një përvojë pune të mirëfilltë, këtë mund ta bësh pranë Bashkisë së Tiranës.
Surprizon Lu: Politikanët shqiptarë komunikojnë me njeri-tjetrin, por larg vëmendjes së publikut Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, zhvilloi një takim të hapur me studentë në Kolegjin
Profesoresha shqiptare zbulon metodën e pabesueshme të kopjimit nga studentët Nxënësit apo studentët të cilët nuk janë të përgatitur për t’iu nënshtruar provimeve të ndryshme, mundohen të gjejnë mën
Trazira e luftë si në '91, demokrati bën deklaratën e frikshme (FOTO LAJM) Ndërkohë që mijëra shqiptarë po vijnë drejt Tiranës për të protestues, kreyredaktori i RD Bledi Kasmi, ka një mesazh të
Fushata patriotike, studentët mbledhin libra për nxënësit në Preshevë Një grup studentësh të masterit shkencor në Shkenca Komunikimi, prezantuan pranë bibliotekës së Kolegjit Universitar “Be