999 rezultate për

struge

Spitali i dializës në Strugë në gjendje skandaloze, rrezikohet edhe jeta e pacientëve Kaos i vërtetë ka ndodhur mbrëmë në spitalin e dializës në Strugë. Për shkak të shiut të rrëmbyeshëm, tavanet kanë lëshu
Plagoset rëndë një person me motoskaf në Liqenin e Ohrit Një 60-vjeçar nga Struga dje ka marrë lëndime të rënda në një motoskaf në Liqenin e Ohrit. Nga MPB njoftojnë se aksid
Helmohen 10 persona në një dasëm në Strugë Mysafirë të cilët mbrëmë kanë qenë në një dasmë në një restorant në rajonin e Strugës kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Ars
Temperaturat e larta në Maqedoni, mbushen plazhet e Ohrit dhe Strugës Moti i nxehtë dhe temperaturat e larta i mbushën plazhet në Ohër dhe Strugë. Turistët dhe qytetarët freskim kërkojnë në
Epidemia e fruthit përhapet në Ohër dhe Strugë 100 raste të reja të fruthit janë regjistruar për pothuajse një muaj e gjysmë në Strugë që nga shpallja e epidemisë. Nës
Përveç Strugës, Blerim Reka fitoi kudo ku mbizotërojnë shqiptarët Zgjedhjet Presidenciale në Maqedoninë e Veriut ishin befasusese, sidomos për opozitën shqiptare e cila avansoi thuajse n
SHMP "Jahja Kemal" shpall konkurs për dhënien e bursave për arsimin e mesëm Provimi pranues do të mbahet më 14-04-2019 të dielën në ora 11.00 në disa qytete (Shkup, Tetovë, Strugë, etj). Në pro
Prokuroria jep ngjarjen, si u vra 23 vjeçari në Strugë Prokurori publik kompetent i Prokurorisë së Strugës bashkë me ekipin e ekspertizës së Ministrisë së Punëve të Brendshme
Detajet, vritet një i ri nga Struga Një 23 vjeçar nga fshati Poum i Strugës dje në orët e pasdites është qëlluar për vdekje më armë zjarri. Sipas informa
Vritet me armë zjarri një 23-vjeçar në Strugë Një 23 vjeçar nga fshati Poum I Strugës sot në orët e pasdites është qëlluar më armë zjarri, shkruan, Albeu.com Sipa
Në spitalin e Strugës nuk mund të kryhen operacione Një situatë jo e zakonshme është aktualisht në spitalin e Strugës, shkruan Albeu.com Kjo për shkak se pjesa operative
Strugës edhe Ohrit i hiqen kompetencat për plazhet Pas njoftimeve nga shteti përkatësisht Ministria e Trasportit dhe Lidhjeve nga muaji i ardhshëm do të marë kompetenca të
Simulimi i pritjes diplomatike në Jahja Kemal Strugë Manifestimi i mbrëmjes së maturës për të shtatën herë me rradhë është organizuar vikendin e kaluar në hapësirat e kolegj
Kujdes, uji i pijshëm në Strugë nuk është i sigurt për konsum Uji nga rrjeti i ujësjellësit të qytetit dhe fshatrave të Strugës, nuk është i sigurt për pije, informojnë nga Qendra pë
Skandal, fshihen mbishkrimet shqip në Strugë (FOTO LAJM) Persona ende të paidentifikuar kanë fshirë mbishkrimet në gjuhën shqipe në tabelat e qytetit të Strugës. Banorë shqip
Operacion i madh policor, arrestohen disa shpërndarës droge Operacioni i gjerë policor i nisur tre ditë më parë nga uniformat blu ka shënuar një nga goditjet më të forta në rajonin
Emigracioni po boshatis Strugën Në vendbanimet e Strugës po bie numri i nxënësve, si pasojë e ikjes masive të familjeve drejt kurbetit. Këtë vit në
Komuna e Strugës përplaset me qeverinë për plazhet Në vend që të hidhet faji mes pushtetit lokal dhe atij qendror, qytetarët kërkojnë që të bëhet kontroll më i madh i breg
Njihuni me legjendën e Liqenit të Ohrit, si përbindëshi e përpiu Strugën Liqeni i Ohrit llogaritet si një nga liqenet më të vjetra në mbarë botën. Mosha e tij llogaritet të jetë 2 deri më 5 mil
24 medalje për nxënësit e kolegjit "Jahja Kemal" në Shkup Dhjetë medalje argjendi, 14 bronzi dhe 4 mirënjohje në 9 kategori (programim, arti kompjuterik, kontrollit hardware, leg