E FUNDIT/ Real Madrid bën një hap fals në luftën për titull (VIDEO)
999 rezultate për

studente

Dashuria që lindi mbrëmjen e maturës, Petrit Malaj tregon si asnjëherë historinë me Anetën (FOTO LAJM) Aktori dhe pedagogu i njohur, Petrit Malaj, ishte ditën e djeshme pjesë e rubrikës “Gjysma ime”, ku së bashku me bashkës
Dashamir Shehi: Babai im do i bënte atentat Musolinit! Kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka treguar historinë e babait të tij, i cili u përndoq për disa kohë nga sistemi komunist.
"Ku*vë e degjeneruar", dy motrat i nxijnë jetën studentes nga Fieri Dy motra janë vendosur nën gjurmimin nga policia e shtetit pas denoncimit të shoqes së tyre që pretendon se gjatë pothua
Lajm i rëndësishëm në Kosovë: Studentët rikthehen në universitete Qeveria në detyrë e Kosovës është duke zhvilluar mbledhjen e radhës e cila po mbahet online. Përgjatë kësaj mbledhje
Sezoni i provimeve, Kushi apel të rëndësishëm universiteteve Ministrja e Arsimit Evis Kushi, ka reaguar pas masave të reja të cilat u morën sot me qëllim parandalimin e përhapjes s
Mësim online për shkollat e mesme në këto qytete, çfarë ndodh me studentët në Universitete Me masat e reja të marra nga Komiteti i Ekspertëve, përsa i përket rikthimit në auditore të studentëve, kjo gjë do të vi
17 vjet nga themelimi i Facebookut Sot bëhen 17 vjet nga themelimi i gjigandit teknologjik ‘Facebook’. Pra, më 4 shkurt të vitit 2004, Facebook, një rrj
Studentët mbledhin 10 mijë firma për kthimin në auditore Studentët të cilët tashmë prej kohësh nuk kanë shkelur në Universitete, bëjnë me dije se kanë arritur të mbledhin 10 mi
Kaos tek Ekonomiku: E rrezikoi për të vazhduar masterin, studentja denoncon sekretaren Prej 4 vjetësh sistemi online për marren e notave dhe vërtetimeve nuk funksionin, studentja denoncon sekretaren që i plo
Studentët kundër provimeve online, paralajmërojnë protesta Mijëra të rinj që po kërkojnë prej javësh hapjen e auditorëve kanë dalë edhe kundër zhvillimit të provimeve online. “
A do të rikthehen studentët në auditore, përgjigjet Rakacolli Komiteti Teknik i Ekspertëve në një deklaratë të bërë sot për gazetarët tha se në dy javët e fundit ka pasur një rritje
Zbulohet propozimi: Rregullat si do të bëhet provimi online për studentët Në prag të nisjes së sezonit të provimeve, Universiteti i Tiranës ka hartuar një propozim, manual për mënyrën si mund të
Asnjë shpresë në Shqipëri! Largimi i të rinjve, më i larti në Europë Vit pas viti, fenomeni i emigracionit po merr përmasa alarmante dhe po përfshin segmente të shoqërisë me aftësi. Një ank
Do të ketë shtrëngim të masave? Rakacolli zbulon përse do të vijojë mësimi online Zëvendës ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka zbuluar se do të mbeten në fuqi masat për parandalimin e koronaviru
5 Zbulimet e muslimanëve që ndryshuan botën Sipas të dhënave historike, në shekullin e 15-të, kafeja u bë pije shumë e famshme tek myslimanët në Jemen, në gadishull
Studentes shqiptare i ndodh e papritura, burri i martuar i publikon momentet intime Një studente me inicialet L. L. ka rënë viktimë e një burri të martuar, me të cilin ajo ka krijuar lidhje për dy vite me
Merret sot vendimi: A do rikthehen studentët në universitete? Ditën e sotme në orën 14:00 do të vendoset si do të vijohet me mësimin në universitete. Ministrja e Arsimit Evis Kus
Nuk ishte me bashkëshortin, Iris Luarasi tregon kur ka dhënë puthjen e prarë Në puntatën e mbrëmshme të “Shiko Kush LUAN” me autore e moderatore Luana Vjollca ndër të ftuarit e tjerë ishte dhe peda
Lajm i shumëpritur për studentët, kur pritet rikthimi në auditore Në një dalje të komitetit të ekspertëve, është bërë me dije se në fuqi do të qëndrojë ora policore 06:00-22:00 deri në n
Vrau dhe copëtoi të dashurën e tij studente, historiani i njohur dënohet me 12 vite burg Një profesor historie, i cili ka pranuar se ka vrarë dhe më pas copëtuar partneren e tij studente, është dënuar me 12 vi