999 rezultate për

struges

Ndryshon Struga, ja projektet e vulosura nga Grubi (VIDEO) Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot në faqe
Ziadin Sela voton në Livadhi të Strugës (VIDEO) Në fshatin Livadhi të Strugës ka votuar lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Pas kryerjes së procesit të vo
Sela denoncon: Keqtrajtohen të izoluarit në karantinën e Strugës, qeveria hesht Askush nuk ka të drejtë të detyrojë tjetrin të nënshkruaj diçka pa e lexuar dhe kuptuar se çfarë do të nënshkruaj. Pikër
Temperaturat e larta në Maqedoni, mbushen plazhet e Ohrit dhe Strugës Moti i nxehtë dhe temperaturat e larta i mbushën plazhet në Ohër dhe Strugë. Turistët dhe qytetarët freskim kërkojnë në
Përveç Strugës, Blerim Reka fitoi kudo ku mbizotërojnë shqiptarët Zgjedhjet Presidenciale në Maqedoninë e Veriut ishin befasusese, sidomos për opozitën shqiptare e cila avansoi thuajse n
Prokuroria jep ngjarjen, si u vra 23 vjeçari në Strugë Prokurori publik kompetent i Prokurorisë së Strugës bashkë me ekipin e ekspertizës së Ministrisë së Punëve të Brendshme
Detajet, vritet një i ri nga Struga Një 23 vjeçar nga fshati Poum i Strugës dje në orët e pasdites është qëlluar për vdekje më armë zjarri. Sipas informa
Vritet me armë zjarri një 23-vjeçar në Strugë Një 23 vjeçar nga fshati Poum I Strugës sot në orët e pasdites është qëlluar më armë zjarri, shkruan, Albeu.com Sipa
Në spitalin e Strugës nuk mund të kryhen operacione Një situatë jo e zakonshme është aktualisht në spitalin e Strugës, shkruan Albeu.com Kjo për shkak se pjesa operative
Strugës edhe Ohrit i hiqen kompetencat për plazhet Pas njoftimeve nga shteti përkatësisht Ministria e Trasportit dhe Lidhjeve nga muaji i ardhshëm do të marë kompetenca të
Operacion i madh policor, arrestohen disa shpërndarës droge Operacioni i gjerë policor i nisur tre ditë më parë nga uniformat blu ka shënuar një nga goditjet më të forta në rajonin
Komuna e Strugës përplaset me qeverinë për plazhet Në vend që të hidhet faji mes pushtetit lokal dhe atij qendror, qytetarët kërkojnë që të bëhet kontroll më i madh i breg
Strugë, koalicioni midis LSDM-së dhe BDI-së në fije të perit LSDM-ja dhe Aleanca për Shqiptarët thonë se nuk do të mbështesin projekte që do të çonin në një kaos ndërtimor në bregun
Zjarr në Strugë, lëndohen dy persona Policia e Strugës njofton se në zjarrin që shpërtheu dje në qytetin e Strugës në shtëpinë e një 69 vjeçari dy gra kanë m
Rrëshqitja e dheut, bllokon fshatrat e Strugës Rrëshqitja e madhe e dheut në rrugën ndërmjet fshatrave Vishni dhe Belicë e Epërme është pasojë e prerjes masive dhe të
Ski në rrugët e qytetit të Strugës (VIDEO) Disa të rinj nga Struga kanë kthyer në pista skijimi rrugët e qytetit të cilat janë mbuluar nga reshjet e dendura të dëb
Këshilli i Komunës së Strugës e zyrtarizoi gjuhën shqipe Me shumicë votash dhe me parimin e badinterit, shumica e këshilltarëve në Strugë miratuan statutin e ri të Komunës, në t
Deponia në Strugë vazhdon të mbetët problem për qytetarët Asnjë lëvizje në drejtim të zgjidhjes së problemit me deponinë në Strugë, përkundër premtimeve për zgjidhjen e shpejtë t
Lidhin fshatrat me Strugën, rrugët në gjendje të mjerueshme (FOTO LAJM) Banorët e disa fshatrave të Strugës të ish Komunës së Dollogozhdit si dhe lokalitete e tjera të Malësisë së Strugës anko
Ziadin Sela e la Komunën e Strugës me 7.5 milion euro borxh Sipas Kryetarit të Komunës së Strugës Ramiz Merko, administrata e kaluar nën udheheqjen e Ziadin Selës e la komunën me b