999 rezultate për

studenican

Mbyllet qendra e votimit në Studeniçan, kjo është arsyeja Vendvotimi 2344 në komunën e Studeniçanit mbetet i mbyllur. Ky vendvotim numëron 74 votues dhe ndodhet në fshatin Gaber.
Ndërron jetë kandidati i LSDM-së për Studeniçanin Sot ka ndërruar jetë Akija Mustafovski, kandidat i LSDM-së për kryetar të komunës së Studeniçanit. Lajmin e ka bërë t
Komuna e Studeniçanit miraton buxhetin per vitin 2018 Edhe këshilli Komunal në Komunën e Studeniçanit, ka miratuar buxhetin për vitin 2018. "Këshilli i Komunës së Studeniç
Ka humbur 19 vjeçarja nga Studeniçani Arife Kurtishi (19) nga fshati Studeniçan, ka humbur. Familjarët thanë për SHENJA se ajo ka dalë nga shtëpia që nga 05.1
Çfarë po ndodh në Studeniçan? Tre fshatra pa energji elektrike Në tre qendra votimi të komunës së Studeniçanit është ndalur energjia elektrike. Bëhet fjalë për vendbanimet Cvetovë,
PDSH dhe BDI bëhen bashkë në Studeniçan Bashkimi Demokratik për Integrim ja ka shtrirë dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike Shqiptare në komunën e Studeniç
Vazhdon i qetë procesi i votimit në Studeniçan (VIDEO) Në ora 7.00 të mëngjesit është hapur edhe vendvotimi në Studeniçan ku procesi rrjedh pa probleme dhe parregullsi. Ba
Sadiku: Lufta për Komunën e Studeniçanit do të jetë mes meje dhe kandidatit të BDI-së Azem Sadiku kryetari aktual i komunës së Studenicanit, dhe kandidat për mandatin e dytë nga rradhët e Partisë Demokratik
Nip e dajë në garë për të parin e Komunës së Studeniçanit Rexhep Memedi dhe Mexhit Imeri janë familjarë, konkretisht nip e dajë. Memedi i Lëvizjes Besa dhe Imeri i Aleancës për s
Mexhit Imeri kandidat nga Aleanca për Shqiptarët për komunën e Studeniçanit Sipas Agjencisë së Lajmeve Zhurnal mësohet se kandidat për komunën e Studeniçanit, nga radhët e Aleancës për Shqiptarët,
Ky është kandidati i BDI-së për kryetar komune në Studeniçan Gjatë mbledhjes së mbajtur në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim është vendosur që kandidat për kryetar komune
Mujo Vatiç pronar i firmës VATO "kryetar" i ardhshëm i Komunës së Studeniçanit Zhurnal mëson nga burime të këshilltarëve të opozitës në komunën e Studeniçanit se kryetar i ardhshëm i Studeniçanit do
Pas Dardanisë së Kumanovës edhe Studeniçani i Shkupit mbetet pa drita një ditë para Bajramit Pas Dardanisë, edhe fshati Studeniçan i Shkupit ditën e sotme ka ngelur pa rrymë elektrike. Mungesa e rrymës elektrik
Zyrtari i lartë i Lëvizjes BESA: Fitore bindëse në Çair, Studeniçan, Tetovë dhe Kumanovë Zyrtari i lartë i Lëvizjes BESA, Arianit Hoxha konferencë pak minuta më parë, ka falemnderuar gjithë shqiptarët për mbës
Shirat e rrëmbyeshëm përmbysin rrugët në Studeniçan të Shkupit (VIDEO) Shirat e rrëmbyeshëm kanë përmbytur rrugët në Studeniçan të Shkupit. Rrugët e fshatit siç mund edhe të shihet në vid
BDI në Studeniçan, Ademi: Ahmeti, lideri i vetëm te shqiptarët që gëzon respekt (FOTO LAJM) Shefi i shtabit qendror zgjedhor Bekim Neziri, ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdilaqim Ademi, i Pushtetit Lokal, Liri
UNITETI shtrihet edhe në Çair e Studeniçan Pas Kumanovës, Likovës, Dibrës, kryesia e partisë Uniteti dje ndaloi në Shkup për formimin e dy degëve të saj, në Çair d
Rinovohet rrjeti i ujësjellësit në Studeniçan (FOTO LAJM) Komuna e Studeniçanit në bashkëpunim me "Milieu Kontakt"-Maqedoni dhe me Shoqatën Qytetare "Karshiaka" me sukses ka real
Mesud Jakupi, shef shtabi i BDI-së në Studeniçan Mesud Jakupi është zgjedhur shef i shtabit zgjedhor të BDI-së në Komunën e Studeniçanit. Ai do të udhëheqë të gjitha akt
Shkolla "Naim Frashëri" në Studeniçan me çati të re (FOTO LAJM) Në kuadër të projektit të integrimit ndëretnik në arsim të Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID), të mar