999 rezultate për

strugane

Struga "flet" shqip(FOTO LAJM) Pas polemikave të ngritura ditëve të fundit ndaj manifestimit ndërkombëtar “Mbrëmjet Strugane të Poezisë”, i cili ka ana
Mbrëmjet strugane të poezisë dhe gjuha e paligjshme? nga Vait Ajro Ne korrik të vitit 1961 me rastin e manifetimit të publikimit të revistës kushtuar vëllezërve Mi
Sela bojkoton "Mbrëmjet Strugane të Poezisë" Festivali ndërkombëtarë për mbrëmjet të poezisë "Mbrëmjet Strugane të Poezisë" do të bojkotohet nga kreu i komunës së St
Sela falenderon Labënishtin dhe apelon te struganët Kandidati shqiptar për kryetar të komunës së Strugës, në rrëthin e dytë zgjedhor, Ziadin Sela, në një takim më gazetarë,
Zëri, struganët treguan se ç'ka është demokracia dhe si mbrohet ajo Përgëzime dhe përshëndetje për zgjedhjet demokratike, ka shprehur edhe Lëvizja Qytetare Zëri. Lëvizja Zëri theksoi se qy
Ziadin Sela dha mesazhin e fundit struganëve Press-konferencë e Ziadin Selës: “Të nderuar qytetarë, këto janë çastet e fundit të ndryshimeve të mëdha për Strugën,
Milloshovski: Të valojmë flamurin maqedonas në Strugë Çdo votë e bojkotuar do ua bëj qefin atyre që nuk na duan të mirën, porositi nga Struga Antonio Milloshovski, deputeti i
Anashkalohet shqipja edhe aty ku është zyrtare Manifestimet kulturore në Strugë anashkalojnë përdorimin e gjuhës shqipe, edhe pse në këtë komunë ajo është gjuhë zyrtar