999 rezultate për

strukture

Mbyllet rruga Kaçanik-Hani i Elezit Rruga nacionale Kaçanik-Hani i Elezit do të mbyllet nga e shtuna deri të martën, për shkak të punimeve që do të bëhen në
Haradinaj takon sërish ambasadorin amerikan, çfarë u diskutua Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sërish me ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Përm
Gjermania ofron 5 miliardë euro për infrastrukturën në Maqedoninë e Veriut I dërguari i Merkelit, Ualter Defa, sjell këshilla të vlefshme, por e hap edhe derën për financim të projekteve të mëdha
Kujdes, mbyllet rruga Kaçanik-Hani i Elezit Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit njofton publikun se për shkak të aktiviteteve ndërtimore në urën 407, për si
Bashkia e Tiranës përfundon asfaltimin e rrugës “Fiqiri Basha” në Laprakë Banorët e rrugës “Fiqiri Basha” në zonën e Laprakës i kanë thënë lamtumirë baltës në dimër e pluhurit në verë. Bashkia e
Të enjtën vjen avioni special që do të dërgojë komandantët në Hagë Një avion charter, të enjten, do të udhëtojë drejt Holandës ku ndodhet selia e Gjykatës Speciale, e cila do të gjykojë k
Vetëm fjalë, asgjë konkrete për ta gjobitur Bechtel Enkën Veturat e qytetarëve të Kosovës as vitin e kaluar nuk arritën të qarkullojnë në autostradën “Arbën Xhaferi” siç ishte pr
Kujdes, rruga Kaçanik-Hani i Elezit vazhdon të jetë e mbyllur Vazhdon të jetë e mbyllur pjesërisht rruga nacionale Kaçanik – Hani i Elezit, bën të ditur Ministria e Infrastrukturës p
Kaburantet, shqiptarët vidhen nga shteti dhe tregtarët njëkohësisht Tregtia e karburanteve ka shfaqur gjithnjë probleme me cilësinë e ulët të produktit që i ofron qytetarëve. Për Kontroll
Pamje spektakolare, si u bë hi e tym për 1 sekond ura gjigante (VIDEO) Autoritetet kineze kanë shkatërruar me shpërthim të kontrolluar një urë 1.8 kilometra të gjatë për t'i hapur rrugën një
Lekaj: Edhe shoferët profesionistë do të hynë sërish në testim Me vendimin e ri të Ministrisë së Infrastrukturës (MI) të gjithë shoferët që përsërisin kundërvajtjet në trafik do t’i n
Lekaj nuk mban premtimin, fajin përpiqet ta hedhë nga KEDS Në fillim të muajit maj, Ministria e Infrastrukturës kishte filluar punimet për zgjerimin e segmentit rrugor në dalje të
Rruga drejt Malit të Zi do të vazhdojë të ndërtohet Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, së bashku me kryetarin e Deçanit Bashkim Ramosaj, të hënën takoi Komandantin e Fo
Lekaj: Kjo rrugë përfundon më 10 shtator Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, të dielën ka vizituar punimet në zgjerimin e rrugës N25.2, në hyrje të Prishtinës
Shteti i BE-së i ngulfatur nga mafia, edhe në infrastrukturë ndodhen Mafia vazhdon të jetë e fuqishme në Itali karshi një shteti të dobët i cili edhe pse ka vite të tëra ende nuk ka mundur
Mësoni kur do të hapet rruga Mitrovicë-Leposaviq Ministria e Infrastrukturës bën të ditur se pasdite do të lirohet për qarkullim rruga Mitrovicë -Leposaviq. Mbrëmë në
Nga sot Rusia nuk ka nevojë për pjeshkat maqedonase Prej sot pjeshkat e Maqedonisë nuk do të eksportohen në tregun rus. Edhe zyrtarisht hyn në fuqi vendimi i Rusisë me të c
Lekaj: Autostrada e Gjilanit ndërtohet në kohë rekord Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij, i vizitoi punimet në autostradën Prishtinë
Lekaj sot del para mediave për 53 milionë eurot Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, sot do të mbajë konferencë për media. Tema e konferencës është “Vendimi i Qeve
Automjetet që nuk do të lëvizin gjatë sezonit veror Pas njoftimit për kufizimin e trafikut gjatë sezonit veror, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka përcaktuar një